![]() |
Weghalen en opnemen van een voorziening
Hoe boek je een voorziening weg op je exploitatie en hoe haal je hem vervolgens weer van je balans af als je hem gebruikt?
Boek je gewoon je winst en splits je die dan op in een voorziening? Want hij komt wel bij het kort vreemd vermogen...? |
Het doel van een voorziening is de te verwachten of gemaakte kosten voor bijvoorbeeld onderhoud aan het pand te egaliseren over verschillende perioden.
Het aanleggen van voorzieningen drukt de winst op de resultaten rekening (winst en verlies rekening), de volgende boeking wordt gemaakt: 4.. Kosten ... Aan) 0.. Voorzieningen Stel het is nu 1 jan. 2007 en je weet dat je op 31 dec. 2007 12.000 euro aan onderhoudskosten voor je pand moet betalen. Om de kosten te spreiden over het hele jaar leg je een voorziening aan en boek je elke periode (uitgaande van 12 perioden per jaar): 4.. Onderhoudskosten 1.000 euro Aan) 0.. Onderhoudsvoorziening 1.000 euro Wanneer op 31 dec. 12.000 euro betaald moet worden boek je: 0.. Onderhoudsvoorzieningen 12.000 euro Aan) 1.. Bank 12.000 Nu is de rekening onderhoudsvoorzieningen weer leeg. Het is geen kort vreemd vermogen maar valt als voorziening eerder onder het eigen vermogen. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:30. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.