Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Werk, Geld & Recht (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Naheffing energiebedrijf (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1630035)

El Cabezón 26-09-2007 13:18

Naheffing energiebedrijf
 
Sinds 1 augustus 2006 huren wij een bovenwoning, boven de keuken van een restaurant. De maandelijkse kosten voor GWL bedragen 200 euro, maar nu heeft de verhuurder een naheffing ontvangen van maar liefst 12.000 euro. Aangezien er niets is veranderd, buiten de nieuwe huurders, wordt aangenomen dat wij de oorzaak zijn van deze gigantische naheffing. Maandelijks zou er dus zo'n 1.000 euro meer verbruikt worden dan de huidige maandelijkse kosten, is dit überhaupt mogelijk? En hoe kunnen wij erachter komen of de verhoging ook daadwerkelijk onze schuld is?

Andijvie 26-09-2007 14:26

Ga er achteraan bij 't bedrijf, ze zetten soms komma's verkeerd (ervaring mee)... €12.000,- is een belachelijk bedrag..

Nona 26-09-2007 14:27

Kan nooit. Is er geen manier om een specificatie op te vragen van het energiebedrijf?

Chimera 26-09-2007 14:51

Misschien tappen de buren stroom af voor hun wietplantage? :)

Adore 26-09-2007 16:09

Zo'n naheffing lijkt me bijna onmogelijk. Wat ik in ieder geval bij veel jaarnota's heb gezien is dat bijbetalingen zelden hoog waren voor het afgelopen jaar, omdat we een redelijk warme winter hebben gehad.

Het gebeurt dat naheffingen niet gaan over het afgelopen jaar. Bij mijn weten mag een energiebedrijf een aantal jaar teruggaan oms alsnog openstaande kosten te verrekenen. Zoek contact met het energiebedrijf en ga na waar dit bedrag vandaan komt. Als je belt, noteer namen van personen die je spreekt en tijdstippen. Vraag in ieder geval om een specificatie, want dat geeft voor jou zelf meer inzicht en je hebt ook een veel geldiger bewijs in handen.

~lienepien~ 26-09-2007 17:58

Citaat:

Andijvie schreef: (Bericht 26051794)
€12.000,- is een belachelijk bedrag..

Volgens mij haal je dat inderdaad niet in een jaar....

Gauloises 26-09-2007 20:53

Of een fout, of een plantage. Anders is het niet te verklaren.

Ivo 27-09-2007 18:03

Of een restaurantkeuken onder je woning met veel electrische ovens, pro-vaatwassers, frituur installaties en dergelijke. Die komen denk ik ook wel aan een flinke energie-rekening. Heeft de huisbaas (of de energieleverancier?) de rekening van het restaurant niet per ongeluk verwisseld met jouw rekening?

nare man 27-09-2007 23:12

Dat kan echt niet, dan zou je minstens tien keer zoveel moeten gebruiken als een normaal huishouden. Dus of een fout, of een plantage. Als de buren illegaal twintig van die 500 W-lampen hebben branden, dag en nacht, dan loopt de rekening wel aardig op ja :p

MightyMarcel 30-09-2007 18:45

Het gebeurd ook weleens dat tellers weer op nul springen, maar dat dat niet goed geregistreerd wordt. Dan krijg je ook dit soort absurde bedragen. (Ervaring mee, maar dat was vrij snel weer verholpen, goddank.)

Zelfs een restaurant haalt die 12.000 niet, zeker niet als naheffing bovenop de al betaalde kosten.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.