![]() |
Basisbeurs afschaffen
Er zijn plannen uitgelekt om de basisbeurs af te schaffen en het collegegeld te verhogen. Dit onder meer om de lerarensalarissen te verhogen.
Of dat laatste zo hard nodig is, weet ik niet (leraren klagen nu eenmaal altijd), maar het lijkt me in ieder geval niet slecht dat aankomende studenten en hun ouders niet zonder meer een basisbeurs in de schoot geworpen krijgen. Reserveer die voor degenen die het echt nodig hebben (dat zijn er niet zo veel), en steek het overgebleven geld dan in andere doelen, bijvoorbeeld in de lerarensalarissen. Idee? |
Ik vind het een slecht idee. Dat betekent dus dat er minder mensen kunnen gaan studeren. En het is toch ook raar dat ze de boeken voor de middelbare school gratis maken en dan de studiebeurs af gaan schaffen? Beetje krom.
|
Citaat:
2) Ja, daar heb je volkomen gelijk in. |
Open je nu echt een tweede topic met het plan om daarin dezelfde discussie te gaan voeren als in je eerste topic?
|
Citaat:
|
Nou, dan zal ik ook maar eens ontopic reageren. Ik vind het een slecht idee. De meeste studenten hebben hun basisbeurs hard nodig. Het aantal ouders dat in een duur huis met luxe auto en twee vakanties per jaar leeft maar het toch vertikt om aan de studie van hun kinderen bij te dragen, is erg klein - veel ouders hebben al moeite om het bedrag bij te dragen dat nu van ze verwacht wordt (waarmee de studiebeurs wordt aangevuld tot ongeveer 470 uitwonend of 300 thuiswonend). Een gevolg is dus, dat studeren wordt weggelegd voor mensen die het niet erg vinden om erg veel schulden te maken, mensen die erg veel naast hun studie werken en mensen met relatief rijke ouders. Dat lijkt mij een slechte zaak. Ik denk dat in de praktijk dit weinig effect zal hebben op het aantal studenten, omdat we in Nederland gewend zijn dat iedereen kan gaan studeren en iedereen dit dus ook zal gaan doen, maar dat het vooral tot gevolg zal hebben dat de studieschulden veel hoger zullen worden. En beginnen met een hoge schuld lijkt mij een erg slechte start van je leven na je studie.
|
Van die 270 euro kun je tegenwoordig net een kamer betalen. Het bedrag moet eerder omhoog dan worden afgeschaft.
|
Ik vind het echt het slechtste idee ooit. Ze verplaatsen het geld gewoon. In plaats van studenten, krijgen de leraren dan het geld en ik zie daar het nut echt niet van in. Studeren is zo belangrijk en als je dat financieel onaantrekkelijk maakt, dan gaan steeds minder mensen studeren.
Het enige is dat het mij niet zoveel zal schaden, m'n moeder is lerares dus ik vraag gewoon haar salarisverhoging. ;) |
Het maakt de drempel om te gaan studeren veel te hoog, en het lijkt me nu juist dat de overheid studeren moet bevorderen. Dus ja, ik ben tegen. Ik vind het ook onterecht dat Plasterk zelf dat geld bij elkaar moet halen; leraren hebben dan wel met onderwijs te maken, maar zijn ook zo direct verbonden bij de basis van de maatschappij (namelijk een soort opvoeding) dat het echt wel breder is dan alleen onderwijs. Daar moeten andere ministeries aan meebetalen, vind ik.
|
Hierover staat al een topic op N&A. Zaken over studiefinanciering staan in principe op W,G&R, dus dit lijkt me om meerdere redenen een verkeerd subforum.
|
Plasterk is niet helemaal goed in zijn hoofd, heb ik geconstateerd.
|
Citaat:
Mijn klomp brak. Die Plasterk is niet goed wijs. |
Citaat:
|
Citaat:
Even los hiervan: je spreekt een taal met een mij niet zonder meer welgevallige imperatieve illocutionaire strekking. Dat vind je kennelijk fijn. |
Citaat:
|
Citaat:
2) Misschien is dat wel Plasterks bedoeling. Er studeren er al zo veel... |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Ja, dat valt namelijk vrij duidelijk te concluderen uit de gegeven doelstellingen. |
Citaat:
|
Citaat:
De kwestie met de gratis schoolboeken is meer mensen een doorn in het oog. Waarom moet dat nu? En er komt nog iets heel anders bij (maar dat moet ik eigenlijk niet hier bespreken): wat je voor niets krijgt, gaat je niet werkelijk aan. |
Citaat:
|
Leg mij eens uit waarom iemand met veel geld zijn geld moet afstaan voor mensen die willen studeren? Dat gebeurt indirect toch al via de belasting.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Ik vermoed dat ik aanvoel wat het woord "koelak" moet betekenen. |
Citaat:
|
Wtf is toch die gemeenschap waar je 't de hele tijd over hebt?
|
De basisbeurs afschaffen is echt een slecht idee. Mijn broer en ik studeren nu, maar als we geen basisbeurs meer zouden krijgen dan zou het betekenen dat mijn vader al 1,5 maand zou moeten werken om ons alleen al te kunnen laten studeren. En dan hebben we alleen nog maar het collegegeld bij elkaar. Mijn boeken betaal ik altijd al zelf van mijn baantje.
|
Volgens mij is dit topic een beetje zinloos. Omdat dit een van de evt. verschillende opties waren, en dit helemaal niet had uit mogen lekken omdat ze dit niet willen doen.
Tenminste dat is mij verteld. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
En geld, van overheidswege bestemd voor studenten, moet worden veiliggesteld. Zoals alle projecten, waarvan het niveau en de impact niet meetbaar zijn, zoals kunst enz., weet je het bij een student ook nooit. En dan hebben de goede onder de slechte te lijden. |
Ik denk dat dit plan een nieuw probleem in de hand werkt. Het lerarentekort mag ermee krimpen, het aantal studenten (hbo en wo) zal dalen en levert elders een tekort op de arbeidsmarkt op.
|
Citaat:
Totaal belachelijk uiteraard. Loon naar werken hoort het motto achter studiefinanciering en andere tegemoetkomingen te zijn. Nu regeerd de jaloezie echter onder de eufemistische kreet 'de sterkste schouders moeten de zwaarste lasten dragen'. Het komt echter neer op het stimuleren van lamlendigheid. Citaat:
Prachtige term om het linkse gedachtengoed dat wie net geen minima is zwaar genaaid moet worden belachelijk te maken. |
Mijn mening in een ander topic al geplaatst.
Citaat:
|
Citaat:
Je moet politicus worde, die mensen zijn ook chinees, net als jij! |
Citaat:
|
Citaat:
Citaat:
En daarnaast: om leraar te worden moet iemand eerst een HBO of WO opleiding afronden, dus: geen studenten, geen leraren. |
Citaat:
|
Citaat:
Verder ben ik het eens met Balance en Andijvie. Gelukkig was het maar een plan, wat natuurlijk nooit uitgevoerd kan en zal worden. |
Ik vraag me af waarom hij het geld niet bij de HBO's en Universiteiten weghaalt. Geef ze minder subsidie, het geld wat je overhoudt naar de leerkrachten. Uit recent onderzoek bleek dat hogescholen en universiteiten veel te veel geld hebben op de spaarrekening. Als basisscholen ook zoveel geld te besteden hadden, zagen sommigen er vast niet zo armoedig uit...
Meer geld naar leerkrachten en onderwijsondersteunend personeel vind ik trouwens wel een erg goed idee. Misschien gaan ze dan ook eens iets minder klagen over hun (naar eigen zeggen) prachtige beroep. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Kijk naar de UU. Een bibliotheek neerzetten van € 150.000.000, met volstrekt overbodige panelen van € 40.000 per stuk op de buitenkant (voor dat geld kan iemand zijn bachelor en master halen). Maar als er een kraan omver lazert moeten verdere bouwplannen voor studentenflats worden afgezegd omdat het vervangen van die kraan teveel kost. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Ze moeten geld bij de alfa-universiteiten weghalen, en het aan de TU's geven. Die doen er tenminste nuttig onderzoek mee!
|
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:49. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.