![]() |
Ovenchips van groente en fruit
Ik zag vanmiddag een recept voor appelchips uit de oven, ik heb dat weleens vaker op en dat smaakte best wel. Net probeerde ik om komkommerchips te maken, dus wat dunne plakjes gesneden en op 90 graden in de oven gezet, maar dat was na een paar minuten al aangebrand en te smerig voor woorden.
Weet iemand nog een lekkere groente of fruitsoort die makkelijk in de oven gebakken kan worden? En op welke temperatuur moet ik de oven dan zetten? |
banaan?
|
courgette en aubergine
|
peer lijkt me ook wel lekker, maar misschien leg ik te makkelijk de link naar stoofpeertjes
|
Haal een flinke zak vette chips uit de supermarkt. Dat kun jij wel gebruiken;)
|
Ik denk dat banaan heel zacht wordt en dus niet echt chipsig. Maar je kan bananenchips kopen in winkels waar ze ook noten verkopen enzo, dat zijn stukjes van bakbananen gebakken in cocosolie, meestal. Heel lekker (y)
Verder ken ik die appelchips ook, met een beetje kaneel is dat erg lekker. Met peer zal het ook wel lukken. Met groente lijkt het me alleen lekker met courgette en aubergine, andere dingen zijn gewoon te nat. |
Gewoon met aardappels ^^
Maar echte groentenchips, ik denk niet dat je dat gaat lukken, aangezien de meeste soorten gewoon verbranden. Groentenchips kan je het best gewoon maken in de frituur, maar ja, dat is je bedoeling waarschijnlijk niet. |
Banaan mag ik niet voor m'n stoelgang maar het klinkt wel lekker. Peer denk ik dat te sappig is ervoor en dat dat niet erg krokant wordt. maar ik zou het wel eens kunnen proberen.
Cougette en aubergine ken ik niet zo goed als hele groente, ik zal eens kijken of we dat in huis hebben. Vandaag heb ik de appelchips trouwens gemaakt, maar ik vroeg m'n moeder om er even op te letten en nu zijn ze helemaal donkerbruin en aangebrand. (Zoals altijd als ik vraag om op de oven te letten :P ) Maar de lichtste die het verst van de verwarming aflagen zijn best lekker. |
wortel en bietjes kan het prima mee :)
|
probeer ze eens uit te drogen ipv te bakken (y)
|
pastinaak valt goed te frituren (maar dat is meer ter vervanging van friet)
appel en peren chips is errrug lekker |
Knolselderij.:)
|
Ik heb peer ook geprobeerd, maar die blijft idd te nat. Hij was zwart maar nog steeds vochtig.
Hoe kan ik groente/fruit het beste drogen? |
Volgens mij is het heel lastig zelf fruit te drogen, je kan makkelijker gewoon een zakje bij de natuurwinkel halen, supermarkten hebben het ook steeds meer. Ik eet altijd wel graag van die gedroogde stukken appel. Gewelde abrikoosjes en vijgen zijn ook heel lekker als tussendoortje, ik eet gewelde abrikoosjes graag met een paar walnoten.
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:14. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.