Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Verkeer & Vervoer (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=104)
-   -   Infrastructuur (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1651194)

BoemInJeBallen 05-12-2007 16:30

Infrastructuur
 
Regelmatig hoor je weer die eeuwige discussie over of we nou wel of niet nieuwe snelwegen en/of vliegvelden moeten bouwen. Ik ben vrijwel voor, omdat het altijd de economie verbeterd, een veelgehoord tegenargument is echter het milieu(wat een verrassing).

Maar mensen, het ligt toch niet aan de wegen zelf? Het ligt aan de auto's die er op rijden. Auto's komen er steeds meer en schoner worden ze ook. Je kunt nu wel geen snelwegen gaan maken, maar dan zit je in de toekomst met een tekort aan wegen voor schonere auto's.

Voor vliegvelden geldt min of meer hetzelfde. Vliegen wordt almaar populairder en met het kleinhouden van vlieghavens als Schiphol werk je jezelf alleen maar tegen.

Wat is jullie mening hierover?

MTpower 05-12-2007 17:51

Een beetje er tussenin, milieu en economie zijn beide belangrijk.

Dittrich 05-12-2007 20:16

Ok. Wat is je stelling dan?
Het is vrij logisch dat met zowel het milieu als met de economische gevolgen rekening gehouden moet worden.

Ivo 05-12-2007 20:38

In mijn ogen is het milieu er niet bij gebaat dat er dagelijks vele duizenden auto's stilstaan met een draaiende motor. Enkele knelpunten moeten dan ook zeker worden aangepakt, zonder het eeuwige dwarsbomen van gesubsidiëerde groepjes boomknuffelaars. Denk bijvoorbeeld aan het eindelijk eens afbouwen van de A4, na 30 jaar geouwehoer (trajact Delft-Rotterdam-Antwerpen, waarvan het laatste deel nu grotendeels door het leven gaat al A29).

Uiteraard moet er bij de aanleg van nieuwe wegtracés gezocht worden naar de minst milieubelastende variant en dient er rekening gehouden te worden met bijvoorbeeld wildoversteken.

Voorbeeld 06-12-2007 08:13

Investering in het spoornetwerk is essentieel. Het spoor is nu vol, waardoor treinen te weinig rijden, niet op tijd en overvol zijn. Hierdoor is de naam van het openbaar vervoer voor de forens zeer negatief. Met een beter werkend netwerk wordt de naam van het OV ook beter en zal men eerder geneigd zijn dit als alternatief voor de file te kiezen.

Meer asfalt lost niets op, het zorgt alleen maar voor meer aanbod, wat meer leidt in een groeiende vraag en dan sta je weer vast.

TRA 06-12-2007 22:00

Daar is die weer, het topic wat elke twee maanden voorbij komt.

Mijn inziens is het erg lastig om te bepalen wat nou goed is en wat niet, heeft er natuurlijk ook mee te maken met de visie die je er op na houdt. Sommige knelpunten (spoor, weg, maar ook water) zouden mijn inziens (op: wat vinden jullie) aangepakt moeten, het is de vraag of het goed is compleet nieuwe wegen aan te leggen. Kost natuurlijk allemaal geld en ruimte en op diezelfde ruimte kan je dan niet iets anders meer doen.

@Voorbeeld: meer spoor zorgt ook voor meer aanbod. Het spoor wordt dan aantrekkelijker voor verladers. Hoe zou je een beter netwerk willen realiseren?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.