Andijvie |
20-12-2007 21:51 |
Probeer als je een tekst leest, hem in je eigen woorden om te zetten, dus bijvoorbeeld na iedere paragraaf even jezelf vertellen wat je nu eigenlijk gelezen hebt. Als je de vragen leest, lees dan niet meteen ook de antwoorden, maar probeer de vraag eerst zelf te beantwoorden; kijk daarvoor weer naar de tekst. Als je het denkt te weten, lees dan optie A en vraag jezelf af of dat is wat je in gedachten had, niet? dan naar optie B en zo verder, tot je het antwoord gevonden denkt te hebben (het antwoord wat dus het meest overeenkomt met wat je zelf al had bedacht). Mocht het zo zijn dat geen enkel antwoord overeenkomt met het door jouw bedachte antwoord, ga dan ieder antwoord controleren door in de tekst op te zoeken of het wel klopt, het beste kan je hiervoor doen alsof je moet bewijzen dat het fóut is. Het antwoord waarbij je niet kan vinden waarom het fout zou zijn, is dan je antwoord.
Het is echt een kwestie van oefenen, hoe vaker je teksten leest en vragen erbij maakt, hoe meer je leert waar je op moet letten.
Je kan ook je leraar eens op hulp vragen; misschien heeft hij nog goede tips voor je :) (En het is sowieso wel handig om hem/haar eens te vertellen dat je er moeite mee hebt.)
|