Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Software & Hardware (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   PC start niet meer op. (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1694721)

botulismf 01-06-2008 15:36

PC start niet meer op.
 
Hai,

Vanmiddag viel mijn PC ineens uit. Zat er op dat moment niet achter, was simpelweg aan het downloaden en muziek aan het afspelen. In eerste instantie dacht ik dat de stroom uit was gevallen, maar mijn stereotoren zit op dezelfde stroomgroep en stond nog aan (anders zou die op standby staan). Als ik hem weer aanzet, gaat er een LED oranje branden (volgens mij hard drive led), verder brandt er niets en gebeurt er niets op de monitor.

De voeding kan het niet zijn neem ik aan, als er een led brandt? Iemand enig idee?

M@rco 01-06-2008 17:19

Het zou best kunnen dat het moederbord de geest heeft gegeven. De voeding zou je evt. in een andere PC kunnen proberen (mits je die hebt natuurlijk) om uit te sluiten dat die het probleem is.

botulismf 01-06-2008 17:33

Geen andere PC voor handen, alleen mijn laptop. Mijn pa heeft overigens een maand of twee geleden extra geheugen erin gestopt, zou het kunnen dat daar iets mis mee is? En als het het moederbord is, moet 'ie dan in zijn geheel vervangen of kan er een onderdeel vervangen of gerepareerd?

M@rco 01-06-2008 17:43

Als er iets met het geheugen is dan uit zich dat meestal in crashes en spontane reboots, als hij uitvalt en niet meer aan wil is er meer aan de hand.

Moederbord moet je altijd in zijn geheel vervangen, onderdelen vervangen of repareren kan niet echt. Je zou het moederbord even kunnen inspecteren op fysieke schade (doorgebrande chips of bol staande/lekkende condensatoren (deze dingen, als ze van slechte kwaliteit zijn kunnen ze bol gaan staan en barsten ze op den duur open -> moederbord kapot)), als dat aanwezig is dan is het vrij duidelijk dat het moederbord kapot is.

botulismf 01-06-2008 19:38

Ik zal er eens naar kijken, bedankt voor je hulp tot dusver. Ik kom er denk nog wel op terug.

All Out Of Love 02-06-2008 23:03

lijkt me je voeding

Gatara 29-06-2008 14:01

Had ooit hetzelfde met een toshiba. Officiele doodsoorzaak: moederbord.

botulismf 13-07-2008 19:49

Is gefixt, was puur en alleen de voeding. Vervangen, loopt weer als een tiet! Bedankt voor de hulp allen.

rens.. 16-07-2008 12:47

:)
@Gatara de meeste computershops zeggen dat het moederbord kapot is om er makkelijk vanaf te zijn en om lekker geld te verdienen.... of heb je het zelf omgemerkt?

Gatara 20-07-2008 10:55

Citaat:

rens.. schreef: (Bericht 27884781)
:)
@Gatara de meeste computershops zeggen dat het moederbord kapot is om er makkelijk vanaf te zijn en om lekker geld te verdienen.... of heb je het zelf omgemerkt?

Om die reden heb ik de Toshiba thuis nog liggen. Ik weet alleen niet goed hoe ik het zelf kan testen. Ik heb zelf het vermoeden dat het aan de voeding lag, i.v.m. de symptomen vooraf.

Overigens is het niet altijd waar. Ik ben een keer bij een computerzaak (computerland) geweest met een desktop computer en die werd twee keer gecheckt. De eerste keer hielden ze op het moederbord, maar later belden ze me terug om te zeggen dat er een kleine verbinding op het moederbord los zat en ze deze weer vast hadden gesoldeerd en dat de computer (waar ik nu overigens op typ) weer werkte. Ze brachten alleen de checkkosten in rekening en niet die kleine reparatie.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.