Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Werk, Geld & Recht (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Huis (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1710019)

Volk 20-08-2008 19:18

Huis
 
Mag je terwijl je een koophuis hebt ook een huis huren en dan in het koophuis wonen? Het lijkt mij logisch dat dat mag omdat je wel gewoon betaalt. Maar iemand zei tegen mij dat dat niet mag. Dus ik dacht; ik vraag het even na.

T_ID 20-08-2008 19:33

Je doelt op onderverhuren. In veel huurwoningen is onderverhuren verboden, maar niet allemaal.

Stefanie 20-08-2008 19:36

Volgens mij mag je gewoon een huis huren en kopen tegelijk, als je het kunt betalen. De woonvereniging heeft niets te maken met jouw hypotheek.

Volk 20-08-2008 19:39

Citaat:

T_ID schreef: (Bericht 28040283)
Je doelt op onderverhuren. In veel huurwoningen is onderverhuren verboden, maar niet allemaal.

Hoezo doel ik op onderverhuren? Ik doel op 2 huizen hebben. 1 koop en 1 huur. het is toch pas onderverhuren als je iemand die er niet ingeschreven staat daar laat wonen en je er geld voor vangt?

ganralph 20-08-2008 20:02

idd, zou niet weten waarom niet. kan zijn dat een woningbouwvereniging een zodanig beleid heeft dat een huiseigenaar geen kans heeft om iets te huren omdat ongeveer iedereen voorrang op hem krijgt.
wettelijk is er echter niets op tegen.

onderverhuren is idd een ander punt, maar afhankelijk van de verhuurder kan dat (in overleg) soms ook (zelfs met inschrijving).

Volk 20-08-2008 20:17

Laat ik het effe uitleggen. Mijn tante huurt een huis en heeft onlangs een huis gekocht. Kan ze gewoon in dat huis gaan wonen en het huurhuis houden terwijl haar dochters in het huurhuis blijven wonen? Dat is geen onderverhuur toch? Dat is toch gewoon 2 huizen hebben? Mag dat?

T_ID 20-08-2008 21:26

Er zijn regels dat je ook daadwerkelijk in je huis moet wonen om het te huren. Ik geloof dat er een termijn van een paar maanden voor staat. Ben je zo lang van huis zonder goede verklaring, dan start men een uitzettingsprocedure. Er zijn genoeg mensen op de wachtlijst die dat huis nodig hebben.

ganralph 21-08-2008 07:30

@T_ID: tenzij het een particuliere verhuurder is die er geen ruk om geeft...

en als er (wellicht minderjarige?) gezinsleden blijven wonen, voldoet het dan niet al?
een bewoner (degene ingeschreven op het adres bij de gba) hoeft wettelijk natuurlijk niet degene te zijn die de huur betaald (en het contract getekend heeft). denk aan werknemers die in een huis wonen dat door hun werkgever gehuurd is.
(maar ook dit zal niet opgaan bij sociale huurwoningen)

kortom, in een sociale huurwoning zal het wellicht wat haken en ogen hebben, mar het principe van twee huizen (één huur, één koop) is geen probleem lijkt me.

Ivo 21-08-2008 18:42

Bij de woningbouw is het zo dat de (hoofd)huurder ook daadwerkelijk in het huis moet wonen.
Bij particuliere huur hangt het van de verhuurder af. Met een beetje medewerking kun je bij een particuliere verhuurder ook nog wel regelen dat de achterblijvende kinderen de officiële huurder worden.

Stefanie 22-08-2008 01:28

Citaat:

Ivo schreef: (Bericht 28044682)
Bij de woningbouw is het zo dat de (hoofd)huurder ook daadwerkelijk in het huis moet wonen.
Bij particuliere huur hangt het van de verhuurder af. Met een beetje medewerking kun je bij een particuliere verhuurder ook nog wel regelen dat de achterblijvende kinderen de officiële huurder worden.

Als buren zouden klagen hierover, moeten die dochters er wel uit.

Ivo 22-08-2008 21:25

Niet als het om particuliere huur/verhuur gaat. Tenzij de buren klagen wegens overlast ernstige overlast, maar dat is weer een heel ander verhaal. Als de buren alleen maar klagen omdat ze het niet eerlijk vinden dat die dochters zo'n mooi huis huren is dat hun probleem, zolang huurder en verhuurder het met elkaar eens zijn.

T_ID 22-08-2008 22:19

Citaat:

Ivo schreef: (Bericht 28051437)
Niet als het om particuliere huur/verhuur gaat. Tenzij de buren klagen wegens overlast ernstige overlast, maar dat is weer een heel ander verhaal. Als de buren alleen maar klagen omdat ze het niet eerlijk vinden dat die dochters zo'n mooi huis huren is dat hun probleem, zolang huurder en verhuurder het met elkaar eens zijn.

Ik betwijfel dat daar een juridisch handvat voor is. Gemeentes hebben daar wel degelijk macht over, kijk maar naar de studentenkamer wegtreiter-regeling die de Groenlinks wethouder in Utrecht heeft opgesteld voor veel wijken.

Als het puur tussen huurder en verhuurder zijn zou konden ze er ook niets veranderen als iemand studenten wil huisvesten in plaats van andere mensen. Het tegendeel is echter waar.

ganralph 23-08-2008 08:48

wellicht dat de voorwaarden voor (legale) huur anders zijn in het geval van een studentenkamer?? dus als jij bij de belasting en gemeente opgeeft (want dat hoort zo in veel gemeentes) dat je studentenkamers verhuurt, dan mag je er misschien geen gezinnen in zetten of zo? en vv dus? (ik gok ook maar wat)

Ivo 23-08-2008 21:49

Voor afzonderlijke kamerverhuur moet inderdaad vaak een vergunning aangevraagd worden, dit omdat gemeenten in bepaalde wijken liever niet te veel kamerpanden hebben.
En als een pand als kamerpand is aangemerkt, kan het inderdaad best zijn dat er een maximum aantal bewoners gehanteerd wordt i.v.m. veiligheid en leefomstandigheden.

Maar als een woning als gehele eenheid nu verhuurd wordt aan mams + kinderen, en 1 van de kinderen wil de hele woning gaan huren, maakt dat voor de gemeente weinig verschil, lijkt mij. Als de gemeentelijke belastingen maar betaald worden.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.