Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Werk, Geld & Recht (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=60)
-   -   euros wisselen voor dollars? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1718711)

Breg 08-10-2008 04:36

euros wisselen voor dollars?
 
Ik studeer momenteel in de VS en heb hier ook een bankrekening geopend. De afgelopen maanden is de waarde van de dollar van ongeveer 0.64 euro naar 0.74 euro. Met andere woorden: het geld dat ik op mijn Nederlandse rekening heb staan wordt hier steeds minder waard. Nu vroeg ik me af wat handig is: geld overzetten naar mijn Amerikaanse rekening voor het geval de dollar verder stijgt, of het geld op mijn Nederlandse rekening laten staan, want misschien daalt de dollar wel weer.

Misschien is hier sowieso niets zinnigs op te antwoorden omdat het beide kanten op kan gaan, maar ik hoopte dat mensen met wat economisch inzicht misschien een zinnig antwoord kunnen geven...

Dark Phoenix 08-10-2008 10:12

De dollar is al tijden aan het dalen geweest. Momenteel is de euro dus nog steeds meer waar dan de dollar, dus overzetten is wat dat betreft niet het slimste idee.

Maar, het ligt er ook aan hoe de hele 'crisis' zich ontwikkelt. Naar het schijnt grijpen mensen bij moeilijke tijden liever terug naar de dollar, namelijk, wat de waarde van de dollar flink omhoog zou werken.

superduck 08-10-2008 21:56

Ik weet niet of mensen nog steeds zo blij zijn met die dollar hoor, aangezien de Amerikaanse regering maar schulden blijft maken en bankensector atm nog brakker is dan in de rest van de wereld. Ook gezien de gigantische hoeveelheid dollars die de Chinezen bezitten lijkt het me dat de waarde alleen maar kan gaan dalen. Zij zijn er volgens mij ook niet zo happig op om nog meer dollars te kopen omdat ze ze simpelweg niet meer kwijtraken tegen een fatsoenlijke prijs. Een heel grote aankoper van dollars valt dus weg -> waarde omlaag.

De euro lijkt me de komende tijd een stuk veiliger, ik verwacht dat de dollar weer rustig terug gaat zakken. Aan de andere kant hebben we net een rondje Amerikaanse banken laten omvallen gehad en zijn we nu aan de Europese bezig, dat lijkt me wel dollar-bervorderend.

kopmuntkip 09-10-2008 11:57

dan kan je lang je geld bewaren ingeval

Go 09-10-2008 17:13

Daar kun je weinig zinnigs over zeggen. Zo zou je bijv. verwachten dat met een kredietcrisis in de VS de dollar wel in waarde zal dalen t.o.v. de euro. Willem Middelkoop zijn boek heet niet voor niets 'Als de dollar valt'. Het tegenovergestelde is echter gebeurd. Kortom, het is een kwestie van gokken.

T_ID 10-10-2008 14:42

Mwo, de dollar staat al zo laag dat het tenzij er hele gekke dingen gebeuren haast wel de komende tijd rustig moet stijgen.

In die verwachting zal omzetten de beste optie zijn.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.