Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Verhalen & Gedichten (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Op zoek naar een gedicht! (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1732253)

Lorelei 22-12-2008 19:42

Op zoek naar een gedicht!
 
Hallo Doppers,

Ik weet niet of ik hier moet zijn, maar ik neem aan dat het verplaatst wordt als dat niet het geval is.

Ik ben op zoek naar een gedicht voor mijn zusje. Ik heb geen specifieke dichter of gedicht in m'n hoofd (wat het ook zo lastig maakt) maar wel een idee van hoe het ongeveer moet zijn.
Allereerst moet het simpel taalgebruik zijn en niet al te veel metaforen e.d. (ze is autistisch, dat snapt ze gewoon niet). Bijvoorbeeld Hans Hagen of Toon Tellegen zouden opties kunnen zijn.
Ook moet het een gezellig lief gedicht zijn. Geen cynische, trieste gedichten en uiteraard ook geen duidelijk liefdesgedicht (het mag wel als liefdesgedicht geschreven zijn evt maar ik moet het dus wel aan m'n zusje kunnen geven ;))
En als laatste wil ik graag dat de boodschap ongeveer iets is als "je bent goed/mooi zoals je bent", "ik ben trots op je" en/of "je ontwikkelt je tot een geweldig persoon". Daar zit natuurlijk wel wat speling in maar om een beetje idee te geven. :)

Ik hoop dat iemand dit leest en denkt: oh, ik weet het! of anders misschien een tip kan geven bij welke dichter(s) ik zou kunnen zoeken.

Oh ja, versjes of liedjes zijn ook welkom!

Bvd,

grl

Lorelei 27-12-2008 15:43

33 views en niemand die iets weet.. jammer :) Het is inmiddels niet meer nodig, ik heb het op een andere manier opgelost.

fizzle-fluffy 28-12-2008 19:50

Hoe heb je het opgelost?

Lorelei 29-12-2008 12:47

Citaat:

fizzle-fluffy schreef: (Bericht 28669882)
Hoe heb je het opgelost?


Ik heb een verhaaltje gekozen i.p.v. een gedicht. (stukje van Toon Tellegen waar de egel een brief krijg die begint met "Beste Egel" en dat hij dan helemaal blij en gelukkig is omdat hij een beste egel is :cool: ) De opdracht was eigenlijk een gedicht, 't was voor haar verjaardag, maar er waren wel meer mensen die een liedje of een verhaaltje hadden genomen. :)

Bright Blue 03-01-2009 15:01

Hey, jammer dat je er nu niks meer aan hebt.. Want opzich wist ik wel wat..
Nouja, voor als je nog een keer iets nodig hebt, dit gedichtje van Hans Hagen schoot me gelijk te binnen:

Liefste

ik zoek een woord
een heel nieuw woord
een woord dat niemand kent
ik zoek een woord
dat zeggen wil
dat jij de liefste bent


Misschien kende je hem al, maar ach..


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.