![]() |
Psychologie Nl / Belgie
Ik overweeg om na mijn examens psychologie te gaan studeren aan de universiteit. De richting klinsche psychologie spreekt me erg aan, schoolpsychologie, kinder- jeugd pschologie e.d. Nu vroeg ik me af, welke universiteit is nu eigenlijk het beste? En wat is het verschil tussen Nederland en Belgie? Het liefst zoek ik een universiteit zonder loting, daar ik waarschijnlijk geen 8 gemiddeld ga staan.
Alvast bedankt! |
Gekopieerd van de website van de IBG. In de volgende plaatsen moet je loten:
U Leiden U Utrecht EU Rotterdam U v Amsterdam VU Amsterdam Radboud U Nijmegen Je kan studeren zonder loting in: Universiteit Twente Open Universiteit?! (niet zeker?!) Maastricht Tilburg |
in Groningen is ook geen numerus fixus
|
Het schijnt trouwens dat er in Leiden dus wel loting is, maar er de afgelopen jaren 'te weinig' aanmeldingen waren; of te wel, iedereen kon er zonder loting gewoon in.
|
Citaat:
|
Weet er iemand dan ook wat het eigenlijke verschil is tussen Belgie en Nederland?
Ik had al via google proberen te zoeken; maar waar kan ik het aantal vooraanmeldingen per universiteit vinden? |
Citaat:
http://cf.bc.uva.nl/facts/feitenboek.../WO_opleid.pdf |
Bovenin staat voor het jaar 2008-2009. Dat studiejaar is toch al geweest? :bloos:
|
Citaat:
|
Ik heb het volgens mij niet helemaal goed uitgelegd :rolleyes: Ik zocht een van de vooraanmeldingen van het komende studiejaar. Dus voor de mensen die dit jaar gaan starten met een opleidingen. En nu dus in mei nog examens doen.
|
Citaat:
|
Ik weet alleen dat er in België veel wordt gehamerd op de cognitieve kennis. Hoe dat in Nederland is kan ik niet zeggen. En er is ook geen loting aan de studie verbonden. Verder moet je gewoon op de sites van de verschillende uniefs kijken en eventueel info opvragen!
|
Schop ! :D
Citaat:
Als je schoolpsycholoog wilt doen, welke master hoort daar bij? Hopelijk kan iemand me helpen, want ik kom er echt niet uit.. |
Je kunt in preciepe met elk diploma wat binnen de EU gehaalt is in elk land binnen de EU terecht, er zijn wel sommige landen (bijvoorbeeld de Scandinavische of Oostenrijk) die dan willen dat je een "inleidings cursus" volgt in dat land zodat je op de hoogte bent van hoe het met dat beroep in dat land gestelt staat enzo.
Maar volgens mij is dat geen probleem hoor :P, teminste in de EU-wetgeving niet, ik neem aan dat je in Vlaanderen gaat studeren dan? Dan lijkt het mij helemaal niet erg, want Vlaanderen heeft volgens mij op dat gebied overleg met Nederland, er zijn ook veel Vlamingen die in NL gaan studeren... (teminste hier in Tillburg) x'd iig.. succes;) |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:19. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.