![]() |
Lichte kontzorg.
Hoi.
Ik heb een klein beetje een genante vraag. Omdat het genant is doe ik het een beetje banaal en in onzinstijl. Ik ging net schijten en toen ging mijn aars heel erg bloeden. Het was ook snel weer over. Maar ik vraag me af of dat erg is. Het bloedde eigenlijk niet heel erg. Ik ben niet ongesteld en ik heb geen extreem ruige anale seks gehad. Dus is er dan gewoon een klein adertje geknapt of ben ik nu van binnen opengescheurd en krijg ik allemaal infecties en ga ik dood omdat ik te lang niet naar de wc was geweest? Ik hoop dat ik hierin wat opheldering kan krijgen. Om redenen post ik geen foto's van het probleem. liefs, the larch. |
Bloed bij de ontlasting kan duiden op darmkanker. Maar de kans daarop wordt ook grotendeels bepaald door leeftijd en erfelijke aanleg. Dus als de helft van jouw familie voor hun 30e is overleden aan darmkanker dan mag je er vanuit gaan dat je eens langs de dokter moet.
|
Kan ook zijn dat je last van aambeien hebt. De kans daarop lijkt mij groter dan op darmkanker. Dus je hoeft niet meteen bang te zijn. Ook voor aambeien is het verstandig om naar de dokter te gaan. Dus hoe dan ook naar de dokter. Niet twijfelen, maar gewoon gaan. Bloed in ontlasting hoort niet zoals je zelf al kan raden.
|
Het ging heel erg bloeden maar eigenlijk niet heel erg?
Zat het bloed echt door de ontlasting, of zat het vooral op het wc-papier? In het eerste geval moet je naar de huisarts. In het tweede geval kun je ervan uitgaan dat er een aambei geknapt is, als je je zorgen maakt zou je alsnog even door de huisarts kunnen laten kijken. Aambeien kun je voorkomen door niet te hard op je ontlasting te persen. Daar kun je dan weer voor zorgen door voldoende vezels te eten en veel te drinken zodat het niet hard is; naar het toilet gaan zodra je aandrang voelt zodat je darmen goed meewerken; en rustig en rechtop met je voeten op de grond op de wc zitten. |
Als 't helder bloed was (dus mooi rood, niet donker) dan is de kans groot dat er gewoon een adertje is geknapt, helemaal als je ontlasting harder was dan normaal. Zorg dat je genoeg drinkt en vezelrijk voedsel eet, zodat je ontlasting dunner wordt en dus makkelijker; mocht er dan nog steeds bloed bij zitten, even naar de huisarts.
|
Het zat vooral aan het wcpapier en was netjes helder, dus net als bij ongesteldheid (als je maandverband gebruikt dan). Ik heb de laatste tijd een beetje veel chocola gegeten, ik zal netjes vezelrijk voedsel eten.
Dat is brood en groene groenten toch? bedankt! |
Het kan ook zijn dat de niet-extreme anale seks ergens wat heeft beschadigd.
|
Citaat:
|
Aambeien.
Die krijg je doordat je ontlasting harder is dan normaal, waardoor je dus erg moet persen tijdens het poepen. Omdat je dan veel druk zet, kan er een aambei ontstaan. Een aambei gaat nooit meer weg, maar kan wel kleiner worden (krimpen) zodat je er geen last meer van hebt (dus geen bloed meer bij je ontlasting). Je ontlasting wordt hard door onvezelrijk eten. Maar het kan bijvoorbeeld ook zijn dat je in bepaalde situaties moeite hebt met naar de wc gaan (bijvoorbeeld als je op vakantie gaat), waardoor je pas na een paar dagen kunt poepen en het dan ook moeilijker gaat. Ook door stress of een druk leven (niet naar de wc kunnen of niet op tijd gaan als je echt moet) kun je er last van krijgen. Oplossing is door vezelrijker te eten. Nu weet ik niet hoe je ontlasting normaal is, maar als je vroeger gewoon elke dag gemakkelijk kon poepen, dan zou ik mij niet zoveel zorgen maken. Maar sommige mensen hebben van zichzelf een wat moeilijkere stoelgang en poepen niet elke dag. Dan zou ik je aanraden om meer vezels te eten en daarbij veel water te drinken. Vezels zijn vooral te vinden in volkorenproducten (zemelen), peulvruchten, groenten en fruit. Een extra hulp is bijvoorbeeld All-Bran Plus (van Kellogs). Een ontbijtproduct waar per portie ongeveer 11 gram vezels in zit. In vergelijking met ongeveer 1 gram vezel per boterham. Voor mensen met een moeilijke stoelgang kan dit echt een verbetering vormen. Je hebt nog meer producten waar extra veel vezels in zitten. Zo heb je ook Wasa Vezelrijk crackers (2,5 gram vezel per cracker) en Stimulance (pakje sinaasappelsap met 6 gram vezel per 200 ml) :) |
^maar het is nog nooit bewezen dat excessief vezels eten zin heeft, al zijn er wel losse mensen die zeggen dat het voor hen wel werkt. Dus probeer 't eerst maar eens met normaal vezels: alleen volkorenbrood, elke dag groente en fruit.
Daarbij, als je veel meer vezels gaat eten en daarbij niet meer gaat drinken dan je eerst deed wordt je ontlasting juist harder. |
Citaat:
|
Ja, natuurlijk heb je vezels&vocht nodig voor een goede stoelgang, dat ontken ik ook niet. Maar de meeste mensen in de westerse wereld eten te weinig vezels, dus dan helpt het al heel wat om een gezonde hoeveelheid vezels te gaan eten. En ik ben benieuwd uit welke bron je bewijs hebt voor een laxerend effect van een excessieve hoeveelheid vezels? Want mij is door verschillende MDL-artsen verteld dat dat geen zin heeft.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:59. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.