![]() |
Inschrijfgeld
Hey allemaal,
Sinds een paar weken heb ik een nieuwe kamer, gehuurd in het appartement van een particulier. Ik heb een (legaal) contract voor minimaal 6 maanden, en betaal €350 per maand + 1 maand borg. Nou kreeg ik zojuist een smsje van mijn verhuurder dat hij is vergeten inschrijfgeld te vragen a la €50. Dit is voor inschrijving en sleutels. Ik vind dit nogal vreemd want ik betaal al €30 inschrijfgeld aan de gemeente Amsterdam, + mijn sleutels zitten neem ik aan bij de borg inbegrepen, en zo niet krijgt hij de sleutels terug zodra ik weer weg ga. Ik heb de indruk dat hij gewoon een beetje krap bij kas zit en daarom even dit verzint. Dit mag toch niet zomaar? Hij kan elke week wel iets nieuws verzinnen. |
Mwo, benader het openminded: laat hem maar aantonen dat hij voor maken van een sleutel en ten behoeve van andermans administratie € 50 kosten heeft gemaakt.
Kan hij dat niet verantwoorden: fase 2, dan dus niet betalen. ;) |
daarnaast bestaan er in Nederland volgens mij geen huurcontracten met een (rechtsgeldige) minimum duur die langer is dan 1 maand. (jij mag altijd na 1 maand vertrekken, en hij mag je er na 6 maanden niet zonder hele goede reden uitzetten)
|
Waarom zou dat niet bestaan? Een overeenkomst voor 6 maanden kan, indien deze niet (door de huurder) wordt opgezegd, na die termijn toch automatisch verlengd worden?
ontopic weinig toe te voegen. Klinkt niet helemaal sjofel inderdaad, laat hem die kosten eerst maar eens aantonen. |
Citaat:
|
Zijn woorden: Ik bedoel sleutel contract geld, dit is vaak eenmalig voor de sleutels, contract en de tijd die een huisbaas kwijt is aan het zoeken van een huurder.
:s |
Nog nóóít van gehoord. Bemiddelingskosten wel, bij bijv. DirectWonen ofzo, maar dat is van tevoren bekend en ook wel wat meer dan €50,-.
|
Het vragen van sleutelgeld is verboden, nouja het vorderen dan;)
De wet spreekt van een beding met onredelijk voordeel, aangezien er vanuit de verhuurder geen prestaties tegenover staan, en staat dat uiteraard niet toe. Je hoeft het dus niet te betalen. |
Citaat:
Citaat:
(zo vertelde de rechtswinkel mij althans) anderzijds stond er een tijd geleden een heel artikel in het Parool hoe tijdelijke huurcontracten (dus waarbij de verhuurder aangeeft dat er bij voorbaat een (mogelijke) einddatum vaststaat) de huurder vaak toch het recht geven om voor onbepaalde termijn te blijven wonen. ik weet niet of dat het geval is bij TS, maar dat maakte ik even uit haar zinnen op. het woord "minimaal" vind ik gewoon nog al vreemd met bovenstaande in gedachte. |
Citaat:
|
Citaat:
Citaat:
en om nog terug te komen op de vraag van TS: Citaat:
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:03. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.