Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Cultuur, Maatschappij & Economie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=83)
-   -   Goede Dictators (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1755683)

sinterklaas2701 24-05-2009 14:13

Goede Dictators
 
Zijn er ookdictators die goede dingen hebben gedaan?
zet ze er bij met natuurlijk eenvoorbeeld.

bijv. Hitler
Massawerkloosheid weg
Goede wegen
Vogelbeschermingwet
Ontslagbescherming

Bedankt!

Megan123 24-05-2009 14:34

Ik heb geen idee o.o ik zal even kijken

sinterklaas2701 24-05-2009 15:18

Oke bedankt,
Fidel Castro (Cuba)
Kinderondervoeding uitgeroeid
Levensomstandigheden kinderen sterk verbeterd
Het op 4 na minst corrupte land van Amerika
Vrouwen kregen ook de “mannenbanen”
Verbeterde zorgsector en onderwijs
Rassendiscriminatie bijna uitgeroeid
Levensverwachting omhoog met 15 jaar

sinterklaas2701 24-05-2009 15:21

Iemand meeR??

T_ID 24-05-2009 18:21

Trujillo in de Dominicaanse republiek zorgde ervoor dat het oerwoud redelijk beschermt is gebleven. (veelal door arme houthakkers gewoon dood te laten schieten of op te hangen). Barbaars, maar daar tegenover hebben ze nu dus nog enig oerwoud, terwijl Haïti op hetzelfde eiland, kaal is gekapt.
Wat hierboven staat over Castro is overigens volslagen onzin. Al die dingen verslechterden juist, of zijn niet aan Castro toe te schrijven. Alleen dat vrouwen ander werk konden doen klopt.

Commando 31-05-2009 11:17

Mao Zedong.

Opleving v/d economie in zijn dictatorschap
Onderwijs zeer sterk verbeterd.

Hitler heeft er ook voor gezorgd dat we nu de kinderbijslag kennen en de keizersnede is uitgevonden/ontdekt in de (vernietigings)kampen. Ook zijn in deze kampen diverse sterilisatie- en overlevingstechnieken in ijskoud water ontdekt.

bartieboy 02-06-2009 17:58

kijk naar de oude grieken, het griekse woord voor koning is Tiran en Tiran is toch hetzelfde als Dictator.
nou misschien weetjewel dat ze in Athene een Democratie hadden, en dat was dan ook een van de enige gevallen in de wereld dat men geen koning/Tiran wou omdat de laatste Tiran zo goed voor zijn volk was dat het volk het gepast vond om geen opvolger te laten komen die Tiran hete Codrus. en kijk trouwens naar monarchen, er zijn geweldige monarchen geweest terwijl een monarch in principe weinig anders is dan een Dictator toch?

Archont_temp 03-06-2009 23:22

Citaat:

bartieboy schreef: (Bericht 29308323)
kijk naar de oude grieken, het griekse woord voor koning is Tiran en Tiran is toch hetzelfde als Dictator.
nou misschien weetjewel dat ze in Athene een Democratie hadden, en dat was dan ook een van de enige gevallen in de wereld dat men geen koning/Tiran wou omdat de laatste Tiran zo goed voor zijn volk was dat het volk het gepast vond om geen opvolger te laten komen die Tiran hete Codrus. en kijk trouwens naar monarchen, er zijn geweldige monarchen geweest terwijl een monarch in principe weinig anders is dan een Dictator toch?

Het griekse woord voor koning en tiran is heel iets anders :nono:

Maar je hebt wel gelijk dat deze mannen in die tijd een dictatuur uitoefende enkel werd dit gewoon als normaal beschouwd door de bevolking. Vaak kwam er nog een zoon die het veel slechter deed en stond er weer een nieuwe Tiran op.

Maar zulke oud-griekse heersers zijn er voldoende en hebben vele goede dingen gedaan. Fylen-systeem etc.. gewoon even googlen.

Daarnaast kwamen die tirannen vaak in tijden waarin het slecht ging om het op te lossen en verdwenen daarna van het toneel.

Ze waren dus een beetje puinruimers.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.