Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Lichaam & Gezondheid (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Harde lenzen. (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1762221)

kriss 07-07-2009 13:16

Harde lenzen.
 
Ik heb harde lenzen, met een sterkte van - 0, nogwat en -1, nogwat.
Ik draag ze eigenlijk niet zovaak, omdat ik ook zonder lenzen gewoon goed kan zien, alleen van veraf niet.
Ik kan bijvoorbeeld niet zo goed de ondertiteling lezen als ik tv zit te kijken op de bank.
Wat ik me afvraag is; Kunnen mijn ogen slechter worden als ik m'n lenzen niet elke dag draag?
Ik draag ze soms wel meer dan een week niet namelijk.
En als ik ze dan weer in doe na een week ofzo, dan moeten m'n ogen best wel weer wennen aan m'n lenzen.
Hopelijk kan iemand me helpen!
Alvast bedankt:)

Kaa 07-07-2009 16:35

volgens mij is het enige wat je daar van op kan lopen hoofdpijn en vermoeide ogen. want je ogen kunnen ook slechter worden als je wel je bril of lenzen draagt. maar ik heb er geen verstand van dus ik zou gewoon even de opticien bellen als ik jou was...

Daantje_0705 07-07-2009 18:30

Is het in jouw geval dan niet verstandiger om een bril te dragen die je even snel op en af zet als het nodig is?

kriss 08-07-2009 12:22

Ik heb donderdag ee afspraak gemaakt bij de opticien, en ik zal het navragen:)
Ik heb geen last van hoofdpijn ofzo als ik ze niet draag, gelukkig.
In elk geval bedankt voor jullie reactie's!

Sherlock 08-07-2009 13:55

uuhm ze gaan juist achteruit als je ze draagt want dan worden je ogen luier fzo iets naja ik heb ze ook maar bij mij is het een tikkie erger (allebij -3)

kriss 08-07-2009 16:55

Je ogen gaan achteruit als je juist wel lenzen draagt?
Hmm, dat heb ik nog nooit gehoord xD
Maar draag jij ze altijd?

Sherlock 09-07-2009 01:10

ja altijd

light fighter 09-07-2009 12:05

Hoe kom je daarbij? In principe zou een bril dragen dan ook slecht moeten zijn en mijn ogen zijn met bril alleen maar beter geworden (de sterkte is afgenomen).

Alyssia 09-07-2009 14:35

Wat JasperJD zegt is waar tot op zeker hoogte, op het begin gaan je ogen achteruit omdat ze luier worden, maar op een gegeven moment stopt dat gewoon. Het is overigens maar een heel klein beetje dat ze achteruit gaan hoor, maar vaak lijkt het meer omdat je vaak een bril/lenzen krijgt in de puberteit en dan groeit alles nog. Ook je ogen gaan dan sneller achteruit dan wanneer je ouder bent en je krijgt een bril/lenzen.

Maar lenzen bij een sterkte van nog geeneens min 1? Dat vind ik eigenlijk wel apart, verschillende opticiens waarbij ik geweest ben, zeggen dat een bril nog niet eens nodig is bij een afwijking van nog geen 1 (zowel min als plus).

light fighter 09-07-2009 14:49

een sterkte van -1 of plus 1 kan een heel verschil uitmaken zeker als er ook sprake is van een cilinder afwijking. Dan is het vooral die cilinder die het verschil maakt

Alyssia 09-07-2009 15:47

Dat zal het verschil dan wel zijn, dat mijn moeder bij -0.75 en -0.5 nog geen bril hoefde. :)

Daantje_0705 09-07-2009 18:55

Klopt ja, een cilinder kan heel veel uitmaken. Daar naast maakt het uit waarom je een bril draagt. Ik heb zelf ook maar +0,75 en +0,5 maar zonder bril kijk ik maar met een oog omdat dat oog net iets beter is dan het andere. Door in m'n bril dat oog net wat minder sterkte te geven dan m'n andere oog gaat die ook meekijken en kijk ik wel met twee ogen en ga ik niet scheel kijken :)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.