Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Studeren (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Stapelen van niveaus (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1769548)

Caviamax 27-08-2009 13:47

Stapelen van niveaus
 
Hoi,

Een vriend van mij gaat dit jaar eindexamen VMBO-K en daarna gaat 'ie (waarschijnlijk) naar een ROC. Hij had ook nog 'n paar vragen over ''stapelen'' die ik niet kon beantwoorden. De vragen zijn:

- Als hij zijn diploma nou heeft, kan hij dan in twee jaar HAVO doen, of niet?:confused: Kortom, hoe werkt ''Stapelen''.

- Hij vroeg ook aan mij wat het verschil was tussen een hogeschool en een ROC. Nou wist ik dat wel een beetje uit te leggen, maar niet exact. Dus de uiteindelijke vraag::p: wat is het verschil tussen een hogeschool en een ROC?

Caviamax

Evatjuhhhh 27-08-2009 14:55

Op de eerste vraag weet ik het precieze antwoord niet.

ROC staat voor Regionaal Opleidings Centrum en deze verzorgt verschillende soorten opleidingen:
- volwassenenonderwijs
- middelbaar beroepsonderwijs (MBO)

Je kan tot het MBO worden toegelaten als je een VMBO diploma hebt of als je geen diploma hebt, maar dan moet je instromen op niveau 1.

Een Hogeschool verzorgt hoger beroepsonderwijs. Als je een HAVO diploma hebt of een MBO diploma kan je vaak worden toegelaten tot deze opleidingen.

deadlock 28-08-2009 14:18

Hij kan HAVO doen daarna, maar dat verschilt heel erg per school (scholen mogen namelijk zelf toelatingseisen formuleren), zoals dat je gemiddeld een 7.5 moet staan voor alle vakken en geen enkel cijfer lager dan een 6.3, Nederlands en Engels minimaal een 7, et cetera. En ik geloof dat de minimale toelating sowieso VMBO-TL is.

Pater Noster 28-08-2009 14:32

Wat bedoel je met stapelen?

- Een hogeschool verzorgt onderwijs op hbo-niveau.
- Een ROC (of AOC) verzorgt onderwijst op mbo-niveau (daarnaast ook volwassenenonderwijs/cursussen etc.)

Caviamax 29-08-2009 08:36

Hij heeft eind dit jaar zijn VMBO-K gehaald (of laten we daar vanuit gaan). Uiteindelijk zou hij naar een hogeschool willen. Dus, als ik het goed begrijpt, duur Havo 3 jaar. Hij moet daarvoor eerst VMBO-T doen en dan kan hij pas Havo doen. Je kan naar een andere middelbare school en dán naar een hogeschool. Of je kunt eerst naar een ROC voor ??? jaar en vanuit daar kan je ook naar een hogeschool.

Steekt het zo in elkaar?

Micromensje 29-08-2009 11:30

Ja, beide kan. Hij kan eerst naar de havo en dan HBO, of hij kan via het ROC op het HBO belanden. Het is maar wat je wilt.

Caviamax 29-08-2009 13:39

Citaat:

Micromensje schreef: (Bericht 29615360)
Ja, beide kan. Hij kan eerst naar de havo en dan HBO, of hij kan via het ROC op het HBO belanden. Het is maar wat je wilt.

Wat is het kortst? Of maakt dat niet uit?

Micromensje 30-08-2009 10:27

Eens denken. Ik ga er hier van uit dat je VMBO-T moet hebben om havo te kunnen doen.

Als hij eerst havo doet:
-Van 4 VMBO-K naar 4 VMBO-T
-Van 4 VMBO-T naar 4 HAVO
-Van 4 HAVO naar 5 HAVO
-Van 5 HAVO naar het HBO.

Dat is dus 4 jaar.

Via het ROC:
-Van 4 VMBO-K naar het ROC niveau 1.
-Van niveau 1 naar niveau 2
-Dan naar niveau 3
-Dan naar niveau 4
-Dan naar het HBO.

5 jaar dus, maar ik weet niet of je ook bijvoorbeeld van niveau 2 naar niveau 4 kunt. Het is dus maar een schatting.

Pater Noster 31-08-2009 11:54

Of volwassenenonderwijs op het ROC? Dan gaat het als volgt:

1 jaar vmbo-tl
1 jaar havo (4 en 5 doe je daar in 1 jaar)

En dan naar het hbo. Dan is hij dus maar twee jaar kwijt om op het hbo te komen.

Hunterlife 31-08-2009 13:00

In 1 jaar havo is wel pittig heb ik gehoord!

Evatjuhhhh 31-08-2009 18:19

Citaat:

Amoen schreef: (Bericht 29621996)
In 1 jaar havo is wel pittig heb ik gehoord!

Niemand heeft gezegd dat het gemakkelijk zou zijn.

Assie483 31-08-2009 22:36

Het kan inderdaad op verschillende manieren..
Ik heb het zelf zo gedaan:

VMBO kader -> MBO 4 -> HBO.

Met een VMBO kader diploma kan je in principe op niveau 4 van het MBO terecht komen. Steeds meer opleidingen op het ROC komen met niveau 3/4, waarbij het eerste jaar een basisjaar is en er daarna wordt gekozen tussen niveau 3 of 4. Zo'n opleiding duurt tussen de 3 en 4 jaar. (mijn MBO opleiding duurde bijvoorbeeld voor niveau 4 maar 3 jaar, niet verkort)
Als zijn MBO opleiding die hij dan wil volgen op de ROC dan nog aansluit op de HBO opleiding die hij wilt doen, is er kans dat hij op het HBO ook nog vrijstelling krijgt. ;)

Kuytfan 29-09-2009 08:43

Niveau 1 is voor instromers zonder diploma, enige vereiste is 16 jaar of ouder.
Niveau 2 is voor vmbo basis
Niveau 3-4 vanaf vmbo K. Maar ik hoorde wel dat 4 pittig is met VMBO K. Zelf heb ik het vrij simpel gehaald.
Maar ik was blij dat ik meteen op niveau 4 ben ingestroomd. Ik moest wel eerst op intake komen,

Sanne_S 11-10-2009 18:20

Inderdaad. Met vmbo-kader kan je in de meeste gevallen gewoon instromen in niveau 4.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.