![]() |
[Windows XP] Muis en toetsenbord lopen vast
Hallo forummers!
Ik heb een probleem met mijn nieuwe computer, en ik hoop dat jullie me kunnen helpen! Op internet kan ik niets vinden, en zelf vind ik het ook best een vreemd iets. Wat gebeurt er? Als ik de computer opstart loopt vaak, maar niet altijd, het toetsenbord en de muis vast. Ik kan eigenlijk geen handelingen meer uitvoeren, omdat ik geen input mogelijkheden meer heb. Eerst rebootte ik de computer omdat ik dacht dat het hele systeem vast was gelopen. Toen ik een keer (nadat het was vastgelopen) de muis in een andere USB poort deed werd de hardware herkend en kon ik gewoon weer muizen! Met het toetsenbord wilde dit overigens niet. Het vreemde is dat het niet altijd gebeurt, en ook nooit als ik mijn computer opnieuw heb opgestart. Daarnaast gebeurt het altijd als ik de computer net heb opgestart (binnen 5 minuten), en nooit later. De computer werkt voor de rest perfect. Mijn systeem: CoolerMaster Real Power M620 Modular PSU Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P AMD Phenom II X4 955 Black Edition OCZ Gold XTC Dual Channel XFX Radeon HD 4870 XXX WD Raptor WD740ADFD Muis en toetsenbord (met draad): Logitech Media Keyboard Trust 450L optical en dit in combinatie met Windows XP Home NL OEM, met Service Pack 3 Deze muis en dit toetsenbord hebben het altijd goed gedaan, en als ik ze aansluit op mijn oude computer werken ze gewoon goed. Weet iemand waar dit probleem vandaan komt en hoe ik dit op kan lossen? (Of hoe ik erachter kom waar het vandaan komt oid.?) Heel erg bedankt! *O*_O_ |
Je zou eens kunnen kijken of je een IRQ-sharing conflict hebt en eventueel handmatig IRQ's gaan uitdelen.
http://support.microsoft.com/kb/314068 is wellicht een bruikbare bron van informatie. |
Het is natuurlijk symptoombestrijding, maar je zou ook kunnen proberen om de muis en het toetsenbord op de PS/2-poorten aan te sluiten d.m.v. de verloopstekkertjes die je er meestal wel bij krijgt (groen voor muis, paars voor toetsenbord). Heb je ook gelijk weer 2 USB-poorten vrij.
|
ik had dat probleem ook, maar dan met een draadloze set. op het moment dat muis en toetsenbord enigszins 'tegelijk' in actie kwamen, zoals met invoervakken e.d. dan kapten ze er gewoon beide mee.
de oplossing in mijn geval was de een op usb en de ander op ps/2. beiden op eenzelfde soort poort ging altijd fout. |
Citaat:
Citaat:
Ik houd jullie op de hoogte. Dit is pas de eerste dag dat ik het via de PS/2 poorten doe, en een goede analyse krijg je pas na een paar dagen. Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:52. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.