Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Psychologie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=51)
-   -   Pesten ? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1780995)

dianaotten 19-11-2009 20:32

Pesten ?
 
Hallo,

Ik heb een vraag.. Is dit pesten ??

Ik zit nu in de 3e klas. Ik heb een geloof ( Christelijk) Nu heb ik een jongen bij mij in de klas zitten.. die is heel zelfverzekerd en blablabla en ik ben best stil en onzeker.. En hij vroeg laatst zo:Heb jij een geloof? Dus ik antwoordde gewoon : Ja ik ben Christen.''
Begon hij gewoon recht in m'n gezicht te vloeken en schelden met God en al die dingen meer..
En sinds toen houd hij niet meer op :'(
Ik had een 10 op Duits gehaald.. las die vrouw m'n cijfer voor.. Die jongen zo: Dat is vast en zeker een gelovige 10 !! GOD HEEFT HAAR GEWOON GEHOLPEN !! :evil:
En ik was vandaag in het centrum.. hij was daar dus blijkbaar ook en gilt hij zo : JJEEZZUUSSS !!!!!

Ik kan daar gewoon echt niet tegen.. Heb er ook al met m'n ouders over gepraat.. Wat wel moeizaam ging.. en met een jongen van m'n klas.. en hij vond het erg op pesten lijken en vond dat ik maar naar m'n mentor moest gaan.. wat kan ik dus het beste doen..? en is dit wel pesten ?

NaamInGebruik 19-11-2009 21:50

Pesten is wanneer iemand er onder leidt; dus antwoord is duidelijk ja, dat is pesten.
Gewoon verzoeken z'n smoel te houden en anders even langs je mentor gaan (of andere docent, sommige mentoren hebben het IQ dat gelijk is aan dat van hun huisdieren)

Commando 20-11-2009 01:07

Ja, of als je hem wil treiteren: aangifte doen. Maarja of je hem veroordeelt kan krijgen voor godslastering (art 141 strafrrecht) is ten tweede.

Vraag me af of ie wel gezond is. Ikzelf heb een hekel aan islamieten, maar dan roep ik ook niet telkens tegen iemadn of verschillende iemanden beledigende dingen over Allah of over buitenlanders.

Misschien vind ie je stiekem wel leuk...

Uice 20-11-2009 01:11

Citaat:

Commando schreef: (Bericht 29888652)
Ja, of als je hem wil treiteren: aangifte doen. Maarja of je hem veroordeelt kan krijgen voor godslastering (art 141 strafrrecht) is ten tweede.

:D Natuurlijk kan dat niet.

Verder valt het wel onder pesten, ja, omdat je dat zo ervaart en hij dat weet.

Rode Panda 20-11-2009 03:27

volgende keer als hij zoiets doet, mep 'm met een gebalde vuist op z'n kromme smoel. Dan houdt hij wel op.

dianaotten 20-11-2009 06:05

Citaat:

Commando schreef: (Bericht 29888652)
Ja, of als je hem wil treiteren: aangifte doen. Maarja of je hem veroordeelt kan krijgen voor godslastering (art 141 strafrrecht) is ten tweede.

Vraag me af of ie wel gezond is. Ikzelf heb een hekel aan islamieten, maar dan roep ik ook niet telkens tegen iemadn of verschillende iemanden beledigende dingen over Allah of over buitenlanders.

Misschien vind ie je stiekem wel leuk...

Ik vind hem echt niet leuk hoor.. Ik mag hem geen eens ! en punt 2. hij heeft ook al ;)

dianaotten 20-11-2009 06:06

Citaat:

Rode Panda schreef: (Bericht 29888765)
volgende keer als hij zoiets doet, mep 'm met een gebalde vuist op z'n kromme smoel. Dan houdt hij wel op.

Moet ik hem gaan slaan !? o_O
Dan slaat hij toch net zo hard terug !?...

NaamInGebruik 20-11-2009 07:30

Hem slaan lijkt me idd niet zo'n goed idee, tenzij je hem echt in 1 fury met de grond gelijk kan maken, maar dan nog op de lange termijn niet zo'n goed idee.

Citaat:

Uice schreef: (Bericht 29888655)
:D Natuurlijk kan dat niet.

Idd, de Nederlandse wet is zo dat het de kwaliteit van je leven niet kan gaan verbeteren, en dat zou in dit geval wel zo zijn en dus word het afgedaan met iets dat te klein is oid.

Paranoide 20-11-2009 07:39

Citaat:

NaamInGebruik schreef: (Bericht 29888844)
Idd, de Nederlandse wet is zo dat het de kwaliteit van je leven niet kan gaan verbeteren, en dat zou in dit geval wel zo zijn en dus word het afgedaan met iets dat te klein is oid.

Het wordt eerder 'afgedaan' als de vrijheid van meningsuiting ;)

Bright Blue 20-11-2009 08:01

Jij bent geestelijk veel sterker dan die jongen. En als hij ziet dat het je niks meer kan schelen, vind hij het niet meer leuk, en houd hij er mee op. Als hij gewoon door gaat, zou ik met je mentor gaan praten ja.

Zet 'm op meid ;)

CreativeMusic 20-11-2009 08:28

Citaat:

dianaotten schreef: (Bericht 29888819)
Moet ik hem gaan slaan !? o_O
Dan slaat hij toch net zo hard terug !?...

Hey je hebt toch ook zo'n spreekwoord daarover. Dat jezus iemand zijn andere wang toekeert. met een beetje geluk doet ie dat misschien wel;)*O*

Nijn* 20-11-2009 08:37

Ja, dit is pesten. Omdat jij er last van hebt en je er naar door voelt en omdat hij dat weet. Dus als je slim bent ga je inderdaad naar je mentor/vertrouwenspersoon/coordinator toe om dit aan te kaarten. Desnoods noem je het geen pesten maar vertel je gewoon dat je dit gedrag echt heel erg naar vindt. Dat is toch al genoeg voor hen om er iets mee te doen. Succes ermee.

dianaotten 20-11-2009 14:56

Vandaag moesten we met onze klas naar de sporthal toe.. en daar hadden we gym,naja okè.. wel leuk.. Moest ik de punten met basketbal bij houden en kijken als ze wat fout deden. Begon hij later gewoon te zeggen: die k*t gelovige weer !! .. Terwijl ik gewoon punten aan het bij houden was e.d..

Ik had echt zo iets.. Hou je mond toch dicht !! .. maar ik zei verder niets.. Maar dat heeft wel de doorslag gegeven dat ik naar m'n mentor ben gegaan na de gymles en ik kan Dinsdag om half 9 bij haar terecht.

Maar is het niet laf om naar je mentor te gaan ?.. straks gaat hij daarom weer meer zeuren!! :(

Sarah 20-11-2009 15:25

Nee integendeel, het is dapper om naar je mentor te gaan, juist omdat hij misschien daar weer om gaat zeuren, heel goed van je (y)

Micromensje 20-11-2009 15:28

Nee dat is juist dapper. En als ie het dan nog niet snapt kan je hem altijd nog op zijn bek slaan. Maar eerst maar naar je mentor en dan misschien naar een vertrouwenspersoon oid. Want dit kan echt niet.

dianaotten 20-11-2009 15:34

Ik ben zelf 1.70.. en hij is bijna 2 meter.. Ik ga hem ECHT NIET slaan hoor !! o_O Krijg ik een 6x z'n harde klap terug!

M'n vriendinnetje zei ook dat ik maar heen moest gaan en vragen als ik dus Dinsdag op mentor gesprek mocht.. Want ik stelde het weer uit ik zei eerst zo:'' als hij het nog een keertje doet ga ik wel heen!'' Maar dat zei ik dus elke keer..

Maar jaa, dinsdag moet ik heen om half 9..

En toch ben ik ergens bang voor.. Dat hij daar weer om gaat zeuren, of dat m'n mentor het niet begrijpt, dat ik niet uit m'n woorden kom ofzo ...

Micromensje 20-11-2009 15:41

Als dat gebeurt dan is er vast wel een soort van zorgcoördinator of iemand van Jeugdzorg op school. die kan je zeker verder helpen. Als je het gewoon net zo uitlegt als je in dit topic deed, dat begrijpt je mentor het zeker.

dianaotten 20-11-2009 15:52

Okè, dat hoop ik maar :-)

En dan maar afwachten..

dianaotten 20-11-2009 16:12

Maar dit valt dus wél onder pesten.. ?
Want m'n ouders hebben het gewoon over zeuren e.d

ShadowNegative 20-11-2009 16:27

het is echt pesten

dianaotten 20-11-2009 16:41

Waarom pakken ze mij dan !?
In groep 4 op de basisschool ben ik ook al gepest..
En nu dan weer !? o_o

ShadowNegative 20-11-2009 17:37

ik ben zelf vanaf groep 3 op de basisschool gepest
iedere dag werd ik vreselijk uitgescholden, soms zelfs in elkaar geslagen
gewoon omdat die klootzakken het leuk vonden

toen ik naar de middelbare school ging dacht ik dat het voorbij zou zijn
maar nee, alles ging gewoon door met andere pestkoppen
dit jaar zit ik in de 5de, en nog wordt ik gepest
enkel omdat ik anders ben dan alle andere mensen

maar ik ben er gewent aan geraakt, ik weet nu waar ik niet moet komen in de pauzes
waar ik iets later richting de lessen moet gaan om nog wel op tijd te komen maar geen pestkoppen tegen te komen
alles komt ooit op z'n plek terecht

en als je naar het voortgezet onderwijs gaat is dat zeker weten over.
dan is iedereen meer volwassen
gewoon ff doorbijten die laatste paar jaar
en altijd bij je vrienden in de buurt blijven

dianaotten 20-11-2009 17:59

Ik zit al in de 3e klas hoor.. ik doe nu vmbo.. ik werd dus in groep 4 gepest.. waarom?? ik beet nooit van me af.
Maar dat vind ik maar een domme reden.. Toen zijn we verhuisd en dus een andere school :-) en daar werd ik helemaal niet gepest.. :-)
In de eerste en 2e klas ook niet.. maar nu dus wel..

Sarah 20-11-2009 18:18

Citaat:

dianaotten schreef: (Bericht 29890459)
Waarom pakken ze mij dan !?
In groep 4 op de basisschool ben ik ook al gepest..
En nu dan weer !? o_o

Pesters zijn gewoon op zoek naar iemand die zich ergens iets van aantrekt. Dus zodra die jongen erachter was dat jij het vervelend vindt als iemand negatief doet over jouw geloof, had hij een aanknopingspunt. Maar als hij er toevallig vijf minuten eerder achter was gekomen dat het meisje dat aan de andere kant zat het vervelend vindt als iemand negatief doet over haar figuur, bijvoorbeeld, was hij haar gaan pesten. Het gaat gewoon om het makkelijkste slachtoffer van dat moment.
Sommige mensen worden nooit gepest, dat zijn meestal de mensen met een grote mond of de mensen die altijd heel populair zijn. Maar verder overkomt het iedereen wel eens :)

Commando 20-11-2009 21:25

Citaat:

dianaotten schreef: (Bericht 29888818)
Ik vind hem echt niet leuk hoor.. Ik mag hem geen eens ! en punt 2. hij heeft ook al ;)

Ja, maar dat heb ik nou net niet gezegd. Mja, DAT HEB IK NOU NET NIET GEZEGD!. Ik heb gezegd dat hij jou misschien, al dan niet stiekem, leuk vindt. Jouw antwoord bevestigt niet het tegendeel.

Commando 20-11-2009 21:27

Citaat:

dianaotten schreef: (Bericht 29890271)
Ik ben zelf 1.70.. en hij is bijna 2 meter.. Ik ga hem ECHT NIET slaan hoor !! o_O Krijg ik een 6x z'n harde klap terug!

M'n vriendinnetje zei ook dat ik maar heen moest gaan en vragen als ik dus Dinsdag op mentor gesprek mocht.. Want ik stelde het weer uit ik zei eerst zo:'' als hij het nog een keertje doet ga ik wel heen!'' Maar dat zei ik dus elke keer..

Maar jaa, dinsdag moet ik heen om half 9..

En toch ben ik ergens bang voor.. Dat hij daar weer om gaat zeuren, of dat m'n mentor het niet begrijpt, dat ik niet uit m'n woorden kom ofzo ...

EN wat wou jij nou dat jouw mentor daaraan gaat doen? Hij kan helemaal niks doen! Wat heeft jouw mentor te maken met jouw uitstapje naar het centrum? NEE, HELEMAAL NIKS!

Hoe lullig ook voor je en hoe klote je je ook voelt, er valt niks aan te doen. Dat is nou het ergste, er valt niks aan te doen. Zolang de pester wil blijven pesten zal hij dat doen en niets of niemand kan hem, al dan niet wettelijk, tegenhouden.

NaamInGebruik 21-11-2009 00:05

Citaat:

Paranoide schreef: (Bericht 29888851)
Het wordt eerder 'afgedaan' als de vrijheid van meningsuiting ;)

Probably ja, maar als je het herhaadelijk doet zonder een ander doel dan iemand te irriteren ben ik het er niet mee eens dat die wet zo zou moeten zijn :P

Citaat:

Commando schreef: (Bericht 29891193)
EN wat wou jij nou dat jouw mentor daaraan gaat doen? Hij kan helemaal niks doen! Wat heeft jouw mentor te maken met jouw uitstapje naar het centrum? NEE, HELEMAAL NIKS!

Hoe lullig ook voor je en hoe klote je je ook voelt, er valt niks aan te doen. Dat is nou het ergste, er valt niks aan te doen. Zolang de pester wil blijven pesten zal hij dat doen en niets of niemand kan hem, al dan niet wettelijk, tegenhouden.

Fail.... Lees again

Citaat:

dianaotten schreef: (Bericht 29887687)
Hallo,

Ik heb een vraag.. Is dit pesten ??

Ik zit nu in de 3e klas. Ik heb een geloof ( Christelijk) Nu heb ik een jongen bij mij in de klas zitten.. die is heel zelfverzekerd en blablabla en ik ben best stil en onzeker.. En hij vroeg laatst zo:Heb jij een geloof? Dus ik antwoordde gewoon : Ja ik ben Christen.''
Begon hij gewoon recht in m'n gezicht te vloeken en schelden met God en al die dingen meer..
En sinds toen houd hij niet meer op :'(
Ik had een 10 op Duits gehaald.. las die vrouw m'n cijfer voor.. Die jongen zo: Dat is vast en zeker een gelovige 10 !! GOD HEEFT HAAR GEWOON GEHOLPEN !! :evil:
En ik was vandaag in het centrum.. hij was daar dus blijkbaar ook en gilt hij zo : JJEEZZUUSSS !!!!!

Ik kan daar gewoon echt niet tegen.. Heb er ook al met m'n ouders over gepraat.. Wat wel moeizaam ging.. en met een jongen van m'n klas.. en hij vond het erg op pesten lijken en vond dat ik maar naar m'n mentor moest gaan.. wat kan ik dus het beste doen..? en is dit wel pesten ?

Ik geloof namelijk dat TS er ook op school last van heeft...

dianaotten 21-11-2009 07:57

Citaat:

Commando schreef: (Bericht 29891193)
EN wat wou jij nou dat jouw mentor daaraan gaat doen? Hij kan helemaal niks doen! Wat heeft jouw mentor te maken met jouw uitstapje naar het centrum? NEE, HELEMAAL NIKS!

Hoe lullig ook voor je en hoe klote je je ook voelt, er valt niks aan te doen. Dat is nou het ergste, er valt niks aan te doen. Zolang de pester wil blijven pesten zal hij dat doen en niets of niemand kan hem, al dan niet wettelijk, tegenhouden.

Als ze er bij ons op school achter komen dat er gepest word.. dan wordt hij geschorst of krijgt hij een vierkant rooster, gaat het daarna nog zo door wordt hij van school af getrapt ...

dianaotten 21-11-2009 18:01

Ik had die jongen op msn vandaag.. het gesprek begon goed :-) die jongen was heel aardig enz. tot hij over m'n geloof begon..Heb ik gezegt:
Toen vroeg je als ik gelovig was en begon je gewoon te vloeken en te schelden tegen me voor de LOL!( :( ) en toen met technologie..de hele tijd daarover door drammen en zeuren dat je het niet goed vond en dit en van dat !! en toen in het centrum even : JEZUS;; gillen!! en deze week vrijdag *** gelovige zeggen!!
Dus ik zo: waarom doe je dat!?
Hij zegt:
omdat jij het der zelf de heletijd over hebt
als ik jou iets vraag zeg je altijd wel iets met geloof
Ik zo:
Je vraagt dan ook domme dingen.. Nee ik mag niet uit gaan omdat dat met m'n geloof te maken heeft..ik wil dat gewon niet ik voel me daar niet goed bij !!..dan is dat niet mijn schuld

Micromensje 21-11-2009 19:14

Heb je dat MSN gesprek nog? Uitprinten en aan je mentor laten zien!

Verder vraag ik me af waarom je dat soort tuig op je MSN toelaat, beter blokkeer en negeer je hem.

dianaotten 21-11-2009 19:31

Nee.. want ik had weggeklikt en toen d8 ik eraan om hem uit te printen.. :-(

Omdat ik hem in het begin van het jaar had toe gevoegd .. maar hij was nooit online tot vandaag..

Frankrijk 21-11-2009 20:07

Citaat:

dianaotten schreef: (Bericht 29892742)
Nee.. want ik had weggeklikt en toen d8 ik eraan om hem uit te printen.. :-(

Omdat ik hem in het begin van het jaar had toe gevoegd .. maar hij was nooit online tot vandaag..

Misschien wil die wel verkering met je.

dianaotten 21-11-2009 20:18

Pff.. Ik moet er niet aan denken !!
En hij heeft al !

Ifeellikerain 21-11-2009 21:54

Citaat:

dianaotten schreef: (Bericht 29892742)
Nee.. want ik had weggeklikt en toen d8 ik eraan om hem uit te printen.. :-(

De meeste computers slaan de gesprekken op, in een mapje als "mijn ontvangen bestanden" bijvoorbeeld.
Verder veel succes, hoop dat er wat uitkomt in het gesprek met je mentor!

+ inderdaad blokkeren op msn vanaf nu. Je weet dat die gast vervelend is, dat hoeft hij verder niet meer te bewijzen toch?

Commando 21-11-2009 22:27

Citaat:

NaamInGebruik schreef: (Bericht 29891468)
Probably ja, maar als je het herhaadelijk doet zonder een ander doel dan iemand te irriteren ben ik het er niet mee eens dat die wet zo zou moeten zijn :P



Fail.... Lees again



Ik geloof namelijk dat TS er ook op school last van heeft...

Die 2 incidentjes op school zeker? Dat kun je gewoon opvatten als 'grapje'. Zeker die gelovige 10.

thomazzz 22-11-2009 00:23

zelf wordt ik niet echt gepest maar soms dage mensen me wel tot het uiterste gwn omdat ze dat grappig vinde
ik zoek dan gwn een aantal zwakke punten van die persoon en geef daar vollebak komentaar op en als ik niets vind dan reageer ik me af op die persoon tijdens sport (ik doe een sportrichting= heel veel sport XD), dan zorg ik er dus voor dat ik op hem kan verdedigen (teamsporten) of vroeger trok ik ook hun broek af zonder enige sexuele bedoelingen gwn omdat ze dan in hun onderbroek staan en staat hij voor schut. als dat echt allemaal niet helpt klop ik op zijn muil, maar dat gebeurd echt niet veel.

dianaotten 22-11-2009 07:48

Citaat:

thomazzz schreef: (Bericht 29893551)
zelf wordt ik niet echt gepest maar soms dage mensen me wel tot het uiterste gwn omdat ze dat grappig vinde
ik zoek dan gwn een aantal zwakke punten van die persoon en geef daar vollebak komentaar op en als ik niets vind dan reageer ik me af op die persoon tijdens sport (ik doe een sportrichting= heel veel sport XD), dan zorg ik er dus voor dat ik op hem kan verdedigen (teamsporten) of vroeger trok ik ook hun broek af zonder enige sexuele bedoelingen gwn omdat ze dan in hun onderbroek staan en staat hij voor schut. als dat echt allemaal niet helpt klop ik op zijn muil, maar dat gebeurd echt niet veel.

Ik ga die jongen echt niet slaan of die broek uittrekken hoor !! o_O
Ik durf punt 1 helemaal niets tegen hem terug te zeggen.. ik doe vaak net als ik het niet hoor,maar toch blijven die zinnen van hem rondjes in je hoofd draaien

Micromensje 22-11-2009 11:26

Nou grappig hoor >__<

Maar ik zou gewoon al je MSN gesprekken met die jongen opslaan en misschien uitprinten, dan heb je ook concreet bewijs dat hij je pest.

Sarah 22-11-2009 11:32

Citaat:

Frankrijk schreef: (Bericht 29893923)
Jij hebt een apart gevoel voor humor.

Dat was zijn/haar punt juist, als je ergens 'grapje' achteraan zegt maakt dat het niet automatisch grappig en niet-kwetsend.

Die jongen weet dat dianaotten het vervelend vindt als hij dat soort 'grapjes' maakt en hij maakt ze toch. Dan zijn het dus geen grapjes meer.

dianaotten 22-11-2009 11:32

En als ik gewoon vertel van wat ik hier in het begin ook heb verteld in dit topic.. ?
Dan snapt ze het toch ook ?

dianaotten 22-11-2009 11:34

Ik vind het ook echt niet meer grappig !!

Ik kan me daar gewoon erg druk om maken en me dan helemaal afsluiten van iedereen

Uice 22-11-2009 14:17

Waarom maak je je er zo druk over?

dianaotten 22-11-2009 16:07

Citaat:

Uice schreef: (Bericht 29894226)
Waarom maak je je er zo druk over?

Ik weet het niet.. ik ben bang dat hij straks juist nog meer begint te zeuren.. en hij kan toch gewoon normaal doen !?
Net als ik zo anders ben dan die andere kinderen !! o_O

Micromensje 22-11-2009 16:52

Vertel gewoon wat je hier in het begin ook hebt gedaan. Eventueel kun je je MSN gesprekken erbij pakken, maar goed, ik denk dat je mentor je ook zal geloven als jij gewoon vertelt wat je in het begin zei. En anders is het gewoon een slechte mentor.

dianaotten 22-11-2009 16:56

Okè, zolang dat gezeur van die jongen tegen mij maar op houd !!

denkertje 12jr 22-11-2009 22:15

meid, je moet gewoon logisch tegendenken
laat hem lekker mogolisch doen.
laat hem lekker zitten grappen.
laat jou er gewoon niet door beinvloeden.
het is maar een gastje met een paar andere mensjes die hem grappig vinden

vermoedelijk heeft hij zelf niet geen besef wat een geloof betekent,
en wat het voor jouw betekent, niemand haat je zomaar (behalve de mensjes met een stoornis) je moet gewoon met hem praten en je duidelijk maken,
te verlegen voor? toch doen anders kom je er gewoon niet van af.

ik spreek uit (ergere) ervaring

MiBe 23-11-2009 00:07

Citaat:

dianaotten schreef: (Bericht 29887687)
Ik kan daar gewoon echt niet tegen..

Waarom tillen gelovigen altijd zo zwaar aan dat soort dingen? Je kan het ook overdrijven hoor... Ik hou van badminton, het kan me echter geen zak schelen als iemand daarover vloekt of iets dergelijks. Dus... waar maak je je nu eigenlijk druk om?

dianaotten 23-11-2009 06:09

Ik kan me daar gewoon wel aan ergeren !
En het gaat hier niet om alleen vloeken ..

dianaotten 23-11-2009 06:09

Ik kan het wel proberen,maar ik moet morgen eerst naar m'n mentor..

MiBe 23-11-2009 22:46

Citaat:

dianaotten schreef: (Bericht 29895947)
Ik kan me daar gewoon wel aan ergeren !
En het gaat hier niet om alleen vloeken ..

Dat is juist het probleem met de meeste gelovigen, ze ergeren zich wel héél snel als je iets over hun geloof zegt. Dát irriteert mij dan weer ;)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.