Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Liefde & Relatie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Rood worden (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1783718)

-x-Anoniem-x- 11-12-2009 15:54

Rood worden
 
Heey,,

Ik word snel rood en dat vind ik verschrikkelijk. Ik ben niet verlegen en ook niet onzeker over mezelf.
Maar ik word rood van:
- als iemand die ik nog niet echt heel erg goed kent me wat vraagt.
- als ik een presentatie moet houden.
- als een jongen tegen mij zegt dat ik goed pas bij een andere jongen.
- als zowiezo een jongen of meisje (meer bij jongens) tegen me praat die ik niet erg goed ken.
- Als ik boos ben.
En zo zijn en nog wel een paar dingen.

Maar bij het rood worden ga ik ook erg zweten. Ik krijg het heel warm en daardoor voel ik gewoon dat ik erg rood wordt. Het irritante eraan is dat mensen gaan vragen en zeggen van ' hé je bent rood, of hoe komt het dat je rood wordt?' dat irriteert me gewoon.
Ik weet gewoon niet goed hoe ik er vanaf kom of wat ik er nou tegen kan doen.
Kunnen jullie me helpen.

Groetjes anoniem

Batave 11-12-2009 16:25

Je kan op het moment dat je rood wordt je heel erg concentreren op iets anders, tenminste: dat werkt zo bij blozen.

bamboocha 11-12-2009 16:52

Ik heb dat ook een lange tijd gehad, dus ik weet hoe je je voelt! Tegenwoordig heb ik er niet meer zoveel last van. Dan heb ik het gevoel dat ik wel heel rood word omdat ik voel dat ik helemaal warm word, maar dat gebeurt dan eigenlijk maar een heel klein beetje tot helemaal niet.
Misschien moet je er gewoon overheen groeien?
Ik heb mezelf toen in ieder geval aangeleerd, dat als ik voelde dat ik helemaal rood werd, het gewoon laten gaan. Niet denken van 'Shit, ik word rood' of 'Godver, iedereen ziet dat ik rood word' enzo.. Gewoon over je heen laten komen. Ik had dan zoiets van 'Ohh nouja.. dan word ik maar rood.. is zo weer weg' en het heeft even geduurd, maar uiteindelijk heeft het me wel heel erg geholpen. Je moet je er in ieder geval niet te druk om maken. Het zal niet van de een op de andere dag weg zijn, je moet wel geduld hebben. Maar je zult zien; oefening baart kunst

Quintiano 11-12-2009 17:03

Het makkelijkste wat je kunt doen is je er bij neerleggen. Serieus, hoe minder druk jij je er om maakt, hoe minder erg het zal worden. Voorts is het zo dat de meeste mensen blozende mensen lief, schattig en vertederend vinden. Het is domweg charmant. Dus wees er blij mee. En 't zal vanzelf minder worden. Wanneer mensen vragen "goh, waarom word je rood?" moet je gewoon hardop zeggen tegen die persoon, terwijl je 'm aankijkt, "ik word helemaal nerveus van je". Maak er iets grappigs/luchtigs van. Dat helpt. Misschien niet direct, maar je zult merken dat 't op lange termijn véél minder wordt.

LoorAn 11-12-2009 18:33

Mijn pa is een psycholoog en hij vertelde me iets wat heel goed werkt. Ik had er namelijk ook ontzettend veel last van.

Als je voelt dat je rood wordt moet je je sterk concentreren op wanneer het weer voorbij is. Kijk op de klok als je voelt dat je rood wordt en concentreer je op wanneer je het voelt weggaan. Kijk dan weer op de klok.
Als je het weer voelt opkomen moet je dit weer doen. Let op hoelang het duurt voordat het voorbij is.
Duurt het de eerste keer 10 minuten voordat het weg is, duurt het de tweede keer hoogstwaarschijnlijk maar 5 minuten. Later kun je dit beperken tot 1 minuut en later is het probleem weg.

Snap je het? Probeer een aantal keer uit, de hele week bijvoorbeeld. Ik hoor wel hoe het ging.

Changshan 11-12-2009 18:58

^ Volgens mij werkt dat wel, ja. Zoiets deed ik automatisch zelf ook.

Ik groeide er overheen, meestal gebeurt dat gelukkig. Af en toe als ik niet meteen weet wat ik moet zeggen/iemand niet goed kan lezen, word ik nog weleens rood. Het is niet fijn, maar ergens vinden mensen het ook wel schattig, moet je maar denken.

wup 11-12-2009 19:20

Ow, dat wil ik wel eens proberen! In sommige situaties had ik het vroeger heel erg, maar nu niet meer ( zoals bij presentaties), maar bij andere situaties heb ik het nog steeds heel erg ( als mijn gedichten worden voorgelezen met sinterklaas, of als mensen intieme vragen gaan stellen.. heel stom) .
Ik heb me er ook wel bij neergelegd, het is nou eenmaal zo. Vroeger ging ik heel snel naar de wc ofzo:D, maar nu kan het me echt niet meer schelen en hoop ik maar dat mensen het idd schattig vinden.

x-spekkie-x 12-12-2009 10:09

Volgens mij groei je er ook een beetje overheen? Ik neem aan dat het ook met zelfvertrouwen te maken heeft en in hoeverre je je voor iets schaamt. Misschien kan het ook helpen om iets meer schijt aan dingen te hebben? En om meer zelfvertrouwen te kweken ;)

-x-Anoniem-x- 12-12-2009 11:50

Dankje jullie wel voor jullie reacties. Ik zal er zeker wat mee doen :D

Quintiano 12-12-2009 15:01

Citaat:

wup schreef: (Bericht 29963444)
en hoop ik maar dat mensen het idd schattig vinden.

Dat hoef je niet te hopen; dat is zo. Ik heb nog nóóit bij een blozend meisje gedacht "haha wat een sukkel". Integendeel. En ik heb nog nooit een van m'n vrienden anders horen praten over blozende meisjes. :)

Anoniemmeisje. 12-12-2009 15:08

heee!!

Ik herken me in jou!! Ik word ook heel erg snel rood, is heel vervelend.
Maar weetje wat ik er tegen doe: Gewoon doorkletsen en doen alsof je helemaal niet rood bent!! Want meestal word je dan verlegen als je kleurt, maar dit werkt bij mij super goed!!
Echt, probeer het maar eens!!

Veel succes!!

Liefs, Julia, veertien jaar ;p

Batave 12-12-2009 16:45

Ik moet van blozende meisjes altijd zelf blozen :bloos:

Changshan 12-12-2009 17:22

^ Damn, dat is de beste versiertruc die ik in tijden heb gelezen!

Batave 12-12-2009 17:25

Citaat:

Changshan schreef: (Bericht 29965906)
^ Damn, dat is de beste versiertruc die ik in tijden heb gelezen!

;)

Volk 12-12-2009 17:49

Ik snap heel het probleem met rood worden niet. Dat doen toch heel veel mensen en is toch heel normaal? Als ik iemand rood zie worden vind ik dat niet raar ofzo. Net als dat ik het niet raar vind om iemand te zien niezen. En als je er zelf niks om geeft ga je ook minder en minder lang rood zijn.

cenerentola 13-12-2009 13:20

Citaat:

Volk schreef: (Bericht 29965953)
Ik snap heel het probleem met rood worden niet. Dat doen toch heel veel mensen en is toch heel normaal? Als ik iemand rood zie worden vind ik dat niet raar ofzo. Net als dat ik het niet raar vind om iemand te zien niezen. En als je er zelf niks om geeft ga je ook minder en minder lang rood zijn.

Eigenlijk heb je gelijk. Er worden zoveel mensen rood, dus je hoeft je er niet voor te schamen! Het punt is, het is niet leuk dat andere mensen kunnen zien dat je verlegen, boos of zenuwachtig bent. Je wilt voorkomen dat andere mensen jouw emoties of gedachten kunnen zien, kunnen ze dat wel zien, dan maakt het je kwetsbaar of beginnen mensen te lachen.

Ik heb echter geen tips om met je roodheid om te gaan. Volgens mij heeft het in jouw geval met verlegenheid te maken, dus je zou iets aan je zelfvertrouwen moeten doen.

Fietsfrikandel 14-12-2009 16:32

Bloedarmoede voorkomt rood worden (y)

omgwtfbbq=) 14-12-2009 20:07

Ik heb hetzelfde >.< super irritant

Whoop1991 17-12-2009 13:11

Probeer het gewoon te accepteren dat je rood wordt. Dat maakt helemaal niks uit vind ik.

Ik vind het zelfs wel schattig of leuk als een meid bloost ;)

Changshan 17-12-2009 17:44

Citaat:

cenerentola schreef: (Bericht 29968160)
Eigenlijk heb je gelijk. Er worden zoveel mensen rood, dus je hoeft je er niet voor te schamen! Het punt is, het is niet leuk dat andere mensen kunnen zien dat je verlegen, boos of zenuwachtig bent. Je wilt voorkomen dat andere mensen jouw emoties of gedachten kunnen zien, kunnen ze dat wel zien, dan maakt het je kwetsbaar of beginnen mensen te lachen.

Ik heb echter geen tips om met je roodheid om te gaan. Volgens mij heeft het in jouw geval met verlegenheid te maken, dus je zou iets aan je zelfvertrouwen moeten doen.

Het punt is ook dat het gewoon ontzettend vervelend voelt. Je krijgt het warm, begint in het ergste geval te zweten (en anders vrees je wel dat je gaat zweten). Dan kan het nog zo schattig zijn, als je voor je gevoel op weg naar paarsheid bent, wordt het gesprek dat je aan het voeren bent toch iets anders. :p

LoorAn 18-12-2009 20:00

Ja klopt, Changshan.
Heb je mijn advies geprobeert?

metalheadje 21-12-2009 03:13

nou ik vin t nie erg maar goed als iem je beter kent dan gaat wel over miss nog steeds irri me mensen die je niet zo goed of niet kent

I C U 21-12-2009 11:10

Ach, rood worden is heel normaal en het wordt minder naarmate je ouder wordt. Klinkt alsof ik zelf heel oud ben, maar het is wel zo. Je gaat je minder snel opgelaten voelen, denk ik.

Verder lijken de tips die al eerder gegeven zijn prima, probeer dat gewoon eens :)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.