Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Flora & Fauna (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Zilvervisjes (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1789747)

Faded-Away 26-01-2010 17:39

Zilvervisjes
 
Hoihoi,

Over een paar weken ga ik verhuizen naar een nieuwbouw appartement. Ik woon nu in een flat waar ik last heb van zilvervisjes. Ik kan moeilijk het hele complex mee laten werken om die beestjes te verdelgen.
Mijn vraag is dus: Wat zou ik het beste kunnen doen, zodat ik geen last meer heb van zilvervisjes?
Ik vind die beesten namelijk ontzettend smerig en ik wil echt niet dat ik er in mijn nieuwe woning last van blijf houden.

klompje 26-01-2010 20:30

Ik heb hier in mijn studentenflat ook een tijdje last gehad van zilvervisjes, maar zie ze de laatste tijd eigenlijk niet meer rondkruipen. Volgens mij heb je een aantal soorten van die beestjes, en één soort zit ook heel veel in boeken en eet papier (?).
Ik geloof dat het enige is wat je kunt doen je huis schoon houden zodat ze niets te eten hebben, en de spullen die je mee verhuist dus een beetje controleren op zilvervisjes zodat ze achter blijven.

Verder vermoord ik er op mijn stageplaats ongeveer 5 per dag :bloos:

MTpower 27-01-2010 09:09

Volgens mij is gif de enige manier om er vanaf te komen.

Faded-Away 27-01-2010 18:22

Citaat:

MTpower schreef: (Bericht 30131480)
Volgens mij is gif de enige manier om er vanaf te komen.

Daar was ik al bang voor idd.

Zilvervisjes komen trouwens op vocht af, dus het helpt niet als je je kamer schoon houdt (ja er zullen er wel meer zitten als het vies is). Nieuwbouw is in het begin vrij vochtig geloof ik.
Mijn vader zei ook al dat we idd alle spullen gaan controleren, maar ik betwijfel of dat echt gaat helpen. Die beesten zijn zo snel en die zijn zo weer weg als er ergens wat beweegt (kruipen ergens in een hoekje waar je ze niet ziet ofzo).

Je hebt btw ook papiervisjes en ovenvisjes.

Heeft er iemand trouwens een idee hoe duur het is om iemand te laten komen die gif spuit tegen zilvervisjes? Ik kan op google zo gauw niks vinden en iedere keer kom ik op een site met van die ranzige foto's erbij.;x

Andijvie 28-01-2010 11:59

Idd, zorg dat het niet te vochtig is binnen. Mijn ouders hadden zilvervisjes in de keuken waar het altijd heel vochtig was, door beter te ventileren (mijn ouders hebben daar zo'n ventilatierooster in het raam voor laten plaatsen) en een paar van die vochtvanger-bakjes neer te zetten werd het minder aantrekkelijk voor die beestjes en gingen ze weg. Dus misschien is dat een idee :)

Andijvie 28-01-2010 12:01

En misschien kan je hier nog wat mee:
http://huis-en-tuin.infonu.nl/huisho...lvervisje.html

Hawahaai 31-01-2010 07:52

Inderdaad goed je spullen controleren, of er geen zilvervisjes meeverhuizen.
Wij hebben met vlagen ook last van zilvervisjes, waarschijnlijk komen ze via gaten rondom de pijpleidingen van de onderburen naar ons. Sinds wij alle gaten waar we bij konden dicht hebben gekit, is de overlast een stuk minder.
Bij de Intratuin verkopen ze spul wat zou helpen tegen zilvervisjes. Ik heb er alleen geen ervaring mee.

Micky 09-02-2010 15:36

Ik ken iemand die heeft op de trap altijd een (glazen) bakje staan, soms met wat muntgeld erin. Maar eigenlijk gaan ze elke keer in dat bakje zitten!! Dus misschien werkt dat?

Hawahaai 09-02-2010 16:48

Ik denk (maar dit is alleen maar een vermoeden) dat die beestjes er in klimmen en er dan door de gladde glazen wanden niet meer uit kunnen. Ik heb in de voorraadkast een grote plastic bak met glazen potjes en lege flessen staan, als ze daarin klimmen/vallen kunnen ze er ook niet meer uit.

Micky 10-02-2010 13:13

Muaha de juiste oplossing dus ;-)

fizzle-fluffy 13-02-2010 12:24

Ja bij ons zaten ze ook vaak in de bekers en dan schenk je melk in en op het moment dat je een slok neemt drijft er een boven :'(

Maar ik had er eigenlijk alleen last van toen ik in Noord-holland woonde, ik heb ook in Limburg en Utrecht gewoond en daar had ik er helemaal geen last van. Mijn moeder is naar Engeland verhuisd en daar heeft ze ook geen beesten mee naartoe genomen. Dus volgensmij zijn ze best locatiegebonden.
Ik zou alles wat je inpakt even goed controleren en waarschijnlijk verhuizen ze niet mee. :)

Batave 13-02-2010 12:32

[flauw]Beter dan goudvissen die rondkruipen[/flauw]

Mark de Jong 03-02-2014 08:58

Ik heb hier thuis ook last gehad van zilvervisjes. Eerst maakte ik ze altijd dood met een stukje keukenpapier maar het werden er op een gegeven moment steeds meer. Ben toen der tijd wat gaan googlen en kwam toen de volgende website www.zilvervisjes-weg.nl tegen. Zei verkopen zilvervisjes vallen waar de zilvervisjes op af komen en in blijven plakken, ook de geurblokjes zijn een aanrader.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.