Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Lichaam & Gezondheid (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=11)
-   -   lenzen (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1804407)

Beyond 01-06-2010 20:52

lenzen
 
Ik heb nu sinds twee weken lenzen en het gaat best goed. Maar soms zit ik een uur in mijn ogen te frunikken terwijl en soms ik een kwartier gaat. Heeft iemand tips om lenzen snel en makkelijk in te doen?

Kikaa 01-06-2010 21:01

Probeer met je ene hand je oog open te houden. (middelvinger onder en je wijsvinger je ooglid omhoog doen)
Doe dan de lens op je wijsvinger van de hand waarmee je ze in zet. Let op dat je de lens met je nagel niet raakt. Je oog is wijd open, en kijk eventueel in de spiegel en zet de lens gewoon op je oog. Dan even knipperen, en dan zit het als het goed is goed. Misschien helpt het ook om lenzenvloeistof op je lens te doen voordat je hem inzet.
Hoe langer je lenzen hebt, hoe beter het gaat. Het komt dus wel goed:)

Kaa 01-06-2010 21:02

Toen ik net lenzen had lukte het altijd beter als ik met het oog waar de lens in moet de andere kant opkeek, zodat de hele lens op het oogwit komt ipv de iris...
en ook zodat je die enorme vinger+lens dan niet ziet aankomen :D :P

Issun 02-06-2010 19:27

Je moet ervoor zorgen dat je met het oog waar je niet mee bezig bent telkens in de spiegel blijft kijken. En sowieso lenzenvloeistof gebruiken (en eventueel je handen wassen, zodat ze nog een beetje nat zijn).

silentbob 04-06-2010 17:41

denk dat het ook oefening is, vriend van me heeft lenzen en in het begin gebeurde het regelmatig dat ie veel te laat op school kwam omdat ie zn lenzen niet in kreeg

Trimm Trabb 04-06-2010 19:10

Ik denk dat dit beter past op Lichaam en Gezondheid.

Apate 06-06-2010 13:04

Citaat:

Issun schreef: (Bericht 30550038)
Je moet ervoor zorgen dat je met het oog waar je niet mee bezig bent telkens in de spiegel blijft kijken.

Ik heb mijn andere oog altijd dicht als ik mijn lens in doe :P.

Sudoku. 11-06-2010 21:15

Maak je zichtbare oogoppervlak zo groot mogelijk door met je ene hand je oog goed open te houden. En probeer je lens op je andere hand een beetje op je vingertopje leggen waardoor je 'm makkelijk kan sturen en je niet meteen je hele vinger in je oog hoeft te duwen.
Bij mij duurde het in het begin (inmiddels al jaren geleden) ook erg lang, soms ook wel een uur. Nu duurt het minder dan een minuut. Hoe vaker je je lenzen gebruikt, hoe makkelijker het gaat. :) Uiteindelijk kan het heel snel gaan hoor, don't worry. Gewoon veel oefenen.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.