![]() |
Is een bedrijf zwart maken verboden?
Dit is niet echt, dat ik actie ga ondernemen ofzo, maar om mijn kennis te vergroten. Ik vroeg me dus af, of het verboden is om een bedrijf zwart te maken op youtube, evt. met leugens, ik noem maar een voorbeeld, je zet een filmpje op youtube waar je in zegt, dat het beveiligingsysteem van de rabobank slecht is, en raad je aan iedereen hun geld van de bank af te halen, en het op een andere bank te zetten.(je zegt er ook bij dat je een ICT opleiding hebt gehad, en jij het kan weten. Staat daar wat over in de wet?
|
Volgens mij noemen ze dat laster, dus zoek daar eens naar :)
|
aah, thx, het schijnt strafbaar te zijn er staat wel, bij belgischstrafrecht, maar ik neem aan dat het ook hier geldt. thx :)
|
Dat is laster en smaad (smaad is als het zwartmaken ook nog gebaseerd is op leugens)
|
laster en smaad, inderdaad
|
Citaat:
|
Citaat:
|
art 261 en 262 strafrecht
|
Als je zoiets onderneemt, besef je dan dat een bank iets meer middelen en geld heeft om goed uit de strijd te komen dan jij. Plus dat je van goede huize moet komen, wil je dat je wordt geloofd. Kans van slagen: nihil.
|
Citaat:
(bij strafprocessen ligt het aan de OVJ / OM of je vervolgd wordt of niet, bij privaatrechtelijke processen zie je de bank tegen je) De bank kan natuurlijk wel een (apart) civiel proces tegen jou starten. bijv. de onrechtmatige daad. Maarja, als je niet wordt veroordeeld voor dat delict bij het strafproces, heeft de bank niet veel kans van slagen. Immers, de onrechtmatige daad is (in dit geval) moeilijker te bewijzen dan art 261 en 262 sr. En art 261 en 262 zijn op zich al heel moeilijk te bewijzen. (en hoe bewijst de bank zijn imago-schade als het om een onrechtmatige daad gaat?) Kans van slagen: groot! |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 01:11. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.