Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Software & Hardware (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Externe harde schijf flipt (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1814026)

FREAKY_7 10-09-2010 17:54

Externe harde schijf flipt
 
hallo

Ik heb nu mijn externe hardeschijf ongeveer 1 jaar.
In die tijd heb ik hem al 2 keer moeten formatteren en nu vraagt hij dat weer.
Het is een WD My Passport Essential 500GB.
Sinds gisteren gaat mn laptop ongelofelijk sloom wanneer ik dat apparaatje erop aansluit en nu krijg ik bericht dat ik hem moet formatteren.
Ik weet niet waarom ik heb niks gedaan er zit hooguit maar 30GB aan spellen op maar opeens moet ik alles wat erop staat formatteren zonder dat ik nog wat bestanden kan redden.
Komt dit omdat ik gewoon een kutmerk heb gekocht of doe ik iets verkeerd?
Is er een mogelijkheid om mijn bestanden nog te redden bijvoorbeeld d.m.v. systeemherstel?
ik ben echt schijtziek van dat ding

Daantjer 10-09-2010 19:20

Heb jij hem geformatteerd in FAT32, want hij moet in NTSF, je kan ook terug gaan naar de winkel voor een nieuwe...

jacobdb 10-09-2010 19:55

zover ik weet kan je een hard disk formatteren in alles wat je will NTSF,ext4,ZFS,ect

FREAKY_7 10-09-2010 20:35

Het gaat niet hoe ik hem wil formatteren.
Het is dat ik het niet wil maar er staat dat het moet gebeuren en ik kan niet meer aan mn bestanden komen van mn HD.
Hoe komt dit en hoe kan ik ervoor zorgen dat het niet meer gebeurt?

Daantjer 10-09-2010 20:54

Citaat:

FREAKY_7 schreef: (Bericht 30837304)
Het gaat niet hoe ik hem wil formatteren.
Het is dat ik het niet wil maar er staat dat het moet gebeuren en ik kan niet meer aan mn bestanden komen van mn HD.
Hoe komt dit en hoe kan ik ervoor zorgen dat het niet meer gebeurt?

Lees mijn post

WolterB 11-09-2010 09:48

Citaat:

daantjer schreef: (Bericht 30837382)
Lees mijn post

Maar dat is niet het goede advies. zowel FAT32 als NTFS kunnen. FAT32 is zelfs nog de standaard waarmee externe harde schijven geleverd worden aangezien die door alle OS'sen gelezen en beschreven kunnen worden (NTFS is bijvoorbeeld niet 100% compatibel met OS/x). En FAT32 of NTFS of wat dan ook, dat maakt niets uit voor het probleem dat de topicstarter heeft.

Heb je de schijf misschien al eens op een andere pc aangesloten? Dit kan je proberen en kijken hoe hij reageert, want het is niet normaal dat hij alleen maar aangeeft dat hij geformatteerd moet worden.

WesternDigital is verder een prima merk, maar het kán zijn dat je een slechte schijf hebt natuurlijk. Daar heeft elk merk weleens last van helaas.

FREAKY_7 12-09-2010 14:49

Nou ja ik heb hem geformatteerd

alles weg :(

Ik hem in NTFS geformatteerd want er stond dat dat standaard was ofzo.
Ik kon ook kiezen uit exfat.
Wat is eigelijk het verschil het is tog allebei gewoon alles op de schijf verwijderen?
Heb de schijf trouwens ook op een pc uitgeprobeerd maar daar deed hij hetzelfde.

Eryc 04-10-2010 17:42

Citaat:

FREAKY_7 schreef: (Bericht 30841830)
Wat is eigelijk het verschil het is tog allebei gewoon alles op de schijf verwijderen?
Heb de schijf trouwens ook op een pc uitgeprobeerd maar daar deed hij hetzelfde.

Alles altijd weg: Ja :eek:
Er is wel degelijk een verschil:
Bij FAT32 kan een bestand niet groter zijn dan 4GB, en de totale grootte van de schijf mag maximaal 32GB zijn. Fat mist de mogelijkheid om beveiliging in te stellen, d.w.z.: iedereen op de computer kan alle mappen lezen die op de schijf staan.
NTFS is de nieuwe standaard (voor Windows) en bevat de beveiliging, en de mogelijkheid om fouten in de schijf automatisch te herstellen (schijfcontrole). De nieuwe (grote) harde schijven zijn meestal NTFS geformatteerd bij aanschaf. Het beste is het ook om dat zo te laten, en terug te formatteren indien nodig.

Suc6 (y)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.