Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Liefde & Relatie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Hoe eindig ik mijn relatie? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1814300)

Pekke 13-09-2010 19:27

Hoe eindig ik mijn relatie?
 
Hallo,

Ik zit al 3 jaar in een relatie, mijn eerste relatie. De eerste 2 jaar ging alles heel goed, maar in het laatste jaar ben ik mij meer en meer beginnen ergeren aan mijn vriendin. Vooral in haar gedrag. Ze is nooit realistisch, snel boos op mij en ze word maar niet volwassener. Ze gedraagt zich nog altijd als een grote puber terwijl ze al bijna 22 jaar is.

Ik ben sinds een jaar geleden mijn gevoelens voor haar ook kwijt geraakt, ik dacht dat dit maar voor even was maar ze zijn nog altijd niet terug gekomen. Ze merkt het ook aan mij en hebben al veel gepraat met elkaar. Ze weet ook dat ik mij stoor aan haar gedrag, en ze blijft maar beloven dat ze zal veranderen.

Zij is ook bang om mij kwijt te geraken en ze houd nog heel veel van mij. Dat zegt ze ook vaak tegen mij. En ik ben ongelofelijk bang om haar te kwetsen. Maar ik voel mij helemaal niet meer goed bij haar.

Het vervelende is dat ik ze heb leren kennen uit mijn vriendengroep waar ook veel nichten en neven van haar in zitten. Die factor speelt dan ook nog eens mee dat ik ook bang ben om die vriendengroep ook kwijt te geraken.

En als kers op de taart ben ik stilaan gevoelens aan het krijgen voor een ander meisje. Het zal waarschijnlijk nooit iets zijn tussen mij en dat ander meisje, maar gewoon het gedacht dat ik in een relatie gevoelens heb gekregen voor een ander, dat doet mij nog slechter voelen. Ik bedrieg mijn huidige vriendin niet, maar dat gevoel heb ik wel.

Ik denk dat ik wel genoeg redenen heb om het uit te maken. Maar ik ben er vreselijk bang voor en weet totaal niet hoe. Praten hebben we al genoeg gedaan, dat zal ook niet meer helpen.

Sorry dat dit mijn eerste post is op deze forum, maar ik weet echt geen andere raad meer dan te zoeken op het internet naar een oplossing. Vele vrienden van mij kennen mijn situatie al, maar zij weten ook niet goed wat te zeggen.

Groetjes,
Pekke

blauw engeltje 13-09-2010 19:33

gewoon zeggen: "we moeten eens praten", en dan zeggen dat je de relatie verbreekt (niet "zou willen verbreken", je moet kordaat zijn, geen ruimte laten voor twijfel), dat je het niet meer ziet zitten om alle bovenstaande redenen. misschien wel best zwijgen over dat meisje waarvoor je gevoelens hebt, dat lijkt me overbodige informatie... zeg gewoon dat je geen toekomst meer ziet in jullie relatie, en dat dit je beter lijkt.
it'll never be fun, maar dat zal het over een half jaar ook niet worden, dus beter korte metten mee maken!


niet doen zoals ik ooit deed, en beginnen huilen en zeggen "dat je het allemaal niet meer weet" :rolleyes: m'n ex heeft nog weken met het idee rondgelopen dat het nog terug goed kon komen, geen goed idee dus. aangezien je een vent bent ga ik ervan uit dat je dat niet van plan bent, maar hoe dan ook, 't is gewoon een tip.

Pekke 13-09-2010 19:36

Ik had het idee om te wachten tot ze nog eens boos ging zijn op mij. Dan heb ik ook een reden om het uit te maken.
En hoe denk je dat het zal gaan in mijn vriendengroep nadat ik het heb uit gemaakt? Misschien eerst mijn probleem eens vertellen tegen een van hen?

Mutant_oud 13-09-2010 19:39

Citaat:

Pekke schreef: (Bericht 30846702)
En hoe denk je dat het zal gaan in mijn vriendengroep nadat ik het heb uit gemaakt? Misschien eerst mijn probleem eens vertellen tegen een van hen?

Nooit doen, tenminste, mijn ervaring is dat de ander gigantisch pissig wordt over het feit dat je het eerst met een ander hebt besproken. Dat werd ik toch.

Akhlys 13-09-2010 19:42

Je hebt al een hele goeie reden om het uit te maken, want uit je verhaal begrijp ik dat je niks meer voor haar voelt. Dus je hoeft in principe ook niet te wachten tot ze weer boos op je wordt.

Verder sluit ik me aan bij Engeltje:)

Atelier Madame 13-09-2010 19:43

Wees ook gewoon eerlijk tegen haar, het doet pijn, het is kut, maar uiteindelijk als een relatie niet loopt vanaf jouw kant heeft het geen zin om er mee door te gaan.

Cherry Springs 13-09-2010 19:47

Ik denk niet dat er een makkelijke manier is om het uit te maken. De enige manier die er is, is zeggen dat je het met haar uitmaakt. En dat doet pijn. Voor jullie allebei wel. Maar het is toch echt het beste.

Sarah 13-09-2010 20:09

Door te wachten tot ze boos is maak je het jezelf juist moeilijk, op dat moment is ze boos en gaat ze echt niet rustig zitten wachten hoe jij respectvol uitlegt dat het niet meer werkt. Mogelijk neemt ze het dan niet eens serieus.

JustADreamer 13-09-2010 20:31

Citaat:

Sarah schreef: (Bericht 30846884)
Door te wachten tot ze boos is maak je het jezelf juist moeilijk, op dat moment is ze boos en gaat ze echt niet rustig zitten wachten hoe jij respectvol uitlegt dat het niet meer werkt. Mogelijk neemt ze het dan niet eens serieus.

Precies, dan denkt ze misschien wel dat als ze niet meer boos is en haar gedrag verandert het weer wat zou kunnen worden, terwijl je óók als ze niet boos is genoeg redenen hebt om de relatie uit te maken.

Hoewel ik ook meerdere malen een relatie heb laten doodbloeden door zelf bloedje irritant te worden, waarna de ander het niet meer zag zitten. Maar goed, be a man en wees maar gewoon duidelijk, dat gaat sneller en is minder pijnlijk uiteindelijk!

Pekke 13-09-2010 23:11

Dankuwel voor de reacties. Het doet al veel voor mij om mijn situatie te delen met andere.
Waar ik ook bang voor ben is dat ik er achteraf spijt van zou hebben dat ik het uit heb gemaakt. Het is mijn eerste relatie dus ook de eerste keer dat ik het uit zou gaan maken, mijn schrik is vooral voor het onbekende denk ik.

A Capelle 14-09-2010 07:24

Nou, nu weet je zeker dat het niet lekker loopt. Van tevoren moet je je even bedenken dat je het écht wilt uitmaken. Als je na het uitmaken spijt krijgt moet je je openingspost weer eens doorlezen (en dan NIET haar verdedigen).

Sarah 14-09-2010 09:23

Als je twijfelt of je het uit wil maken, maar die twijfels zijn zo te zien wel echt serieus, kun je ook eens met haar praten over die twijfels en o.a. dat dat komt doordat zij zo vaak boos op jou wordt om niks. MIsschien helpt het wel als ze daar meer rekening mee gaat houden :). Een dergelijk gesprek moet je al helemáál niet voeren als ze boos is, maar bv. de dag nadat zde boos is geweest is daar wel erg geschikt voor, omdat je dan een voorbeeld hebt van hoe het verkeerd gaat.
Eigenlijk vind ik jouw openingsbericht meer klinken alsof je gewoon die gevoelens niet meer voor haar hebt. Maar ik kan niet in jouw hoofd kijken.

toevoeging: je moet het natuurlijk niet uitmaken als je daar spijt van gaat krijgen. Maar zo doorgaan lijkt me ook geen optie.

Pekke 14-09-2010 16:47

Het kan zijn dat mijn opening post niet helemaal klopt. Momenteel draait er zoveel door mijn hoofd en ik ervaar allerlei gevoelens waardoor ik het moeilijk vind om mijn situatie te formuleren.

Maar op het moment voel ik mij echt niet meer goed bij haar. En dat is al stilaan begonnen zo een jaar geleden. Maar niemand kan in de toekomst kijken en daarom ben ik bang dat ik eventueel spijt zou hebben dat ik het ooit zou hebben uitgemaakt. Al is het pas na een paar jaar.

Het probleem is ook dat ik door de week op kot zit in Antwerpen. Gisteren was ze weer boos op mij voor een stomme reden, maar nu kan ik moeilijk met haar gaan praten via de telefoon.
Dan moet ik weer wachten tot ik thuis ben in het weekend.

Maar ik heb haar deze keer wel laten voelen dat het stilaan genoeg aan het worden is voor mij. Dat heeft ze ook gevoeld en ze zegt nu tegen mij dat ze iets aan het zoeken is om het goed te maken.

Pfft.. soms denk ik dat ik dat mijn fout al begonnen is door voor haar te kiezen in het begin. Er van af geraken is moeilijker dan ze vast krijgen.

Ik voel mij al een pak beter om mijn gevoelens hier te delen en er reacties op te krijgen. Merci! Ik ga proberen om het juiste te doen dit weekend als ik haar zie.

Rysair 14-09-2010 16:51

Succes!

Mutant_oud 14-09-2010 17:16

Citaat:

Sarah schreef: (Bericht 30848321)
toevoeging: je moet het natuurlijk niet uitmaken als je daar spijt van gaat krijgen. Maar zo doorgaan lijkt me ook geen optie.

Vaak krijg je wel soort van spijt. Al is het zo'n gevoel van, had ik maar/was ik maar... Ik heb ook een gevoel gehad van, verdomme, was ik maar bij die eerste grote liefde gebleven, dan had ik nu al die ellende niet meegemaakt, was ik getrouwd en alles. Maar aan de andere kant had ik dat toch niet gewild.

TS: je kunt nooit in de toekomst kijken. Als de liefde al zowat een jaar aan het minderen is, wordt het er normaal gezien niet meer beter op. Spijt kun je altijd hebben, over 4 jaar kun je nog steeds terugdenken van shit. Maar moet je daarom maar bij iemand blijven omdat je bang bent voor het onbekende? Wat als er iemand is die je wel op alle vlakken goed kan doen blijven voelen?

SiemdeCyper 14-09-2010 23:00

Wees een vent.

Changshan 15-09-2010 00:41

Citaat:

Pekke schreef: (Bericht 30846702)
Ik had het idee om te wachten tot ze nog eens boos ging zijn op mij. Dan heb ik ook een reden om het uit te maken.

Dat lijkt me het domste wat je kunt doen als je goed uit elkaar wilt gaan. Ik begrijp waarom je hiernaar neigt, maar begrijp dan ook dat dit eigenlijk vrij laf is.

Verbreek de relatie in een zo goed mogelijk gesprek, zeg desnoods dat je tijd voor jezelf nodig hebt en dat misschien daardoor de gevoelens nu echt weg zijn.

BlackBetty 15-09-2010 20:41

Citaat:

Changshan schreef: (Bericht 30851221)
Dat lijkt me het domste wat je kunt doen als je goed uit elkaar wilt gaan. Ik begrijp waarom je hiernaar neigt, maar begrijp dan ook dat dit eigenlijk vrij laf is.

Verbreek de relatie in een zo goed mogelijk gesprek, zeg desnoods dat je tijd voor jezelf nodig hebt en dat misschien daardoor de gevoelens nu echt weg zijn.

Inderdaad, houd haar gewoon als vriend dat is het beste (y). Zeg dat je haar nog steeds een toffe meid vind maar dat je gewoon niet meer verliefd bent.

Pekke 25-09-2010 22:36

Ik had het vorige week toch nog niet gedaan omdat ik bang was. Nu was ze de vrijdag avond weeral boos op mij en heb daaruit toch de kracht gevonden. We zijn nu uit elkaar. Ze wilt heel graag nog altijd vrienden blijven en ik voel mij zoveel beter.

Hoewel ik niet helemaal geluisterd heb, toch bedankt voor de goede raad iedereen :-)

Lennard88 28-09-2010 16:55

Goed gedaan Pekke, hoe voelt het nu sinds het uit is?

Tip uit eigen ervaring: kijk uit voor de eventuele 'naschokken'. Ik heb het namelijk ook sinds kort uitgemaakt om een soortgelijke reden als de jouwe en mijn ex heeft het me duidelijk laten merken dat ze het eerste goed wilde maken om daarna weer boos te worden. Dus houdt vooral voet bij stuk, zeker wanneer ze op je schuldgevoel gaat inspelen. In mijn geval werkte een vriendschap zeker niet meer, maar misschien is het bij jou anders ;). Succes!

Marcade 29-09-2010 04:38

Citaat:

Pekke schreef: (Bericht 30890444)
Ik had het vorige week toch nog niet gedaan omdat ik bang was. Nu was ze de vrijdag avond weeral boos op mij en heb daaruit toch de kracht gevonden. We zijn nu uit elkaar. Ze wilt heel graag nog altijd vrienden blijven en ik voel mij zoveel beter.

Hoewel ik niet helemaal geluisterd heb, toch bedankt voor de goede raad iedereen :-)

Ach aan de kleine lettertjes in 't topic te zien denk ik dat niemand 't je kwalijk zal nemen. :o


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.