Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Exacte vakken (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   [NA] Profielwerkstuk Waggelhondje (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1820874)

JeroenFischer 26-11-2010 19:05

Profielwerkstuk Waggelhondje
 
Hallo,
wij moeten voor natuurkunde een profielwerkstuk maken. Het gaat hier om een waggelhondje die van een helling af moet lopen zonder te versnellen, er mag geen elektromotor toegepast worden dus het komt er op neer dat de hond dmv de zwaartekracht met een constante snelheid naar beneden moet lopen.(4 poten, het gaat om hoe de aandrijving in elkaar komt te zitten):-k


Alle ideeën zijn welkom

Alvast bedankt, Daan en Jeroen.

PaulvanVeghel 16-12-2010 21:01

Als het waggelhondje met constante snelheid van de helling moet aflopen, dan moet de wrijvingskracht gelijk zijn aan de voorwaartse kracht van het waggelhondje. Je moet er dan wel voor zorgen dat het zwaartepunt niet over het steunvlak (de poten) is, anders tuimelt het hondje voorover. Je moet dus ook rekening houden met de hellingshoek.

Lees dit maar eens:

"Stel dat je deze situatie hebt:
- hoek α = 15º
- massa = 0,50 kg (zwaartekracht = 4,9 N)
Je wilt weten hoe groot de normaalkracht is. Dit kun je uitrekenen door Fz op te splitsen in 2 componenten, een x-component (gelijk aan de richting van de helling) en een y-component (gelijk aan de richting van de normaal, dus loodrecht op de helling)"

Jammer dat ik hier geen plaatje bij kan doen, maar ik hoop dat ik dit iets verduidelijkt heb.

Groet, Paul


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.