Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Nieuws, Achtergronden & Wetenschap (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Europese waakhond persvrijheid (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1824957)

ganralph 17-01-2011 21:37

Europese waakhond persvrijheid
 
Citaat:

D66 in het Europees Parlement wil een Europese waakhond voor de persvrijheid. Een betrouwbare Europese instantie moet elk jaar de staat van de persvrijheid in alle lidstaten van de Europese Unie onderzoeken.
Lees hier het hele artikel.

De vraag lijkt me duidelijk: is persvrijheid - zoals de nieuwe Hongaarse mediawet - een nationale aangelegenheid, of is het zo belangrijk dat er een aparte Europese waakhond voor moet komen?

En waar zou zo'n waakhond zich dan in de praktijk mee bezig moeten houden? Wat is van belang voor persvrijheid?

Joostje 18-01-2011 15:52

Wordt de persvrijheid in Europa dan niet gewaarborgd door het beroep dat burgers kunnen doen op het Europees Gerechtshof?
Als dat niet zo is, dan lijkt me een extra wetgeving op Europees niveau (wat dit hof dan kan gaan handhaven) een betere oplossing dan een extra organisatie te creeeren.

Mobius 18-01-2011 19:39

Wat gaat die waakhond kosten en wat is de politieke achtergrond van de baantjesjagers die de taak op zich gaan nemen?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.