![]() |
Statistiek: samenhang variabelen
Ik ben bezig uitslagen van een enquête voor een sportvereniging te verwerken en probeer als autodidact (meer auto dan didact :( ) mezelf door de wetten van de statistiek te werken.
Ik heb de respondenten o.a. gevraagd of ze alleen willen trainen, of ook aan wedstrijden mee willen doen. Vervolgens wil ik op zoek naar de variabelen die van invloed zijn op de antwoorden op die vraag. Met kruistabellen en Cramér's V kom je een heel eind, maar ik had weinig zin om alle variabelen 1 voor 1 te vergelijken en uiteindelijk een cruciale te vergeten. Dus heb ik kruistabellen voor alle 275 overige variabelen gemaakt en daar Cramér's V voor uit laten rekenen. Gevolg: een documentje van 172 pagina's om de hoge V-waarden uit te vissen. Dit kan vast makkelijker? :bloos: |
Factor analyse misschien? (Geen idee of dat ook echt kan hoor, maar dat is iig wat in me op kwam toen ik dit las.)
http://en.wikipedia.org/wiki/Factor_analysis |
Dat is em niet. Bij factoranalyse kijk je of er mogelijk een derde variabele invloed heeft op de correlatie tussen twee anderen.
Ik begin met 1 (ordinale) variabele. |
In stata kun je in 1 keer een correlatietabel voor alle variabelen maken. Heb dat ook wel eens in SPSS geprobeerd maar nog niet uitgevonden hoe dat moet..
|
Citaat:
En dit lijkt me nog best een optie aangezien 275 variabelen niet 275 effecten voorstellen, waarschijnlijk heb je wel clusters die samen hetzelfde item meten. Als je die opslaat als factor kun je daarna het effect van die factoren bekijken. |
Citaat:
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
waarheen? :bloos: |
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:24. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.