![]() |
Wanneer uitkering melden bij sollicitatie
Wanneer tijdens een sollicitatieprocedure zouden jullie het melden als je een wajong of wao uitkering hebt? Of zou je het uitstellen totdat je aangenomen bent?
Even aanvulling: Wat voor gevolgen mag het hebben als je het pas meldt als je er al werkt? |
Bij mij vroegen ze ernaar in mijn arbeidsvoorwaardengesprek (of ik ooit in aanmerking gekomen was voor een Wajong-uitkering). Volgens mij krijgt het bedrijf waar je dan gaat werken subsidie ofzo als ze je aannemen. Wat voor invloed het eventueel op je uitkering heeft weet ik niet.
|
Citaat:
Je wilt weten of je tijdens je sollicitatie moet vertellen dat je een arbeidsongeschiktheidsuitkering hebt. Je kunt het gerust vertellen want de werkgever heeft er financieel voordeel van. Er zijn speciale regelingen voor werkgevers die mensen in dienst nemen die gedeeltelijk arbeidsongeschikt zijn (geweest). De voordelen voor de werkgever zijn: - minder premies betalen - minder loon betalen omdat UWV een deel van het loon terugbetaald. - Proefplaatsing. Je gaat 3 maanden werken. De werkgever hoeft jou de eerste 3 maanden geen loon te betalen want het UWV betaald je loon. De werkgever moet je daarna wel minimaal 6 maanden in dienst nemen. Als je tijdens je sollicitatie liever niet zegt dat je een Wajong of WAO uitkering hebt dan mag je dat natuurlijk zelf beslissen. Ik kan je niet Vertellen hoe je werkgever erop zal reageren wanneer je het op een later tijdstip vertelt. Er is een brochure waarin staat wat de voordelen zijn voor je nieuwe werkgever. Je kunt deze brochure meenemen naar je sollicitatiegesprek. Actuele informatie en de brochure vind je hier. Met vriendelijke groet, Mariëlle UWV Webcare Team www.uwv.nl/webcare |
Ik ben erg bang om de uitkering afgewezen te worden. Ik weet dat dat officieel niet mag, maar het jaagt me wel angst aan.
|
Ik kan het me goed voorstellen. Zelf heb ik ernstig astma waardoor ik bepaald werk soms niet kan doen, sneller moe ben en het niet altijd volhoud om 'zomaar' extra of langer te werken. Ik heb het uiteindelijk wel bij al m'n sollicitaties vermeld in m'n eerste sollicitatiegesprek al, ook bij sollicitaties voor stageplaatsen enzo. Mijn ervaring is dat als je er zelf open en eerlijk open bent, mensen er beter op reageren, er rekening mee houden en er makkelijker mee om gaan omdat je zelf ook laat merken dat je bereid bent naar oplossingen te zoeken en het wilt delen. Je zou ook kunnen overwegen om het tijdens je arbeidsvoorwaardengesprek te vertellen omdat je dan al door de eerste ronde heen bent en je ook al weet of ze daadwerkelijk met je verder willen of niet. Dat geeft je misschien net wat meer zelfvertrouwen om het wel te vertellen (want ze willen jou dan dus wel echt hebben).
|
Als ik me verplaats in een werkgever zou ik het juist een pré vinden als je vanuit een uitkeringspositie doorstroomt naar de arbeidsmarkt. Ik denk dat menig werkgever er ook zo over denkt.
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:09. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.