Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Werk, Geld & Recht (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=60)
-   -   loonheffingskorting en 16 jaar (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1836387)

stefano12 19-06-2011 09:54

loonheffingskorting en 16 jaar
 
Hey allemaal,

Ik heb momenteel werk , ben 16 jaar en vraag me af of het zinvol is om loonheffingskorting aan te vragen.

Bedankt.

Groetjes Stef

Calculi yukon 19-06-2011 10:18

Uiteraard is dat zinvol. Loonheffingskorting is een korting die iedereen krijgt op zijn belasting. Als je dit niet aanvraagt krijg je aan het einde van het jaar al het teveel betaalde alsnog terug. Maar als je de loonheffingskorting direct aanvraagt, dan hoef je de belasting niet te betalen. Dus zonder loonheffingskorting betaal je bijvoorbeeld elke maand 100 euro extra belasting, maar dan krijg je volgend jaar 1200 euro terug van de belastingdienst omdat je dat te veel hebt betaald. Met loonheffingskorting betaal je geen extra belasting en krijg je ook niks terug, voordeel is dan wel dat je direct je geld hebt en er niet een jaar op hoeft te wachten.

Lilith 20-06-2011 07:54

Hangt er van af; zoals calculi zegt; je hebt dan óf elke maand wat meer te besteden óf je krijgt ergens eind juni/begin juli (vlak vóór de zomervakantie dus) een shitload aan geld binnen.

Onbedwaald 20-06-2011 23:02

Simpel gezegd; het maakt niet uit. je krijgt het uiteindelijk toch wel terug ;).
Kan je slecht sparen en wil je toch sparen? dan is geen loonheffing doen een leuke manier om een extra zakcentje te krijgen na een jaartje.

arPos 20-06-2011 23:34

je vraagt geen loonheffingskorting aan, je maakt de keuze het direct toe te passen (op 1 werkgever) of om het achteraf te laten berekenen.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.