Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Nieuws, Achtergronden & Wetenschap (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Extra financiële steun aan Griekenland: Ja of Nee? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1836778)

T_ID 23-06-2011 20:52

Extra financiële steun aan Griekenland: Ja of Nee?
 
Citaat:

MiBe schreef: (Bericht 31708340)
Omdat? Als je dingen roept, onderbouw ze dan ook.

Geen geld naar Griekenland betekend dat Nederland alleen komt te staan in de EU. Bovendien kost een bankroet van Griekenland ons alleen maar geld, het levert niets op. Dat standpunt van Wilders is gewoon goedkoop populisme.

Vandaar dus ook dat de SP dat standpunt van Wilders steunt. Waar het economie aan gaat zijn SP en PVV twee handen op één buik in stompzinnige linkse onderbuikstandpunten.

Afwezignummer2 24-06-2011 09:20

Citaat:

T_ID schreef: (Bericht 31708396)
Geen geld naar Griekenland betekent dat Nederland alleen komt te staan in de EU. Bovendien kost een bankroet van Griekenland ons alleen maar geld, het levert niets op. Dat standpunt van Wilders is gewoon goedkoop populisme.

Nederland komt zeker niet alleen te staan dan, Duitsland en Frankrijk hebben ook al een pishekel aan dat land. Dat zijn alleen nog maar de 2 grootste haters.
Maar dat een failliet Griekenland wel veel geld kost is waar, want alle schulden die ze hebben zullen ze dan ook niet meer hoeven af te betalen en de economie is helemaal weg daar. Dat zal dus behalve 120 miljard aan schuld kwijt zijn dus ook nog eens de euromunt naar beneden trekken.
De Grieken zelf zijn wel aartslui, ze blijven maar vinden dat ze hartstikke hun best doen met hun luie, ongeorganiseerde leven met lage pensioenen en vreemde belastingen. Als we nou een soort van NSDAP met oude Nederlandse ambtenaren naar ze toesturen om ze een beetje op gang te krijgen zal het er zo weer goed uit zien. Anders nog een 5 jaren plannetje er bovenop en we krijgen zo die iets van 5 miljard lening terug betaald.

Alpha_Omega 24-06-2011 10:44

Extra financiële steun aan Griekenland: Ja of Nee?
 
Gesplitst vanuit het Wilders topic.

T_ID 24-06-2011 11:34

Citaat:

Afwezignummer2 schreef: (Bericht 31709652)
De Grieken zelf zijn wel aartslui, ze blijven maar vinden dat ze hartstikke hun best doen met hun luie, ongeorganiseerde leven met lage pensioenen en vreemde belastingen. Als we nou een soort van NSDAP met oude Nederlandse ambtenaren naar ze toesturen om ze een beetje op gang te krijgen zal het er zo weer goed uit zien. Anders nog een 5 jaren plannetje er bovenop en we krijgen zo die iets van 5 miljard lening terug betaald.

Nou, het Griekse probleem ligt meer in het pensioenstelsel en het gebrekkige belastingstelsel. Ze ontzien teveel en geven teveel. De belastingvrije voet in Griekenland was bijvoorbeeld € 12.000. Dat komt erop neer dat veel mensen met lagere inkomens überhaupt geen of nauwelijks belasting betalen, steevast een onhoudbaar systeem. Nederland schoot de belastingvrije voet al in 2001 af omdat het stelsel oneerlijk was, en in die tijd was dat maximaal nog geen duizend euro.

En je moet het ook niet alle Grieken aanrekenen. Dat linkse tuig dat je op tv ziet dat constant staakt en rellen schopt omdat ze iets voor niets willen, is ook niet de hele bevolking. Extreem-links is daar gewoon stukken groter omdat het politieke landschap in zekere zin primitiever is, door de geschiedenis van dictatuur. Extremisten krijgen daarin een kans. Hebben we hier in Nederland al vakbondsmaffiusi die gerust het gehele OV of de maatschappij op andere manieren platleggen om hun zin te krijgen en hun machtsspelletjes te spelen, daar is de rol die vakbonden spelen nog stukken groter.

En een deel van de onvrede is niet gericht tegen het moeten bezuinigen, maar tegen het eerst op te grote voet leven en de politici die toen op geleend geld leefden. We hebben in Nederland ook protesten tegen Rutte I, terwijl die eigenlijk meer protest tegen Balkenende IV zijn; toen werd er roekeloos geld uitgegeven waardoor we nu zo stevig moeten bezuinigen. Had men toen al bezuinigd, dan was de crisis minder hard aangekomen en hadden we nu niet zoveel hoeven bezuinigen. Dat weten wekt wrevel als je nu opeens behoorlijk moet inleveren. In Griekenland is dat nog een factor tien erger.


En ze herstructuren ook wel: ze gaan bijvoorbeeld allerlei staatsbedrijven verkopen, dat, samen met grond, hopen ze 50 miljard euro mee binnen te slepen. Ik bedoel, zowat alles is daar in handen van de overheid, en de gevolgen daarvan mogen onderhand duidelijk zijn.

deadlock 24-06-2011 11:42

In Griekenland zweeft nog 90 miljard aan ongeïnde belastingschuld. Dat lijkt me in combinatie met verkopen van staatseigendommen eigenlijk afdoende.

En anders koopt China het land maar.

Schrödinger 24-06-2011 13:05

Het is natuurlijk de vraag of Griekenland de schulden nog terug kan betalen. Is dat wel zo, dan is het een goed idee om Griekenland te steunen (ook omdat Nederlandse en Duitse banken en pensioenfondsen Grieks schuldpapier bezitten). Is het niet zo, dan is het beter om het verlies te nemen.

arPos 24-06-2011 15:15

Griekenland is al de facto bankroet, de enige juist oplossing is dan een faillissement, saneren en doorstarten, en dan de restschuld opvangen met de EU.

Anders vergroot je de schulden en worden de kosten van het uiteindelijke faillissement alleen maar groter.

Wat je niet moet doen is griekenland uit de EU zetten, als je dat standpunt hebt kan je beter opperen om NL uit de EU terug te trekken.

Citaat:

Anders nog een 5 jaren plannetje er bovenop en we krijgen zo die iets van 5 miljard lening terug betaald.
De leningen zijn richting de 300 miljard + aan het lopen, het probleem is nooit dat landen de lening niet terug kunnen betalen het probleem is dat ze de rentelast niet meer kunnen dragen en daardoor geen nieuwe leningen kunnen afsluiten.

Afwezignummer2 24-06-2011 18:28

Was ik iets heel groot aan het uitleggen blijft het toetsenbord vastplakken op de backspace knop en niks helpt ertegen dan het toetsenbord overnieuw aanzetten. What the fuck!

Mobius 29-06-2011 21:04

Fail.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.