![]() |
Miskoop schoolspullen
Een maand of wat geleden heeft mijn moeder voor mij op een webshop samenvattingenboeken van de exacte vakken en Noordhoff samenvattingenboeken voor talen voor mij gekocht, omdat ik het prettig vind informatie snel terug te kunnen vinden. Dit leek allemaal goed te gaan, maar nu heb ik de boeken binnen en het lijkt helemaal nergens op. De boeken zijn duidelijk al vele malen eerder gebruikt, en sommige boeken heb ik dubbel gekregen. Ezelsoren, afgesleten kaften, op één boek ligt de achterkant voor de helft los, er is in getekend, stickers op de achterkant... Het zijn KOOPBOEKEN. Dit kan toch niet? Hier was niks over gezegd op de website voor zover wij weten. We gingen er eigenlijk vanuit dat de boel best betrouwbaar was aangezien we daar voor school onze boekenpakketten moeten bestellen.
Er zat bij de aflevering een envelop met belangrijke informatie. Hierin stond dat de bestelling met zorg is samengesteld (oja), en dat als er iets dubbel was of als boeken beschadigd waren we ze terug konden sturen naar een postbusnummer en met verpakkingseisen erbij. Ja daag, ik ga er niet voor betalen als zij de boel niet goed afleveren. Mijn moeder gaat dus komende week maar bellen, maar dit is toch niet echt lekker thuiskomen van vakantie. Nou, en deze lui hebben mijn ouders dus weer €100 rijker gemaakt. Hebben jullie wel eens zoiets mee gemaakt? Zoja, hoe zijn jullie er toen mee omgegaan? Of hebben jullie ook wel eens een (grote) miskoop gedaan met bepaalde schoolspullen? |
Wil je advies wat je kan doen of wilde je alleen even je frustratie uiten? Als het het laatste is dan sluit ik de topic aangezien er geen discussiewaarde en/of een vraag in zit.
|
O sorry, ik dacht dat ik hier ook frustraties mocht uiten, omdat er op de voorpagina onder dit kopje staat: "Algemene vragen met betrekking tot school en dingen als klaagzangen over irritante leraren kun je hier kwijt. " Ik dacht dat het me wel handig leek om medestudenten even goed te waarschuwen, en eventueel advies zou ik natuurlijk ook waarderen.
|
Heel vervelend voor je, maar ik weet niet wat je wilt met deze reactie. Het bericht heeft geen enkele vraag in zich of enige discussiewaarde. Dit forum is niet bedoeld om simpelweg dingen af te kraken. Dat kan in een algemeen topic.
Edit: Sorry, toen ik hier aankwam waren er nog geen reacties. Wat betreft advies: je zult je moeder gewoon even moeten laten bellen. Dit zal Van Dijk ook niet willen. |
Zes jaar geleden hadden wij precies hetzelfde hier. Voor de brugklas hadden we een boekenlijst van school gekregen en wij hebben die bij VanDijk.nl besteld, koopboeken wel te verstaan. Nadat we een doos kregen met overduidelijk gebruikte boeken heeft mijn vader een paar telefoontjes gepleegd met VanDijk. En ik kan je zeggen, ik heb mijn vader vrolijker gezien.
Die boeken hebben we teruggestuurd ( de kosten voor de verzending naar VanDijk van de boeken mochten we ook nog zelf even betalen ) en uiteindelijk via een boekhandel alle boeken zelf kunnen bemachtigen. Zo hebben we dat de afgelopen jaren ook gedaan. Nu ik komend jaar op de universiteit ga beginnen kan ik gelukkig alles via de universiteit/studievereniging regelen. Maar goed, ik kan me compleet vinden in jouw verhaal. Voor koopboeken is VanDijk een afknapper. In ieder geval nooit meer VanDijk gebruikt sindsdien en dat lukt ook prima. Betreffende de Noordhoff samenvattingsboekjes: bedoel je de 'In je pocket'- boekjes? Beter bestel je die gewoon hier. Examenbundels en Samengevat kun je ook gewoon bestellen via Examenbundel.nl en zelfs bij Bol.com. Met veel geluk krijg je bij de laatste ook gewoon enkele boeken van je boekenlijst als nieuw besteld, anders blijft de boekhandel de beste oplossing. Edit: Ik typ waarschijnlijk langzaam ofzo, toen ik begon met typen stond alleen de openingspost er nog. |
Heel erg bedankt Kesa! Ga ik direct doorsturen aan mijn moeder.
|
Ik heb de titel en de openingspost aangepast zodat er nog enige discussiewaarde in deze topic zit. ;) Als je je frustratie wil uiten kan je posten in het grote lucht je hart topic, op Psychologie.
Verder heb ik eigenlijk nooit een miskoop voor school gedaan, zo ver ik kan herinneren. Alleen dat ik met boeken huren boeken kreeg waar in geschreven was, wat dus echt niet handig is voor school. Gelukkig kon het dan makkelijk omgeruild worden! |
Citaat:
Citaat:
|
Citaat:
Veel succes verder met het afwerken van dit probleem bij VanDijk.nl! |
Citaat:
|
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Ik wist niet dat het bedrijf zo vaak fouten maakt met het verzenden. Dit laat nog maar eens zien wat een gebrek aan concurrentie (in ieder geval wat betreft bepaalde artikelen) met een bedrijf doet. Het is een schande. Ik ben benieuwd hoever je komt! |
Citaat:
|
Als je via een website die boeken gekocht hebt, dan kun je ze binnen 7 werkdagen retourneren, en de webshop moet dan je geld binnen 30 dagen terugstorten voor zover ik weet :y.
|
Citaat:
|
Mijn moeder heeft zojuist een mail gestuurd naar VanDijk.nl, en heeft ze de mogelijkheid gegeven om binnen 10 werkdagen nieuwe boeken op te sturen en de door haar te maken verzendkosten te vergoeden, of het aankoopbedrag + de te maken verzendkosten om de boeken terug te sturen over te maken op haar rekening en dat we de boeken volgens Kesa's aanraden kopen bij de uitgever en bol.com.
Indien VanDijk.nl hier niet mee akkoord gaat schakelen we de rechtsbijstandverzekering in. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Volgens mij heeft mijn moeder ook zo'n pakket voor mij bestelt :S
ben benieuwd... |
Citaat:
|
Veel succes ermee... Deze site staat ook vol met klachten: http://forum.www.trosradar.nl/viewtopic.php?t=65610
|
Citaat:
|
Mijn moeder heeft vandaag een factuur ontvangen dat ze 30% korting heeft gekregen. Maar dit boeit mijn moeder niet, we gaan ze toch terugsturen. Ze willen blijkbaar gewoon van hun oude troep af. Een hoop boeken zijn niet van de laatste versies en we willen ze t.z.t. ook nog gebruiken voor mijn broertje. Vandijk.nl antwoordt niet op de mailtjes van mijn moeder die zowel via info@ en via de website zijn verstuurt, dus morgen gaan we bellen, en woensdag sturen we alle boeken terug.
|
Ik zou ze gewoon direct terugsturen, niet afwachten. Als ze via een website besteld zijn valt het volgens mij gewoon onder koop op afstand, en dan mag je binnen (volgens mij) 7 werkdagen retourneren zonder reden. (Ook al heb je wel een reden, maar dat maakt niet uit). Volgens mij geldt dat hier gewoon...
|
Citaat:
|
Dat kun je gewoon eisen. Als je even google gebruikt met Wet Koop op Afstand, zul je daar voorbeeldbrieven tegenkomen. Je krijgt gewoon je geld terug.
Edit: http://www.consuwijzer.nl/Voorbeeldb..._de_bedenktijd |
O wouw, dat klinkt wel heel aantrekkelijk. Bedankt voor de tip!
|
Is gewoon een wet hoor :). Die is er juist voor dit soort vage dingen.
|
Citaat:
|
Citaat:
Citaat:
|
Maar daar is ook nog enige twijfel over mogelijk, aangezien er in de bijgeleverde brief van de bestelling 10 dagen stond.
|
Nou ja, als dit in hun algemene voorwaarden staat moeten ze zich daar aan houden ;).
|
Citaat:
|
Haha. Bij VanDijk.nl is alles mogelijk. Maar als we de boel morgen of woensdag nog terugsturen valt het nog onder de 7-dagen-wet van Interglot dus er is sowieso geen gezeur mogelijk.
|
Mijn moeder heeft vandaag met vandijk gebeld. Ik heb haar wel de mogelijkheid van interglot gestuurd maar ze was te eigenwijs. Blijkbaar vertrouwt zij deze tent meer dan ik. Afijn, de reactie was dus dat het bij hen een standaardprocedure is om de zo goedkoop mogelijke exemplaren te sturen waarna je dus korting krijgt. (Dat verklaart die factuur.) Vervolgens heeft mijn moeder uitgelegd dat als we nieuwe boeken kopen we ook nieuwe boeken willen hebben, en dus geen verouderde versies, en dat ze op zijn minst de koper een keuze moeten geven tussen verouderde boeken met korting of nieuwe boeken. Van Dijk gaat nieuwe boeken sturen, we hoeven de oude boeken nog niet te retourneren. Zij laten ons weten wanneer dit moet gebeuren, maar het kan zijn dat de boeken al zover verouderd zijn dat ze ze niet meer terug hoeven hebben. (In dat geval geef ik ze wel weg aan school, zullen ze vast blij mee zijn.) Als we moeten terugsturen hebben we een antwoordnummer gekregen (= gratis post).
Nou maar hopen dat Van Dijk zich ditmaal wel aan de afspraken houdt. :-) |
Citaat:
Ergens bij mij valt het woord 'oplichting' als ik naar de standaardprocedure kijk. Iemand? |
Ik heb bij Van Dijk ook mijn examensbundels en dergelijke besteld, en dat waren allemaal hele nette dingen. Nooit problemen mee gehad, verder ook nooit rare / beschadigde boeken etc. Daar zaten ook samenvattingdingen bij.
|
Onze school huurt al jaren via VanDijk. Wij krijgen ze dan in huis. Dit is al de 3x dat ik er geen problemen mee heb.
|
Citaat:
|
Oke, fijn om te lezen dat vandijk het dus wel kan. Ik krijg weer een beetje meer hoop :)
Citaat:
Citaat:
|
Citaat:
|
Ik heb ook wel gewone koopboeken daar gekocht, die er ook prima uitzagen (Y).
|
^ Oké, ze kúnnen het dus wel ;) .
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:36. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.