![]() |
Stomen?
Hallo,
Ik heb een vraagje en ik weet niet of er ergens een ander topic voor is. Mocht dat zo zijn, verplaats m dan maar :) Ik heb laatst een kookboek gekregen over de oosterse keuken. Erg leuk, maar er wordt vaak gevraagd om vlees te stomen in een stomer. Ik heb geen stomer, maar ik vroeg me af of er ook een andere manier is om vlees te stomen/. Mijn vriend suggereerde al dat het misschien ook au bain marie zou kunnen, maar dat lijkt me nie tomdat het dan alleen warm/heet wordt en niet gestoomd. Zelf dacht ik al aan au bain marie, maar in plaats van een dichte kom een zeef gebruiken. Ik weet alleen niet of dat kan? Heeft iemand anders nog ideeën? Bedankt! |
Je vult 'n grote pan halfvol met water, plaatst daar bovenop 'n metalen vergiet met daarin 't vlees (eventueel in 'n plastic zakje) en daar bovenop plaats je dan weer de deksel van de pan. 'n Soort au bain-marie dus ;).
|
Citaat:
|
Ik weet niet of je zo'n pastapan kent met zo'n soort vergiet wat je in een pan kan hangen met daarop een deksel. Daar kan je goed mee stomen als je er wel water in doet maar dan niet zoveel dat hetgene wat je in het vergiet doet onder water staat (zoals je wel doet als je er pasta of rijst in kookt). Dacht dat ze oa bij Ikea zo'n pan hadden.
|
Bij de blokker heb je ook heel goedkoop stoommandjes die je gewoon in een pan kan hangen.
|
Bedankt voor de tips! :)
|
Wat Sarah zegt, stoommandjes! *O* Alleen ik weet niet of je daarmee met vlees wil werken, dus dan zou ik daarbij voor een van de andere opties kiezen.
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:16. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.