Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Lichaam & Gezondheid (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=11)
-   -   hoofdpijn (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1845348)

girl-xx 22-10-2011 20:12

hoofdpijn
 
he,
ik heb de laatste tijd heel vaak hoofdpijn.. weet iemadn wat daar de oorzaak van kan zijn?
Ik drink niet heel veel,, maar alsk dan ga drinken gaat de hoofdpijn niet weg.. Maar khebnook wel hoofdpijn alsk wel gwn goed heb gedronken..
Ik ben geen pillenslikker, dus heel soms als het heel erg is neemk 1 paracetamol, of 2. maar meetsal gata de hoofdpijn dan ook niet weg:S. Heel irritant want ik kan me er ook niet goed door concetreren..
weet iemand een oorzaak en watk er aan kan doen?
xx

bambambam 22-10-2011 20:15

Het kan zijn dat er een flinke verkoudheid komt, dat je hoofd vol snot zit. Maar het zou echt van alles kunnen zijn, hoe lang heb je hier al last van?

gladtoseeya 22-10-2011 20:32

Misschien heb je ook wel last van migrene?
Ja, dat van hoofd vol snot,kan kloppen en is heel gevaarlijk als je er niets aan doet.
Je moet goed je neus/keel spoelen met speciale zout/jodium oplossing,anders kan je chronische ziekte,waarvan ik de naam niet meer weet(begint met een G).

Daantje_0705 22-10-2011 20:44

Je kan beter beginnen met twee paracetamol in plaats van een want je moet een spiegel opbouwen voordat het werkt, anders blijf je sukkelen.

Beter is natuurlijk om niet teveel pijnstillers te slikken maar de oorzaak proberen te achterhalen, dat kunnen heel veel dingen zijn:
- heb je het heel erg druk?
- zit je (lang) in een slecht geventileerde of warme ruimte? Heb je ook hoofdpijn als je buiten bent of is het dan minder?
- zijn je ogen wel goed? Eventueel op laten meten bij een opticiën.
- zit je lang achter elkaar achter de computer?
- heb je misschien last van een (beginnende) verkoudheid?
- zorg dat je voldoende drinkt, van te weinig drinken krijg je ook hoofdpijn.

Lusi 22-10-2011 20:47

Citaat:

gladtoseeya schreef: (Bericht 32034681)
Misschien heb je ook wel last van migrene?
Ja, dat van hoofd vol snot,kan kloppen en is heel gevaarlijk als je er niets aan doet.
Je moet goed je neus/keel spoelen met speciale zout/jodium oplossing,anders kan je chronische ziekte,waarvan ik de naam niet meer weet(begint met een G).

Dit is wel erg voorbarig bij een random hoofdpijn.

Kans is groot dat het samenhangt met stress, verkoudheid, moeheid, aanspannen van spieren, teveel naar een scherm staren, of een combinatie hiervan :)

girl-xx 22-10-2011 22:43

haha mijn ogen zijn nooit goed, maar dat is een ander verhaal.. ik weet 100%cker dat dat nix met e hoofdpijn heeft te maken..
qua drukte valt wel mee, over een paar week hebkt wel druk maar nu hebk ent een week italie en een week vaakntie achter de rug dus..
Ik ben ook totaal niet verkouden ofso,,
Kheb het al wel 5 week ofso,, niet 8er elkaar maar met tussenposen, soms 1 dag maar tkan oplopen tot 5 dagen geen of anuwelijks hoofdpijn..
Ik zal wel ff proberen wat meer te drinken, maar volgens mij helpt dat ook niet..
volgens mij hebk nu alles wel beantwoord!

Vinck 23-10-2011 08:44

En doet je hele hoofd dan pijn of slechts een deel van je hoofd?

Een hoge bloeddruk kan de oorzaak zijn, alsook een trauma aan je nek... maar voor de zekerheid zou ik toch maar eens langsgaan bij de huisarts. Gaat het ook gepaard met duizeligheid trouwens?

Lusi 23-10-2011 08:54

Citaat:

girl-xx schreef: (Bericht 32034997)
haha mijn ogen zijn nooit goed, maar dat is een ander verhaal.. ik weet 100%cker dat dat nix met e hoofdpijn heeft te maken..

Waarom?

Is het trouwens wel periodiek? Kan het te maken hebben met je ongesteldheidritmedinges? Slaap je wel goed? En de nacht voordat je hoofdpijn hebt, had je wel je raam open enzo?

The Larch 23-10-2011 09:32

Staan er open potten verf/nagellakremover op je kamer?

Denise_kaas 23-10-2011 12:37

Kan ook temaken hebben met je houding. Ikzelf heb al heel erg lang last van (bijna) dagelijks hoofdpijn. Heb via mn huisarts een verwijzing gekregen naar Cesartherapie. Moet er nog mee beginnen dus kan niet zeggen in hoeverre het bij mij werkt.
Succes, Hopen dat je er snel van verlost bent;)

girl-xx 24-10-2011 15:28

nee geen potten verf enso op mn kamer,, ook niet altijd mn raam open,, maar met deze kou is dat ook wel logisch, wel staat ie op de klik zeg maar,, 1 cm open is die dan ofsow....
Mn ogen komt door het stickler syndroom(weet je niet wat eht is,, google is your best friend)
en nee er zit geen ritme in,, tis er gwn of tis er neit(hebk nl al een x bijhouden).. Mn houding is volgende de mot(mensendieckoefentherapeut) prima,, daar hebk 2 jaar gelopen dus dat kant ook neit zijn... Ja meestal een deel van mijn hoofd, maar neti steeds hetzelfde deel.. Nee geen duizeligheid gelukkig..
Ik weet neit wat het is,, tis alleen maar erg lastig:(

Sarah 24-10-2011 15:40

Meestal komt hoofdpijn toch door te gespannen nek- en schouderspieren. Dat kan komen door stress, maar ook door een slechte houding bij het staan of als je achter de computer zit, door een te zachte matras, noem maar op. De hoofdpijn die dat geeft zit in je hele hoofd en voelt een beetje alsof iemand een klem om je hoofd heeft gezet en die steeds strakker draait. Het kan heel lang duren en wordt vaak erger bij bepaalde bewegingen, bijvoorbeeld als je je hoofd op je schouder legt. Klinkt dat herkenbaar? Wat je daaraan kunt doen is die spieren ontspannen door bv. warmte, massage of eventueel pijnstillers, maar vooral natuurlijk de oorzaak aanpakken, en dan moet je weten wat de oorzaak is.

Dat is natuurlijk lang niet de enige oorzaak van hoofdpijn, maar wel degene die het meest voorkomt, zeker bij mensen die het zo vaak hebben als jij.

Verder noemde iemand ook nog migraine. Typisch voel je migraine in één helft van je hoofd. Dat is dan meestal dezelfde helft, maar niet altijd (dus bv. 80% van de keren voel je het links, maar 20% van de keren rechts. Of andersom). Bij migraine voelen mensen zich vaak misselijk en kunnen ze niet goed tegen fel licht of harde geluiden. Ook kunnen ze zich er duizelig bij voelen. Een deel van de mensen met migraine ziet het aankomen, doordat ze van te voren duizelig zijn en kleuren en vormen anders kunnen zien. Migraine duurt meestal 1 a 2 dagen, maar kan ook langer duren.

Iets anders wat genoemd werd, was 'als je neusholtes vol snot zitten'. Dat is iets dat kan ontstaan na een verkoudheid en het geeft meestal een drukkende pijn, die erger wordt als je bukt. Het kan ontstoken raken, dat heet dan een sinusitis (voorhoofdsholte ontsteking in normaal Nederlands). Het is dan een bonzende pijn en je hebt daar vaak koorts bij.

Wat jij precies hebt is zo over internet niet te zeggen, natuurlijk. Als je je zorgen maakt, kun je er eens mee naar je huisarts gaan en vergeet dan vooral niet te zeggen dat het al 5 weken duurt. De huisarts kan dan bv. ook voelen of je nekspieren verkrampt zijn.
En controleer sowieso even of je computer wel goed staat, vooral als je daar veel achter zit. Er zijn genoeg websites waar op staat hoe je stoel afgesteld moet zijn en hoe hoog je beeldscherm moet zijn.

HangInThere 25-10-2011 07:08

Wat Sarah zegt; hoofdpijn kan zoveel oorzaken hebben dat het via het internet niet mogelijk is te zeggen wat je hebt. Op jouw leeftijd is het vaak een combinatie van (spier)spanning en hormonen, maar dat hoeft dus niet. Ga idd naar de huisarts die je nakijkt en wat bloed laat prikken.

CuwleMandarijn 25-10-2011 08:25

misschien drink je te veel, als je drinkt drink je dan alchohol of gewoon water ofzo??

girl-xx 25-10-2011 16:18

hahahaha nee ik drink cker niet teveel, in de zin van normaal drinken,, en alcohol drink ik niet tot nauwelijks..

Lusi 26-10-2011 05:09

Zeker niet teveel? Eerder te weinig? ;x

girl-xx 26-10-2011 18:00

uhm aja veel eerder te weinig:$,, sochtend 1x thee, halverwege de ochtend 1 pakje, middagpauze 1 pakje, smiddags glas fris en dat was het,, meestal...
alleen heel soms 2x drinken tuusen onbijt&midageten(bij warm weer) of heel soms savonds wat drinken..

Pluis 26-10-2011 21:02

van te weinig drinken kun je ook hoofdpijn krijgen

Lusi 27-10-2011 14:32

Meestal haal je 1L dus niet. Probeer het langzaam maar structureel te verhogen. Dit kan dus ook zorgen voor hoofdpijn ja, maar ook nog andere dingen.

Is je plas niet altijd heel donker?

Daantje_0705 28-10-2011 09:32

Als je nou eens een flesje vult met water of aanmaaklimonade of wat dan ook (water is natuurlijk het beste) en daar gedurende de dag telkens een slokje uit neemt dan heb je dat aan het eind van de dag wel leeg en toch een halve liter meer gedronken dan je nu doet.

girl-xx 28-10-2011 14:19

ik drink in de zomer wel halve liters flesjes hoor,, amar id winter hebk gwn meer moeite met drinken omdatk nooit dorst heb,, en kdrink altijd ranja, lus geen water alleen:$

Lusi 29-10-2011 09:03

Water is niet iets wat je wel of niet lust ;) Het kan zijn dat je er niet zo gek veel zin in hebt.

Andijvie 29-10-2011 13:21

Ik drink uit mezelf ook vrij weinig, maar met een flesje water bij de hand drink ik vanzelf meer (y) En als je water alleen te saai vindt, kun je er best een mini-beetje ranja in doen zodat je water met een licht smaakje heb, 's zomers doe ik dat altijd met frambozensiroop, mjam (y)
Van weinig drinken kun je echt hoofdpijn krijgen, dus wat meer drinken en kijken of dat helpt lijkt me wel slim; zoveeel moeite kost het immers ook niet om wat meer te drinken!

Ik had zelf een tijdje een soort krampende hoofdpijn langs m'n slapen, dat bleek te komen doordat ik in mijn slaap mijn kaken erg op elkaar klem (en met m'n tanden knars). Daar heb ik nu een bitje voor dat ik 's nachts draag, waardoor mijn kaken worden gedwongen te ontspannen. Maar goed, dan moet je wel weten dat het daar door komt natuurlijk; een bitje laten aanmeten wanneer de oorzaak heel iets anders is, is natuurlijk zonde!

Macrador 29-10-2011 23:51

Ik heb al heel lang hoofdpijn die blijft terugkomen al zeker 8 jaar. Het is vaak erger als het weer verandert naar slecht, maar ook gewoon bij veranderingen.

En de beschrijving van Sarah heb ik ook heel vaak. Dus dit kan echt komen puur door mijn spieren?
De migraine heb ik dan ook daar tussen door. Vaker rechts pijn dan links.

Mijn overgrootmoeder had het ook volgens mijn oma en moeder en die had overgevoelige sinussen.

Ik ben die pijn al zo gewend dat ik het bijna normaal vind, maar misschien toch naar de dokter?

Greenscarfed 31-10-2011 15:14

hoofdpijn komt ook voor als je te moe bent of als je niet veel eet.. een grote oorzaak van hoofdpijn kan ook de stress zijn...

girl-xx 31-10-2011 17:22

Citaat:

Greenscarfed schreef: (Bericht 32055754)
hoofdpijn komt ook voor als je te moe bent of als je niet veel eet.. een grote oorzaak van hoofdpijn kan ook de stress zijn...

jaa dat kan wel kloppen,, combi van dit alles + te weinig drinken ofsoo denk ik??

Andijvie 31-10-2011 19:22

Citaat:

Macrador schreef: (Bericht 32051782)
Ik heb al heel lang hoofdpijn die blijft terugkomen al zeker 8 jaar. Het is vaak erger als het weer verandert naar slecht, maar ook gewoon bij veranderingen.

En de beschrijving van Sarah heb ik ook heel vaak. Dus dit kan echt komen puur door mijn spieren?
De migraine heb ik dan ook daar tussen door. Vaker rechts pijn dan links.

Mijn overgrootmoeder had het ook volgens mijn oma en moeder en die had overgevoelige sinussen.

Ik ben die pijn al zo gewend dat ik het bijna normaal vind, maar misschien toch naar de dokter?

Ik zou er toch eens mee naar de dokter gaan, wie weet is het wel relatief eenvoudig op te lossen. Fysiotherapeut kan ook goed helpen het probleem te lokaliseren en massage kan soms ook al énorm helpen. Ik had zelf dus ook vaak hoofdpijn, gelukkig niet heel erg, maar wel gewoon vervelend om dat zo vaak te hebben; bizar hoe makkelijk dat weg was te nemen met een bitje voor 's nachts tegen kaakklemmen!

girl-xx 01-11-2011 16:14

Citaat:

Andijvie schreef: (Bericht 32056593)
k had zelf dus ook vaak hoofdpijn, gelukkig niet heel erg, maar wel gewoon vervelend om dat zo vaak te hebben; bizar hoe makkelijk dat weg was te nemen met een bitje voor 's nachts tegen kaakklemmen!

jaa best wel raar idd:|

I don't know 20-11-2011 15:24

Ik heb ook vaak hoofdpijn de laatste paar maanden, maar ik ben ook heel vaak misselijk, duizelig, minder eetlust en moe (ik weet niet of jy dat ook hebt), terwijl ik juist extra vroeg naar bed ga. Ik ben naar de dokter geweest en moest bloedprikken. De uitslag moet ik nog afwachten. Ik stel voor om iets meer te gaan drinken en op tijd naar bed te gaan.

girl-xx 21-11-2011 18:19

Citaat:

I don't know schreef: (Bericht 32114447)
Ik heb ook vaak hoofdpijn de laatste paar maanden, maar ik ben ook heel vaak misselijk, duizelig, minder eetlust en moe (ik weet niet of jy dat ook hebt), terwijl ik juist extra vroeg naar bed ga. Ik ben naar de dokter geweest en moest bloedprikken. De uitslag moet ik nog afwachten. Ik stel voor om iets meer te gaan drinken en op tijd naar bed te gaan.

jaa dat hebk ook allemaal, maar dat is waars bloedarmoede.. kmeot binnenkrot ook bloedprikken.. aat je de uitslag ngo ff weten??
en optijd op bed, kheb genoeg slaap,, voor iemand van 15:(.. maar tmaakt geen fuck uit ofk halg 9 of half 11 gaa slapen, want half 9 ben de halve n8 wakker, en half 11 slaapk aan 1x door..

Chicka Little 21-11-2011 19:02

ik heb al een maand last van duideligheid, hoofdpijn, flauwvallen daarvoor was ik naar de dokter geweest en ze zeiden dat het een lage bloedruk was. Ze wilden me laten bloedprikken maar dat had ik al zo vaak gedaan, want eerst dachten ze dat het bloedarmoede was, maar dat was niet zo.

ik zou wel wat meer gaan drinken als ik jou was.

I don't know 22-11-2011 14:15

moet donderdag weer naar de dokter :( voor de uitslag. maar ik zal het wel ff laten weten

girl-xx 22-11-2011 17:03

jaa ben nu ook aan opbuouwen, maar het kan miss ook wel door medicatie komen zijn we vandaag 8ergekomen..

Lusi 23-11-2011 16:58

Hmm misschien handig te vertellen dat je medicatie slikt ;) Wat gebruik je? En hoe is het nu?

Sihem 23-11-2011 17:56

Citaat:

Chicka Little schreef: (Bericht 32118482)
ik heb al een maand last van duideligheid, hoofdpijn, flauwvallen daarvoor was ik naar de dokter geweest en ze zeiden dat het een lage bloedruk was. Ze wilden me laten bloedprikken maar dat had ik al zo vaak gedaan, want eerst dachten ze dat het bloedarmoede was, maar dat was niet zo.

ik zou wel wat meer gaan drinken als ik jou was.

En ging het bij jou weg toen je meer suikers en zouten tot je nam? Hebben ze ook je bloeddruk gemeten?

girl-xx 23-11-2011 20:10

uhm het zijn allemaal middelen om glaucoom te verlagen: xalantan, alphagan, cosopt&nogeen tablet ofso?? waars. neit heel bekend bij jullie,, maar nu wet je ze wel;)
het gaat nogsteeds hetzelfde,m, alleen kan bijna nix meer eten of zit al vol &kan voor mn gevoel wel kotsen,, heel irritant..

Lusi 24-11-2011 07:06

Los van of mensen hier alle middelen kennen, is het handig alle info te hebben voor er wordt gegist naar waarom jij hoofdpijn hebt :P

I don't know 24-11-2011 14:24

Mijn uitslag is; te lage suiker-gehalte in me bloed, lichte bloedarmoede en iets te lage HB-gehalte (ijzer in je bloed). Duss ik moet 's ochtends 2 boterhammen gaan eten, waarvan 1 met appelstroop voor het ijzer, en ik moet meer gaan drinken. Misschien ook iets voor jou, meer dingen eten/drinken waar ijzer in zit ? :)

girl-xx 24-11-2011 15:26

haha okee, kun ej aar war mee?? jaa geen idee.. zal wel proberen..

Macrador 24-11-2011 18:12

Ik moet ook weer aan de ijzerpillen en als goed blijven drinken.

Chicka Little 24-11-2011 18:23

Citaat:

Sihem schreef: (Bericht 32124770)
En ging het bij jou weg toen je meer suikers en zouten tot je nam? Hebben ze ook je bloeddruk gemeten?

ja sinds vorige week heb ik er helemaal geen last meer van *O*, en ja ze hebben mijn bloeddruk gemeten. ik drink alleen voor ik na school ga boulion. en voor de rest mn gewone ontbijt wat ik altijd heb gegeten/dronken.

Sihem 24-11-2011 18:28

Citaat:

Chicka Little schreef: (Bericht 32128712)
ja sinds vorige week heb ik er helemaal geen last meer van *O*, en ja ze hebben mijn bloeddruk gemeten. ik drink alleen voor ik na school ga boulion. en voor de rest mn gewone ontbijt wat ik altijd heb gegeten/dronken.

Oke, dat gaat best makkelijk over dan. Das fijn om te horen

I don't know 26-11-2011 15:11

Nee kan ik niet echt veel mee :( maar ik zie wel.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 02:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.