| Silvano08 |
06-12-2011 12:17 |
Activeringsenergie
Aangezien ik morgen een scheikundetoets heb en ik de docent niet meer voordat de toets plaatsvindt kan spreken, besluit ik m'n vraag hier maar te posten.
Wanneer moet de activeringsenergie in een energiediagram weergeven worden? Ik weet dat bij faseovergangen deze niet hoeft te worden weergeven, maar bij een oefensom in het boek werd bij een gewone reactie (endotherm), waarbij niets werd gezegd over het weglaten van de activeringsenergie, de activeringsenergie niet in het energiediagram weergeven.
Maar is het niet zo dat bij įlle reacties een activeringsenergie nodig is om de reactie op gang te brengen? Of is dat bijvoorbeeld alleen maar bij verbrandingsreactie, waarbij je de activeringsenergie kan definiėren als de energie van een gloeiende/hete bron als een lucifer?
Silvano.
|