Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Werk, Geld & Recht (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Woning onder verhuren en niet overleggen met woningstichting (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1852448)

Keith21 31-01-2012 16:47

Woning onder verhuren en niet overleggen met woningstichting
 
Dag Allemaal,

Ik ben al een tijdje op zoek naar een kamer, en heb inmiddels iets gevonden wat ik voor 2 maanden zou kunnen huren. Op de website van de woningstichting waar de kamer verhuurt wordt, staat echter dat onderhuur voor min. 3 maanden moet zijn.

Is het mogelijk om me toch in te schrijven bij de gemeente, zodat ik huursubsidie krijg, maar het niet met de woningstichting te overleggen? Aangezien zij op de website aangeven dat er geen mogelijkheid is om dit te doen?

Wie heeft hier ervaring mee, of weet hoe dit zit?

Keith.

Ivo 31-01-2012 19:53

Inschrijven bij de gemeente moet in principe wel kunnen zolang er daardoor niet meer personen staan ingeschreven op het adres als toegestaan. Echter, om aanspraak op de woning te kunnen blijven maken MOET de huidige huurder ook ingeschreven blijven staan op het adres.

Omdat jij officiëel de woning niet mag huren, maar alleen samenwonen met de huurder, kun jij waarschijnlijk ook geen huurtoeslag aanvragen voor dit adres.

Keith21 31-01-2012 20:46

Bedankt voor je reactie! Dat ik geen huurtoeslag krijg is geen enkel probleem. Ik weet niet hoeveel mensen op het adres ingeschreven mogen staan, maar het betreft een studio. Is het verboden om het toch te doen? En zo ja, wat is het risico?

T_ID 03-02-2012 17:44

Citaat:

Keith21 schreef: (Bericht 32318672)
En zo ja, wat is het risico?

Het risico in ergste geval is huisuitzetting op vrij korte termijn, meestal twee weken of een maand.

Maar ja, dat raakt de huurder meer dan het jou raakt natuurlijk.

Droomvlucht 23-02-2012 23:54

Dat jij het niet aan hen verteld, is geen garantie dat zij er niet in de tussentijd achterkomen. Dan heb je natuurlijk wat uit te leggen en zal de woningstichting vast geen gat in de lucht springen.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.