![]() |
Tekenen uit hoofd
Hoe goed kunnen jullie allemaal uit je hoofd tekenen? Ik kan prima wat gestileerde vogels spuwen, maar vraag me niet om een realistisch iets neer te zetten. Dan heb ik het voor me nodig zodat ik het kan natekenen. Zelfs een stripversie lukt me amper omdat ik eigenlijk weinig kennis heb van het menselijk lichaam (ja dan moet ik dat meer gaan tekenen, ik weet het, maar ik ben een luie drol :| MIsschien dat ik mezelf kan overtuigen terug naar de academie te gaan volgend jaar).
Wat tekenen jullie uit je hoofd, zonder voorbeeld? |
Oh van alles... Het meeste doe ik wel uit mijn hoofd, tenzij ik het behoorlijk realistisch wil hebben; dan zoek ik voorbeeldmateriaal. Ik kan redelijk houdingen en lichamen en gezichten uit m'n hoofd, vooral dankzij jarenlange studie in manga- en stripachtige dingen maken :D En drie jaar modeltekenen natuurlijk. Ik kijk sowieso goed, dus ik heb veel vormen standaard vrij goed in mijn hoofd (bijv ook van koeien of fietsen. Auto's nog steeds niet, daar kijk ik niet goed genoeg naar :D).
Maar eigenlijk is dat maar onhandig; dingen worden juist vaak heel grappig als je tekent hoe je dénkt dat het zit, in plaats van hoe het zit. |
Ik teken prima vanuit mijn dikke kop, gebruik amper plaatjes/foto's.
Hoe dat gaat, veel kijken en goed opletten. |
Ik gebruik nog wel referentie als dat echt nodig is, heb immers geen modeltekenervaring om uit mijn hoofd kloppende (realistische) anatomie te tekenen.
Voor cartoon doe ik het uiteraard zonder referentie. |
Ik kan ook goed uit mn hoofd tekenen , anatomie onder andere door het veel lezen en bekijken van tekenboeken waarin het menselijk lichaam stuk voor stuk en laag voor laag word afgebeeld.
Het is makelijk om mee te beginnen en na een tijdje onthoud je het vanzelf , als je een lichaam wilt tekenen zou ik daarmee beginnen , want het is wel belangrijk dat je weet waar alles zit en hoe :P zoals ze zeggen : oefenen baart kunst. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 01:30. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.