Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Werk, Geld & Recht (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=60)
-   -   boete (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1854994)

EatMe!! 09-03-2012 16:53

boete
 
ik kreeg laatst (maand geleden ofzo) een boete van de stadswacht. Echt schooiers zijn het:mad: Maar er staat op dat papiertje dat ik een acceptgiro thuis krijg gestuurd, maar ik heb nog steeds niks ontvangen. Hoe zit dit? Ik wil niet dat de boet verhoogd word dus ik wil het graag snel afhandelen.

Sarah 09-03-2012 20:40

Zo lang ze geen acceptgiro naar je sturen, kunnen ze ook de boete niet verhogen.

Het zou kunnen dat de stadswacht z'n formuliertje heeft verscheurd en dat je de boete niet meer krijgt.

Pythagoras. 09-03-2012 21:04

Als je zeker weet dat je niks hebt ontvangen, lekker laten zitten.

arPos 10-03-2012 21:21

och dat kan gerust een jaar of wat duren voordat je em krijgt, maar je krijgt em vanzelf.

Sarah 11-03-2012 09:23

Citaat:

arPos schreef: (Bericht 32412415)
och dat kan gerust een jaar of wat duren voordat je em krijgt, maar je krijgt em vanzelf.

ik weet niet hoe het zit bij boetes van de stadswacht, maar boetes voor verkeersovertredingen zijn na vier maanden verjaard.

Boerkaboy 11-03-2012 10:37

Artikel 70
1.Het recht tot strafvordering vervalt door verjaring:
1°. in drie jaren voor alle overtredingen;
2°. in zes jaren voor de misdrijven waarop geldboete, hechtenis of gevangenisstraf van niet meer dan drie jaren is gesteld;
3°. in twaalf jaren voor de misdrijven waarop tijdelijke gevangenisstraf van meer dan drie jaren is gesteld;
4°. in twintig jaren voor de misdrijven waarop gevangenisstraf van meer dan tien jaren is gesteld.
2.
In afwijking van het eerste lid verjaart het recht tot strafvordering niet voor misdrijven waarop levenslange gevangenisstraf is gesteld.

arPos 11-03-2012 19:03

Citaat:

Sarah schreef: (Bericht 32412652)
ik weet niet hoe het zit bij boetes van de stadswacht, maar boetes voor verkeersovertredingen zijn na vier maanden verjaard.

Dat is dan een bijkomende mazzel, ik vergeleek het met een boete die ik kreeg voor het beledigen van een officier in functie.

was er niet van bewust dat er zo veel verschil in verjaring zat.

Sarah 11-03-2012 19:39

hm het zou wel kunnen dat de vier maanden alleen gelden voor het thuis ontvangen van de boete. Ik neem tenminste aan dat als je na drie maanden de boete thuis krijgt en je betaalt hem niet, dat ze dan niet een maand later stoppen met het sturen van betalingsherinneringen :p

arPos 12-03-2012 20:27

Ik weet niet hoe het bij boetes zit maar bij incasso is het zo dat ze verplicht zijn 2 maal per jaar een herinnering te sturen en dat ze daarmee telkens de "verjaring" opschuiven.

Linda Prins 12-03-2012 23:33

Nou reken maar niet zo gauw op verjaring,:nono: die boetes blijven gewoon geregistreerd staan, :yen op een gezellige vakantie dag sta jij (boete allang vergeten:p) op schiphol bij de paspoort controlle,:o dan vissen ze je er gewoon uit,:eek: en mag je eerst afrekenen,:s voordat je jou vlucht op weg naar je vakantiebestemming mag nemen. en mag je een flink bedrag:mad: aan te besteden vakantiegeld minder, alsnog vertrekken naar de zon:facepalm::evil: dus pas op:D

mollerator 13-03-2012 17:30

Citaat:

Sarah schreef: (Bericht 32412652)
ik weet niet hoe het zit bij boetes van de stadswacht, maar boetes voor verkeersovertredingen zijn na vier maanden verjaard.

Nee hoor, het is alleen vastgelegd dat het binnen 4 maanden bekend moet zijn gemaakt. Als dat niet gebeurd is, kan je je beroepen op dat je geschaad bent in je kansen op een goede verdediging. Maar het verjaard niet na 4 maanden.

mollerator 13-03-2012 17:36

Citaat:

arPos schreef: (Bericht 32415930)
Ik weet niet hoe het bij boetes zit maar bij incasso is het zo dat ze verplicht zijn 2 maal per jaar een herinnering te sturen en dat ze daarmee telkens de "verjaring" opschuiven.

Dat geldt vooral in het geval van civiele overeenkomsten, maar dan alsnog zijn ze niet verplicht elke 6 maanden een herinnering te sturen. Eens per 2 jaar is ook voldoende.

EatMe!! 19-03-2012 14:06

bedankt voor de reacties, maar ik heb hem eergisteren binnen gekregen


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.