![]() |
Afronding eindcijfers
Ik heb voor een vak dat geen centraal examen kent een 8,5 gehaald. Dit is echter geen 'echte' 8,5 maar een 8,46. Wordt mijn eindcijfer voor dit vak nu een 8 of een 9? Normaal gesproken zou ik een 8,46 afronden op een acht, maar met schoolcijfers weet je het maar nooit.
|
Hier staat van niet. http://www.goeievraag.nl/vraag/schoo...fgerond.185840
8,49 of lager—> naar beneden 8,50 of hoger—> naar boven |
Voor vakken met alleen een schoolexamen mogen scholen de manier van afronding zelf bepalen.
Zie het Examenblad: http://www.examenblad.nl/9336000/1/j...n=virdlf9jjhn8 In de praktijk maken de meeste scholen van een 8,46 een 8,5 en daarvan weer een 9. |
Ik denk niet dat het een negen wordt, nee. Maar je kunt misschien de leraar heeeeeel lief aankijken of ie die éne toets niet toch nog net iets beter vindt waardoor je toch een negen staat. Het is zo stom van die 0,04e punt. Bij ons zijn er in ieder geval wel leraren bereidt om nog even naar toetsen te kijken voor zoiets.
|
Citaat:
Citaat:
|
Bij ons wordt in Magister een 8,46 volgens mij naar een 9 afgerond, maar ik durf 't niet met zekerheid te zeggen. Mijns inziens is het zo dat SE-cijfers van bijv. een 7,46 afgerond worden naar een 7,5 (wat dus een 8 oplevert als eindcijfer) en dat bij het CE juist alles naar beneden wordt afgerond. Dan moet je volgens mij echt precies een 7,5 hebben om een 8 als eindcijfer te krijgen.
|
Citaat:
|
Leraren vinden het vast ook wel geweldig als een leerling een negen haalt voor hun vak. En niet geschoten is altijd mis. :O Succes ermee in ieder geval! (Voor welk vak is het trouwens?)
|
Het systeem maakt er inderdaad zelf al een 8,5 van. En Em., het gaat om NLT en bij ons op school wordt dat dus door meerdere leraren gegeven. Je krijgt dus ongeveer drie verschillende leraren per jaar, daarom voelt het misschien minder als 'hun vak', maar ik ga het in ieder geval proberen.
|
Misschien kan je een extra opdracht maken.
|
Op school kreeg ik niet echt duidelijkheid over de afronding, dus toen heb ik met mijn leraar maar het zekere voor het onzekere genomen en nog eens even goed gekeken naar het laatste SE en nu heb ik wel een 'echte' 8,5.
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 01:26. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.