Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Hoe ziet een boekentoets eruit? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1868611)

ADO070 29-10-2012 18:47

Hoe ziet een boekentoets eruit?
 
Is dat zeg maar mondeling of schriftelijk?
Ik zit in 4 havo, nog nooit een boekentoets gehad. Wel mondelinge overhoring, je moest gewoon de samenvatting leren/kennen.

Bedankt!!

ThomasJu 29-10-2012 21:16

Dat ligt aan je leraar!

Bij de ene leraar was het niet heel lastig, die ging een liedje zingen en dat moest je af maken :D

Het was een liedje dat hij ook voor de klas heeft staan zingen (docent zonder schaamte ;) )

Mijn andere docent was wat serieuzer, die vroeg wel naar de inhoud van sommige boeken, en naar je mening. Ook moet je het in de verschillende tijden kunnen plaatsen (en beargumenteren)

Dus:
"Noem iets waaruit blijkt dat 'Boek A' in de fase van de Romantiek hoort"
Of "vind je iets uit 'boek C' passen bij de Renaissance ?"

Als je gwn je boeken hebt gelezen en een beetje van de theorie weet moet het lukken.

haxordraxortje 30-10-2012 00:03

In Havo 4 zul je de hoofdpersonen moeten kunnen beschrijven (hij is zoon van die, hij is de vijand etc.)
Verder zul je per hoofdstuk samenvattend moeten kunnen vertellen wat er plaatsvond en welke hoofdpersonages erin voorkomen.

Uitzicht 30-10-2012 07:56

Ik heb voor mijn eindexamen op VWO vooral gedichten besproken. Leesdossiers of iets dergelijks zijn (goddank) niet teruggekomen. Voor mij was het dus vooral wat vrije interpretatie. Voor Engelse literatuur moest ik mijn boek beter kennen, tot mijn spijt, want ik had het boek niet gelezen en in hindsight had ik ook een ander boek kunnen/moeten kiezen.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.