![]() |
Mijn Nieren.
Tr
|
Ik zal eerlijk toegeven dat ik geen ervaring heb met nier problemen, en ik ken ook niemand die dit probleem wel heeft. Toch kan ik wel met zekerheid zeggen dat je met één nier geen verkorte levensverwachting hebt! Dus daar hoef je je sowieso geen zorgen om te maken :)
Met één nier leef je net zoals ieder ander, je moet natuurlijk wel oppassen met wat je allemaal uithaalt. Je hebt geen back-up nieren meer, om het zo maar even te zeggen. |
He, ik kan me voorstellen dat je ervan schrikt. Eiwit in de urine kan een heleboel oorzaken hebben, daarom word je ook naar de nefroloog (dat is een internist gespecialiseerd in de nieren) gestuurd. Die gaat kijken naar je bloeduitslagen en naar hoeveel eiwit er in je urine zit en hoe de rest van je nieren werken. Meestal hoeven er geen grote operaties plaats te vinden aan de nieren, hoogstens een biopt (dan halen ze er met een naald een hapje uit). Succes!
|
Dat mensen in je familie nierklachten hadden, wil overigens niet per definitie zeggen dat jij hoger risico loopt. Zoals bij alle ziektes kun je ook voor bepaalde nierziektes een verhoogde aanleg hebben, maar het kan bij je oma of tante ook een andere oorzaak geweest zijn.
Probeer je er niet te druk over te maken, laat de nefroloog er inderdaad even naar kijken, het kan heel goed zijn dat de oorzaak van het eiwit in je urine relatief gezien meevalt en het goed te behandelen is. Om over het verwijderen van nieren en verkorte levensduur moet je het al helemaal niet gaan hebben, want zo lang jij nog niet meer weet is dat helemaal niet aan de orde en daar maak je je alleen maar meer druk om. Dus inderdaad, iets minder overdrijven ;) gewoon (proberen te) relaxen tot je meer weet. En als je meer weet en meer info en advies van ons wil, kom dan gerust terug (als je wil). |
Hi,
ik ben geboren met maar 1 top functionerende nier, de ander doet het wel, maar niet zoals het hoort. Je kan inderdaad prima leven met 1 nier; dat geeft overigens geen verhoogd risico op sneller ziek worden (of ernstige ziektes); het verlaagd ook niet je levensverwachting. In het ergste geval mag je geen hele sterke pijnstillers meer nemen. Al geldt dat meestal voor mensen die maar 1 nier hebben en dat ook nog eens een donor nier is. Het verliezen van een nier kan er wel voor zorgen dat je groei minder is dan wanneer hij geweest zou zijn als je er 2 had; dat geldt natuurlijk niet als je al uitgegroeid bent. Het gaat daarbij puur om je lengte, niet over hoe breed/dun je zou zijn. |
Ja ik weet dat je met 1 goede nier kan leven maar dat er dan niks meer mis mee moet gaan want dan heb je geen 'back-up' nier meer.
Ik ga van de week aan me 24uurs urine beginnen zodat ik die de volgende dag in kan leveren en dat moet ik ook bloed prikken en ik ben ook al voor een echo geweest, hiervan krijg ik allemaal de 14e de uitslag en hoop ik ook dat ze gewoon met zekerheid kunnen zeggen wat er is en wat de aanpak gaat worden. Als ik de 14e ben geweest update ik het hier weer even over hoe en wat, bedankt voor de reacties tot dusver! |
Citaat:
|
Heej ik heb ook maar 1 nier en ik leef er al 13 jaar mee zonder problemen. Alleen ik wilde op kickboksen gaan, maar dat mocht niet. Als iemand je een harde trap in je rug geeft kun je daar last van hebben of dood van gaan zeiden m'n ouders. Maar verder ben ik gwn gezond :)
|
Citaat:
|
ik heb een nier probleem weet niet wat zal aan me moeder vragen maar ik heb heel veel probleempjes nooit geen last van gehad ik val bijv ook heel hard af terwijl ik extreem veel eet en weet je wat hier ben ik trots op mensen worden er ziels jaloers van maar maak je niet al te veel druk om je nier want stress is vrij ongezond
|
Zolang de dokters nog niks weten, gewoon doorleven. Ietsje voorzichtiger (lees: niet meer comazuipen, geen zelfgestookte alcohol drinken ;) ) maar je er vooral niet druk om maken. Het mooie aan nierproblemen is, dat je er meestal vrij weinig rekening mee hoeft te houden. En het meestal dus niet aan jou levensstijl ligt. (is trouwens ook meteen een nadeel.) Voor nu: gewoon happy blijven en je er niet te druk om maken. De weg is vrij, dus ga er geen beren op leggen.
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:43. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.