Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Werk, Geld & Recht (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Idee om de klant op 1 te zetten (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1876372)

xMentalist 05-04-2013 21:12

Idee om de klant op 1 te zetten
 
hallo,

Ik werk bij een supermarkt en we volgen een project: de klant is koning.
ik vroeg me af of iemand misschien een idee had om de klant op 1 te zetten?

alvast bedankt.

Businessguy 05-04-2013 21:14

Goede service verlenen en aangezien je in een supermarkt werkt kan je als een klant lang de schappen ziet doorzoeken vragen waar hij of zij naar opzoek is en helpen.

hookee 05-04-2013 23:25

In een supermarkt willen de meeste mensen met rust gelaten worden, ze willen zo snel mogelijk weg.
Als ik de suiker zoek spreek ik wel een medewerker aan en dan mag hij me vertellen waar ik het kan vinden (meestal lopen ze helemaal met me mee alsof ik een kleuter ben...)

Ertur 05-04-2013 23:32

Citaat:

Businessguy schreef: (Bericht 33093465)
Goede service verlenen.

Dit is een ongelofelijk goede tip!!! ik wilde aanraden matige service te verlenen maar ik denk dat jouw strategie beter werkt!

Citaat:

hookee schreef: (Bericht 33093660)
In een supermarkt willen de meeste mensen met rust gelaten worden, ze willen zo snel mogelijk weg.
Als ik de suiker zoek spreek ik wel een medewerker aan en dan mag hij me vertellen waar ik het kan vinden (meestal lopen ze helemaal met me mee alsof ik een kleuter ben...)

Met het eerste deel ben ik het eens, met het tweede deel niet, ik vind het wel fijn dat ze even meelopen.

xMentalist 06-04-2013 10:40

Iemand nog serieuze reacties?

Ertur 06-04-2013 10:43

Een supermarkt is in essentie natuurlijk niet een plek waar je heel veel customer care kunt uitvoeren. Veel mensen willen toch vooral snel en goedkoop boodschappen doen. Waar je aan kunt denken is een uitgebreid assortiment zodat mensen alles bij jullie kunnen kopen, veel proefplekjes (kaas, vlees, gebak, koffie), betaalgemak (zelfscanners, zorgen dat rijen bij kassa's kort zijn). Maar ik ga er eigenlijk van uit dat jullie dat zelf ook al bedacht hebben.

hookee 07-04-2013 08:56

Citaat:

xMentalist schreef: (Bericht 33093896)
Iemand nog serieuze reacties?

Ik mis hier het woordje "meer" in het midden.
Ik ben een regelmatige klant van supermarkten en wil graag serieus genomen worden.

igfy 07-04-2013 12:05

Zelf vind ik het heel prettig als supermarkten ruim opgezet zijn zodat je er makkelijk en snel doorheen komt. Hoewel het in sommige supermarkten beleid schijnt te zijn dat er veel bijgevuld wordt tijdens drukke periodes, vind ik dat erg vervelend omdat die karren best wel in de weg staan.

Ik heb ook wel eens gehad dat ik op zoek was naar een product, maar het goedkope merk was op en toen kreeg ik de dure variant mee voor de prijs van de goedkope, dat vond ik best goede service.

speelgoedgitaar 07-04-2013 17:00

Naar de wc kunnen.

Geality 07-04-2013 19:22

Wij hebben het afgelopen jaar een soortgelijk project gedraaid binnen onze supermarkt. Hierbij kwamen als speerpunten vooral naar voren dat de klant aandacht fijn vindt. Voorbeelden hiervan zijn:
  • Spreek een klant aan wanneer deze de winkel binnen komt, een simpele 'Goedendag' is effectief en genoeg
  • Ben proactief, als een klant moeilijk kijkt, probeer deze aan te spreken en te vragen of je kunt helpen

Ertur 07-04-2013 22:07

Citaat:

Geality schreef: (Bericht 33097025)
  • Spreek een klant aan wanneer deze de winkel binnen komt, een simpele 'Goedendag' is effectief en genoeg
  • Ben proactief, als een klant moeilijk kijkt, probeer deze aan te spreken en te vragen of je kunt helpen

De eerste vind ik niet meer dan normaal, maar ik weet dat dat in Nederland, en dan heb ik het niet over supermarkten per se maar het hele land, erg vreemd is.

Het tweede punt vind ik soms juist erg irritant, bijvoorbeeld in kledingwinkels (in supermarkten kijk ik geloof ik nooit moeilijk :confused:ik haal wat ik wil halen?) wil ik rustig kunnen twijfelen tussen spullen zonder dat er een irritante verkoper in mijn nek hijgt.

Geality 07-04-2013 22:09

Citaat:

Ertur schreef: (Bericht 33097525)
De eerste vind ik niet meer dan normaal, maar ik weet dat dat in Nederland, en dan heb ik het niet over supermarkten per se maar het hele land, erg vreemd is.

Het tweede punt vind ik soms juist erg irritant, bijvoorbeeld in kledingwinkels (in supermarkten kijk ik geloof ik nooit moeilijk :confused:ik haal wat ik wil halen?) wil ik rustig kunnen twijfelen tussen spullen zonder dat er een irritante verkoper in mijn nek hijgt.

Eerste vind ik ook meer dan normaal, maar zoals je al aangeeft is dat niet representatief voor de gehele samenleving.

Ik doelde meer op situaties dat je klanten ziet staan met een blik van "Ik kan het niet vinden" of "Welke van de twee is nu beter?". Het moet zeker niet zo opdringerig zijn dat je na 15 seconden (net zoals in sommige kledingwinkels) al in je nek gehijgt wordt door een of andere verkoop(st)er.

hookee 08-04-2013 07:03

Citaat:

Geality schreef: (Bericht 33097530)
Ik doelde meer op situaties dat je klanten ziet staan met een blik van "Ik kan het niet vinden" of "Welke van de twee is nu beter?".

Maar om nou alle vakkenvullers op te leiden tot gezichtsuitdrukkinganalist en productspecialist lijkt me wat ver gaan. Een keus uit een assortiment van bijvoorbeeld soep bestaat uit persoonlijke smaak, verpakking, merk, eerdere ervaring, wat z'n moeder vroeger kocht, prijs en gazomaardoor, dan komt er een snotneus van een vakkenvuller me helpen en zeggen dat ik deze maar moet nemen? Nee, ik wil geen ongenode discussies aangaan, ik vraag er wel om. Wat hij/zij even voor me mag doen is in de buurt blijven of in het voorbijgaan even een blik werpt of er een artikel ontbreekt.

AzN 08-04-2013 19:37

In 'n supermarkt moeten producten voorradig zijn en ik moet niet thuiskomen met bedorven producten. Dat eerste geldt met name voor actieproducten, anders neig ik er vaak naar om 't misleidende promotie te noemen.. De winkel dient ook 'n beetje logisch gestructureerd te zijn; geen cola naast de kassa's en sinas achterin de winkel, als overdreven voorbeeld). Daarnaast is 't ook fijn als je in de gangpaden met twee winkelwagens langs elkaar kunt lopen.

Verder dient er voldoende personeel rond te lopen die ik aan kan spreken, mocht ik bepaalde producten niet vinden. En als 't even kan: redelijk kundig personeel. Anders gaat ie de gehele winkelbezetting rond om tot de conclusie te komen dat ze 't betreffende product niet verkopen..

Tot slot vind ik wachttijden bij de kassa van gemiddeld 3 minuten acceptabel. Uitloop ergert me niet héél erg, maar wel als dat komt doordat die caissières achteloos met elkaar zitten te kleppen over alles behalve hun werk.

william92 09-04-2013 03:03

Altijd lachen is heel blangerijk. Ook als je moe bent.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.