Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Lichaam & Gezondheid (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Huid scrubben; goed of slecht? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1876729)

Elin3 11-04-2013 20:38

Huid scrubben; goed of slecht?
 
Van de één hoor je dat scrubben heel goed is voor je huid (reinigt, haalt dode huidcellen weg) maar ergens anders las ik weer dat het eigenlijk heel slecht is omdat je je huid er als het ware kapot mee maakt. Ik weet dus niet zo goed meer wat ik nu moet geloven.

Nadat ik de huid van mijn gezicht scrub was ik deze goed met lauw water en breng ik daarna een crème aan zodat mn huid weer tot rust komt en gehydrateerd wordt (ik heb van mezelf een erg droge huid). En in de lente/ zomer smeer ik me extra goed in, want zonder de dode huidcellen kan de zon eerder voor huidbeschadiging zorgen. Ik probeer dus goed voor mijn huid te zorgen ;)

Maar is scrubben eigenlijk wel goed voor je huid?

Martiño 11-04-2013 20:50

Goed zorgen voor je huid doe je kort gezegd door gezond te eten, geen dingen op je huid te smeren die er niet op hoeven, viezigheid te verwijderen en er voor te zorgen dat je huid niet te veel uitdroogt. Klaar.

AzN 11-04-2013 21:09

Af en toe scrubben lijkt me best goed voor de huid, maar als je 't dagelijks gaat doen...? :/
Maar goed, das alleen ff logisch beredeneerd.

Elin3 11-04-2013 21:28

Citaat:

AzN schreef: (Bericht 33103492)
Af en toe scrubben lijkt me best goed voor de huid, maar als je 't dagelijks gaat doen...? :/
Maar goed, das alleen ff logisch beredeneerd.

Dagelijks scrubben lijkt me sowieso niet goed, één of twee keer per week lijkt me beter. Maar of dat wel goed is...?

Pluis 12-04-2013 17:37

Zolang je jezelf geen wondjes scrubt of hele bijtende middelen gebruikt kan scrubben geen kwaad. Uiteraard is de kans op wondjes en beschadigingen van de niet-dode huidlaag groter naar mate je vaker scrubt. Ik zou het daarom niet vaker dan eens per week doen (dat staat ook op alle tubes)

Martiño 12-04-2013 17:39

Maar heeft scrubben dan een gezondheidsvoordeel? Je huid voelt zachter aan, maar dat is niet "gezonder".

Pluis 12-04-2013 18:08

Nee het is niet meer of minder gezond.

"Noa" 06-05-2013 22:02

Mij lijkt het niet nodig elke week te scrubben .
Maar het is niet slecht voor je huid, het haalt idd de dode huidcellen weg en je verzorgt je huid goed !
Dus volgens mij hoef je je géén zorgen te maken, alleen dan iets minder scrubben..

Groetjes!


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.