![]() |
Kunstenaar maakt nieuwe Barbie met realistische proporties
De Amerikaanse kunstenaar Nickolay Lamm heeft een nieuwe versie van de Barbie-pop gecreëerd met verrassend realistische maten.
Foto: AFP De 24-jarige Lamm ergerde zich dood aan de oorspronkelijke afmetingen van Barbie. ''Als we kritiek mogen hebben op magere modellen, moeten we op zijn minst open staan voor de negatieve invloed die de Barbie-pop kan hebben op jonge meisjes'', stelt hij. Volgens de kunstenaar zou de oorspronkelijke Barbie met een BMI van 16,24 passen bij de criteria van iemand met anorexia. Daarom gebruikte hij de gemiddelde afmetingen van een 19-jarige Amerikaanse vrouw om een 3-D printmodel van de nieuwe Barbie te maken. Lamm fotografeerde zijn nieuwe pop naast een standaard Barbie-pop om het verschil duidelijk te maken. De fotoreeks met de twee poppen toont volgens hem een even knappe Barbie, maar deze keer mét realistische maten Onrealistisch lichaam Met haar lange benen en dunne taille, is ’s werelds beroemdste pop al lange tijd het doelwit van kritiek onder feministen en andere vrouwengroepen. Volgens hen bevordert de pop een ongezond idee van het lichaamsbeeld bij meisjes, meldt Daily Mail. Lamm kwam er in zijn onderzoek achter dat Barbie-poppen een onrealistische maat van 36-18-33 hebben in vergelijking tot de gemiddelde maat van 32-31-33 onder 19-jarigen. De gemiddelde vrouw heeft veertig centimeter aan heupomtrek. Kritiek Sprekend over zijn passie, zei hij: ''Ik heb altijd graag getekend, Ik ging bijna naar een kunstacademie in plaats van de universiteit. Ik combineer kunst en onderzoek samen om boeiende illustraties te creëren.'' De kunstenaar begrijpt de kritiek op zijn eerdere Barbie-projecten totaal niet. ''Mensen beweren dat speelgoed geen kwaad kan doen. Bovendien ziet Barbie er eigenlijk best goed uit in de foto's die ik heb gemaakt. Wat houdt Mattel tegen om er een te maken?'' Door: NU.nl/Kiki Düren Vinden we dit nu echt beter of kan het kinderen totaal niet schelen? |
De gemiddelde vrouw is te dik dus ik vind het wel prima dat barbie laat zien hoe je eruit zou kunnen zien als je een beetje je best doet. Die kunstenaar zal wel een smerige feeder zijn die van dikke wijven houdt.
|
Interessante Avatar heb je Secreet...
|
Ik heb behoorlijk wat Barbies gehad als kind en ik heb me daar echt nooit mee vergeleken. Misschien dat het een probleem is voor meisjes die daar gevoelig voor zijn, maar ik kan me niet herinneren dat ik ooit na heb gedacht over het feit waarom ik er niet zo uitzag als Barbie. Het boeide me ook niet zo heel veel hoe ik er uit zag <12, >12 begon me dat meer te interesseren, maar speelde ik niet meer met Barbies en was vooral het gemekker van meisjes van mijn leeftijd een probleem, niet zozeer wat de media of een pop me voorspiegelde.
Wel koos ik het liefst Barbies met andere haar- of huidskleuren. Lichtbruin, donkerbruin, zwart en rood haar, zwarte en Aziatische Barbiepoppen trokken me toch het meest, maar gezien mijn liefde voor 'anders', toen en nu nog steeds, lijkt me dat logisch, iedereen had blonde, ik had 'andere' :D Misschien kan het kinderen schelen, mij maakte het dus niet uit, maar ik ben niet bepaald het meest representatieve kind geweest voor mijn leeftijd. Maar als hij dit wil doen, dan vind ik dat prima, van mij mag Mattel het ook uitbrengen, maar ze moeten niet. Het aanpassen van Merida door Disney vond ik wel een tintje erger. |
Wat een stom idee. Juist omdat Barbie geen realistisch figuur heeft, worden meisjes daar niet onzeker van. Het is onhaalbaar om er zo uit te zien. Door met een pop aan te komen die de gemiddelde maten heeft, geef je juist aan hoe vrouwen wel eruit horen te zien. Zover ik weet is dat bij de huidige Barbie nooit het doel geweest.
|
Citaat:
|
|
Citaat:
Waarschijnlijker is dat Kiki denkt dat inches en centimeters hetzelfde zijn. Dat zijn ze niet, Kiki! :n |
On topic: het is een stuk speelgoed. Het beoordelen van speelgoed op realisme en verwachten dat speelgoed realistisch is, is nogal dom. Barbie is er toch juist om mooi uit te zien? Voetbalgerelateerd speelgoed bijvoorbeeld wordt toch vooral met plaatjes van de beste voetballers/voetbalclubs er op verkocht, en niet van de "gemiddelde" voetballer/-club?
|
Citaat:
|
Citaat:
http://www.mwctoys.com/images/review_motuc1_1.jpg OT: Ik kan me niet voorstellen dat het echt zo'n impact heeft op kids, een Barbiepop haar figuur. Maar ik sluit het ook niet uit. Mocht 't wel zo zijn dan ligt de hoofdverantwoordelijkheid toch bij de ouders, naar mijn mening, niet zozeer bij Mattel. |
|
|
Ik vind het wel goed dat er nu betere barbiepoppen zijn.
Tegenwoordig zijn er nog veel meiden,die zo onzeker over hun zelf zijn. |
Als je hoe je je voelt over je lijf laat afhangen van barbiepoppen dan verdien je het om dik te worden.
|
Waarom zou Barbie realistisch moeten? Het is Barbie. Bij kinderen maakt het echt geen verschil uit of Barbie dun is of een omtrek heeft van 40 cm. Ik heb zelf heel veel Barbiepoppen gehad en het maakt me niets uit.
|
Ik vind wel dat Barbie dan ook pluizig haar moet hebben hoor :O Als we dan toch realistisch bezig zijn.
|
Goed plan hoor. Een neef van me had door te veel met lego te spelen ook een totaal verwrongen beeld van hoe mannen eruit zouden moeten zien. Dit is hem, na talloze operaties :s.
http://www.wtfcostumes.com/costumes/...go_costume.jpg |
Citaat:
Maar zoals al gezegd is, je moet gewoon proberen te zorgen dat je kinderen niet op poppen willen lijken. |
Citaat:
|
Ik vindt het nog erger dan de echte barbie, het is net een meandertaler.
Weet je het is misschien oneerlijk maar dan nog liever de echte barbie, vroeger trokken we op de basisschol er altijd ledematen er vanaf en dan werden de meisjes helemaal boos!! |
Citaat:
|
Citaat:
|
Totally Spies... Ze vielen niet.op de onaantrekkelijke mannen. Ze gingen voor gespierde mannen, die op een of andere manier geen onderlip hadden.
|
Citaat:
Ik denk dat meisjes eerder de lifestyle van Barbie aantrekkelijk vinden, shoppen, paarden, roze campers, strikjes en glitters. Ik zie vaker vrouwen op tv komen die op die manier Barbie (willen) zijn dan die wat zich werkelijk het uiterlijk proberen aan te meten. |
Citaat:
|
Citaat:
Vroeger vond men Barbie te sexy en is Mattel met Skipper en Mitch gekomen. |
Citaat:
Dat ik het niet weet/herken, wil niet zeggen dat het niet kan, daarmee was ik nieuwsgierig of jij daar wel iets over had gehoord. |
Citaat:
Dus ik snap niet waarom ze er zo'n probleem van maken. Het ligt dan ook aan de ouders hoe ze hun kinderen opvoeden. Als kinderen worden opgevoegd van: Barbie is zoals de meeste mensen zijn. Dan gaan kinderen dat denken en dan gaat het fout. Dat is niet realistisch. Als je kinderen opvoedt van: Barbie is nep, het is speelgoed net als my little pony, dan gaan kinderen denken. Barbie is nep. Anders gaan ze my little pony's nog normaal vinden. :s |
Citaat:
|
Dus jullie willen beweren dat er geen ideaalbeeld is? Dat dik zijn hetzelfde is als knap zijn? Dat je geen moeite hoeft te doen om er een beetje goed uit te zien?
|
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Maar goed, jij wil dus beweren dat de borsten van een vrouw alleen interessant zijn als ze zes talen kunnen praten en dat kikkers eigenlijk vruchten zijn? |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Dan zijn/kennen jullie allemaal vrouwen met mooie ronde billen, maar over het algemeen zie ik ze hier zo niet rond lopen (laat staan dat ik het zelf zou hebben, maar ik heb daar geen moeite mee ^^).
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:21. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.