![]() |
Alcohol/galblaas
Hoi,
Ik vroeg me af of ik dit het beste onder drugs en alcohol kan plaatsen of bij lichaam en gezondheid, ik heb er toch voor gekozen om het hier bij lichaam en gezondheid te doen. Ik ben 2 maanden terug in het ziekenhuis beland omdat er een galsteentje in mijn galwegen zat, die is toen verwijderd, en ik ben toen een maand later weer naar het ziekenhuis gegaan omdat ze me hele galblaas wilden verwijderen. Dat is nu gebeurd, de dokters gaven mee dat ik eigenlijk alles kon doen maar dat ik alleen voorzichtig moest zijn met vet eten en alcohol. En daar gaat mij vraag over, ik heb altijd wel bier gedronken, en nu is mijn vraag kan ik dat nog steeds? Ik heb al een keer 4 biertjes op en daar heb ik geen verschil van gemerkt, maar als ik een keer flink wil drinken wat gebeurt er dan? Is dat echt een probleem, en is het gevaarlijk? Ik wil liever eerst weten wat de gevolgen zijn dan dat ik straks in coma lig ofzo, dus mijn vraag is Wat kan er misgaan zonder galblaas, is dit gevaarlijk, en is het ook zo dat ik eerder aangeschoten/dronken ben zonder galblaas, of heeft dat er niets mee te maken? Bvd, Maarten uit zaltbommel |
Geen idee, wel vraag ik me af waarom je dat soort dingen niet meteen aan de doktoren vraagt. Als iemand een sluitend antwoord over zoiets kan geven zijn zij het wel.
|
Omdat ik daar toen samen met mijn ouders zat, die niet hoeven te weten dat ik zo veel drink.
|
Er zijn op het web volgens mij genoeg websites waarbij online consultatie gegeven wordt, maar voor een echt en betrouwbaar antwoord zou je toch echt weer een afspraak moeten maken met je huisarts (misschien dit keer wel zonder je ouders). Die hebben geheimhoudingsplicht en weten het 't beste..
|
gal is nodig om vet eten te verteren. Zonder galblaas kan je lichaam minder gal in eens leveren om je eten te verteren, waardoor mensen vet eten na een galblaasoperatie minder goed verdragen. Je zult er dus sneller buikklachten van krijgen. En dat geldt ook voor buikklachten bij alcohol. Het is dus niet levensgevaarlijk om het te gebruiken, maar je kunt er wat betreft maagdarmgestel wat minder goed tegen.
|
Ah oké, dus in het ergste geval krijg ik fikse buikpijn, het heeft dus verder ook geen invloed op hoe snel ik dronken word bijv.?
|
Citaat:
Lijkt me sterk dat je ouders gaan zeuren omdat je informatie over je gezondheid aan het inwinnen bent. |
Citaat:
De vraag is alleen wat nou het nut is van enorm dronken worden, maar ik denk dat je nog iets te jong bent voor dat soort filosofische vraagstukken. |
Als je me levervragen zit, er zijn ook nog andere dingen van invloed daarop. Steenvruchten, pikant eten. Vragen wat de algemene invloed van de verwijdering van de galblaas op de lever gaat zijn, van alcohol tot kersen vreten in de zomer, lijkt me niet zo vreemd.
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:09. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.