![]() |
Dreamweaver Form
Ik heb nu een formulier gemaakt in dreamweaver met form
Hoe zorg ik ervoor dat dit naar een mailadres gemaild word als iemand dit invult? PHP-code:
|
ik weet niet zo uit mijn hoofd waar precies. maar je moet natuurlijk wel ergens je mailadres plaatsen. die staat nu nergens. denk ergens onderaan bij id=email etc. freyk weet dat vast.
|
ja dat d8 ik ook maar waar precies is de vraag
|
Html is alleen maar een opmaak taaltje.
Om emails te verzenden heb wat meer nodig. Namelijk Php : www.w3schools.com/php/php_mail.asp Php code wordt eerst uitgevoerd, en aan de hand van de uitkomst daarvan wordt vaak de Html aangepast. Dus als je met je form data stuurt naar een pagina moet je met Php ervoor zorgen dat hij mail stuurt (met de mail()) functie. Daarna kan je de Html aanpassen. (met bijvoorbeeld de tekst "mail send"). Ben je bekend met Php? Werkt dat op je host? |
Vergeet daarnaast niet om goed opletten waar jij jouw form-tags en form-action in je formulier plaatst en dat je een form-post toevoegd, cjh.
Lees eerst deze handleiding en dan die van thomasju. (W3schools.net is een zeer goede start) Hierna Pas je formulier pagina aan en maak een verzendmail pagina. |
De server van w3schools is momenteel offline
|
die sites pakt die niet, o dus vandaar
|
Ik heb nu
PHP-code:
|
Je hoeft maar 1 keer een form-tag met method post en een action post te gebruiken.
Naast w3schools heb je genoeg andere sites met voorbeelden. |
In de spoiler vind je een aantal voorbeelden die je kan gebruiken.
Spoiler
|
dus
PHP-code:
|
In een nieuwe pagina, genaamd verzendmail.php.
Spoiler
We moeten alleen nog iets hebben voor de bijlage. |
het moet naar webmaster@jongassen.nl
onderwerp mail via contactformulier btw ja dit emailadres mag blijvens staan want staat ook op facebook enzo ondergetekend met mvg, chris haan jongassen.nl |
en hoe doe ik dat met die bijlage?
|
Citaat:
Citaat:
Wel lees ik dat je enctype="multipart/form-data" in de form-tag toe moet voegen. |
Maar dan moet ik dat formulier combineren met dat verstuur.php? hoe?
Spoiler
wordt:
Spoiler
en dan iets van:
Spoiler
en dan krijg je
Spoiler
klopt dit of ik doe ik het nu helemaal fout? |
Je doet het helemaal fout, want je geeft de "PHP verwerker" niet de tijd om de input van de gebruiker te verwerken en de mail taak uit te voeren.
De door mij geschreven Formulier en verzendmail Moeten twee losse bestanden zijn. |
hoe doe ik dat met dreamweaver? of met fillezilla?
|
o wacht die ene moet een pagina zijn die verzendmail.php heet? en dat forumulier moet gewoon op de gewenste pagina?
en waar moet ik PHP-code:
|
Ik vond op apptools.com een script waar formulier en verzendmail zijn samengevoegd tot 1 bestand.
Ik heb heb voor je de inhoud van de script aangepast naar jouw eisen en succesvol getest. Wanneer je hier mee je gegevens invuld en op versturen klikt, opent hij zichzelf weer en verstuurt de mail. Hierna ontvang je een onopgemaakte mail met de benodigde gegevens en bijlage. Let op: gmail markeert het mailtje als een phishing mailtje. (dit kan misschien problemen opleveren, maar het is in iedergeval iets)
Spoiler
|
tnx
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:49. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.