Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Exacte vakken (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   [WI] Help! Ik snap deze opdrachten niet! (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1889879)

wiskundee 13-04-2014 13:03

Help! Ik snap deze opdrachten niet!
 
Hoi,
Kan iemand mij helpen met de volgende opdrachten?

Gegeven is de functie f(x) = -5x²+20px+18p
1. Bereken voor welke p de vergelijking f(x) = -2.25 twee oplossingen heeft.
2. Bereken de coördinaten van de top van de grafiek van f in het geval Ytop = 8p.

Gegeven is de functie f(x) = 3x² + 4
1. De grafiek van f wordt naar rechts verschoven. De beeldgrafiek gaat door het punt A (12,196). Stel de formule op van de beeldgrafiek.
2. De grafiek van f wordt naar links verschoven. De beeldgrafiek gaat door het punt B (-7,304). Stel de formule op van de beeldgrafiek.

Alvast bedankt!

Tochjo 13-04-2014 14:21

Herleid de vergelijking -5x²+20px+18p = -2.25 op nul en bedenk dat een tweedegraads vergelijking twee oplossingen heeft als de discriminant groter dan nul is.

De x-coördinaat van de top van een parabool wordt gegeven door x = -b/2a. De y-coördinaat van de top wordt dan gegeven door f(-b/2a). Combineer dit met de gegevens om de tweede vraag te beantwoorden.

Als de grafiek van de functie f(x) = 3x² + 4 naar rechts verschoven wordt, dan is het nieuwe functievoorschrift van de vorm g(x) = 3(x - a)² + 4. Vul de coördinaten van het gegeven punt in en bepaal a. Bedenk zelf wat er gebeurt bij een verschuiving naar links en ga dan op een soortgelijke manier te werk.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.