![]() |
Wat voor varen is dit?
Goede middag allemaal
Voor biologie moet ik een herbarium maken en ik weet niet wat voor varens dit zijn. (zie foto) Na wat zoeken op wikipedia vraag ik me eigenlijk af of het wel varens zijn? Want ze lijken niet echt op andere varens. En volgens mij zijn ze allebei van dezelfde soort maar is de een ouder dan de andere. http://i61.tinypic.com/25ro5y1.jpg http://i61.tinypic.com/24wbq5l.jpg Bedankt! Durian |
De bladeren hebben geen typische varen-structuur, inderdaad. Alleen met bladeren kan ik ook niet zoveel. Heb je een foto van de hele plant? Waar groeit hij? Op wat voor grond? Staat hij vlakbij de slootkant of juist op een drogere plek?
|
Hij staat vlak bij de sloot, maar ik denk dat het onderdeel was van fluitekruid, al zag ik niet de witte bloemetjes in de buurt zitten.
|
Dat is inderdaad het eerste waar ik ook aan dacht! Het kan zijn dat hij nog niet bloeit of al is uitgebloeid (wat gek zou zijn, want normaal gesproken bloeit fluitekruid van april tot juni, maar het kan).
|
Hmm, ja ik denk dat deze al uitgebloeid was. Heb je tips waar ik varens kan vinden?
|
Ik moest ook meteen denken aan fluitenkruid. Varens vind je vaak in bossen, maar je kunt ze ook wel eens tegenkomen op stenen muren, bijvoorbeeld een oude stadsmuur of de muur om een gracht. Succes met je herbarium :-)
|
Citaat:
|
Bedankt voor de reacties, de oma van een vriend schijnt een varen te hebben haha en ik heb coniferen in mijn tuin dus dat komt goed uit. :)
|
Oh... Ik kom er net achter dat coniferen slechts een verzamelnaam is.
|
Haha ja, succes daarmee
|
Ik denk dat ik de Thuja koraiensis heb. Alle bladeren van de coniferen lijken erg op elkaar, het is moeilijk om het verschil te zien. :P
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:37. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.