Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Verhalen & Gedichten (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Robin Hobb (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1893002)

Sarah 28-07-2014 15:22

Robin Hobb
 
Op een dag, een aantal jaar geleden, keek ik op George RR Martins website om op te zoeken wanneer "a dance with dragons" uit zou komen en in zijn not-a-blog meldde hij dat het nog wel even ging duren maar dat als we in de tussentijd goede fantasy wilden lezen, we vooral de boeken van Robin Hobb moesten gaan lezen. Dus dat deed ik.

En wat een goede tip is dat geweest _O_
Robin Hobb heeft in haar boeken rondom de Six Duchies en de Rainwilds zo'n fantastische wereld gecreëerd, met zo veel originele fantasy-elementen. Ik hou er ook erg van hoe elke trilogie de andere trilogieën raakt, soms duidelijk met een gedeeld personage dat een grote rol speelt, maar heel vaak ook subtieler. Een vriend van me heeft de kritiek dat ze een trilogie vaak afsluit met een deus ex machina en ik zie zijn punt, maar nu ik haar boeken voor de tweede keer lees en dus weet hoe ze aflopen, zie ik hoe ze eigenlijk al vanaf het begin naar het einde toewerkt.

Wie heeft ook haar boeken gelezen? Wat vind je ervan? Wie zijn je favoriete personages? En wat vind je van de Soldier's Son trilogie, die zich op een andere wereld afspeelt en vaak veel kritiek krijgt?

Etmakas 28-07-2014 15:34

Ik ken het niet, maar ik ga haar naam noteren! (Y)

Ieke 28-07-2014 15:50

Ik heb het al heel erg lang op een lijstje staan, maar nooit echt tijd voor gemaakt. Waar zou ik het beste mee kunnen beginnen?

En verder moet Martin doorschrijven.

Sarah 28-07-2014 16:04

Ivm de chronologie kun je het beste beginnen bij de Farseer trilogie! (boeken van de zieners in het Nederlands)

Etmakas 29-07-2014 19:12

Citaat:

Sarah schreef: (Bericht 33629073)
Ivm de chronologie kun je het beste beginnen bij de Farseer trilogie! (boeken van de zieners in het Nederlands)

Die hadden ze niet in de bibliotheek, dus ik heb nu Deel 1 van 'De boeken van de zoon van de krijger'. Ik ben benieuwd!

Sarah 29-07-2014 20:07

Citaat:

Etmakas schreef: (Bericht 33629658)
Die hadden ze niet in de bibliotheek, dus ik heb nu Deel 1 van 'De boeken van de zoon van de krijger'. Ik ben benieuwd!

Dat kan ook prima want die spelen zich in een andere wereld af dan haar andere boeken!

Etmakas 31-07-2014 15:46

Ik ben erin begonnen en ik snap dit niet:

Spoiler


Volgens mij vind ik dit niet zo leuk. Ik vind haar schrijfstijl te uitleggerig (okee, dat is logisch, want het is een andere wereld waarin ze álles moet uitleggen) en te weinig interessant/soepel. Verder vind ik na honderd pagina's alles wat er gebeurt nogal voorspelbaar en langdradig en de personages zeggen me niks.

niña 15-08-2014 10:32

Ik vind Hobb zo verdomd fijn, vooral de Living Ship Traders boeken en de drakendorp boeken die daarop volgen.

Reverend 15-08-2014 18:17

Eens een kansje wagen zodra ik door Dune heen ben.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.