![]() |
Beter omgaan met geld, iemand tips?
Hallo, ik krijg dus 12,50 per maand van mijn ouders, maar de volgende dag is dat alles allemaal al op aan dingen die ik waarschijnlijk niet eens nodig heb, zoals een nietmachine maar dan in mint-groen ofzo, of een 5 euro bluetooth speaker die na 2 weken weer kapot is, dus mijn vraag is, hebben mensjes tips om geld te besparen?
|
Zorg dat je een spaarpot hebt, of laat (een deel van) het geld op je rekening storten zodat je er niet bij kunt of het op een spaarrekening kunt zetten.
Probeer ook met jezelf af te spreken hoeveel je maximaal ergens aan uit wil geven. Je mag bijv. voor maximaal €5,- snoep koper per maand. Zorg dat je geen impuls-aankopen doet. Ik weet niet of je ver van het centrum woont, maar misschien kan je gewoon naar de winkels niet te veel geld meenemen. Hou je geld thuis en is iets echt heel mooi, dan kan je altijd terug om geld te halen. Misschien helpt het ook om precies op te schrijven (langere tijd) hoe je je geld uitgeeft. |
Niet uitgeven.
/topic |
Elke keer dat je eigenlijk iets wilt kopen dat je niet nodig hebt, wacht dan 30 dagen en vraag jezelf af of je het nog steeds wilt hebben. Je zult ontdekken dat de drang om te kopen vaak snel voorbij is en je hebt weer wat geld bespaard puur door te wachten. Als je wilt kun je een 30-dagen lijst bijhouden waar je opschrijft wat je wilde kopen en de dag dat je dat graag wilde kopen. Je kan het ook in je hoofd bijhouden, zo vergeet je namelijk de onbelangrijke dingen weer
|
Bij alles wat je koopt bedenken of je het echt nodig hebt.
|
Citaat:
En die schoenen die ik wil kopen zijn 90 euro :bob::bob::bob::bob: |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Mijn stappers zijn dan 110€, maar ik heb ook gewoon schoenen van Jack & Jones waar niks mis mee is tho. Volgens mij hebben die weer heel wat nieuwe schoenen toegevoegd, de meesten rond de 40€. Ik heb er laatst ook nog schoenen voor de zomer gekocht, en ze zijn kwalitatief ook gewoon goed. Ik zou als ik jou was gewoon even verder zoeken als je het geld niet kunt missen.
|
Citaat:
Als school begint ga ik proberen minimaal 6 uur per week te gaan werken. |
Hey, tip; leg briefjes van 5 opzij. Gewoon elk briefje van 5 euro dat je tegenkomt (wisselgeld, whatever) doe je in een potje waar je van jezelf niet aan mag komen en dan heb je uiteindelijk een mooie bonus.
|
Wat ik vaak doe is weinig geld mee (meestal 2-5 euro) en als ik grote aankopen doe een paar dagen mee wachten en afvragen of het wel zo nodig is
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:15. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.