Je kunt ook zelf experimenteren met henna. Koop bij de reformwinkel, Erica of De Tuinen hennapoeder (en meng dit met water om een soort verf te krijgen) of makkelijker een kant en klare henna-pen of spuit bij een toko. Probeer eerst eens een stipje te zetten op een onopvallende plek, om te kijken hoe je huid hierop reageert. Het blijft afhankelijk van je huidtype en de plek op je lichaam een paar dagen tot een maand zitten.
Heb je pure henna gekocht en wil je een iets andere kleur? Je maakt het order door wijn i.p.v. water te gebruiken, bij het vloeibaar maken, of bruiner door sterke koffie te gebruiken.
Mocht je wel de plakplaatjes die bijvoorbeeld soms in chipszakken zaten of bij de bubblegum, of zelf gekochte nep-tatoeages gebruiken?
Gebruik nooit zwarte henna, hier kunnen stoffen doorheen gemengd zijn die je absoluut niet op je huid wil hebben ;)
|